Wypadek

Wydawnictwo: Muza
The Accident
literatura piękna
Ag2S

Nowa książka Chrisa Pavone, mistrza suspensu, autora powieści Kobieta, której nikt nie znał, nagrodzonej Edgar Award 2013 za najlepszy debiut. Gdy w Nowym Jorku wschodzi słońce, agentka literacka Isabel Reed kończy lekturę anonimowego manuskryptu ujawniającego szokujące rewelacje na temat wielu wpływowych osób oraz długo skrywane sekrety z jej własnej przeszłości. W Kopenhadze były agent CIA...

Gdy w Nowym Jorku wschodzi słońce, agentka literacka Isabel Reed kończy lekturę anonimowego manuskryptu ujawniającego szokujące rewelacje na temat wielu wpływowych osób oraz długo skrywane sekrety z jej własnej przeszłości. W Kopenhadze były agent CIA Hayden Gray robi wszystko, by sensacyjny manuskrypt nie ujrzał światła dziennego, ale właśnie ktoś przystawia mu do skroni lufę pistoletu. Sam autor zaś wiedzie życie na obczyźnie, ukrywając się w Zurichu. Publikacja Wypadku ma być dla niego rodzajem pokuty za dotychczasowe życie wypełnione zdradami i kłamstwem. Cały czas musi jednak mieć się na baczności.

Rozpoczyna się ryzykowna walka o publikację manuskryptu.

Akcja rozgrywa się w różnych zakątkach Europy i Stanów Zjednoczonych, a misterna sieć kłamstw ma swój początek ćwierć wieku temu, gdy pewnej nocy na krętej drodze gdzieś w północnej części stanu Nowy Jork dochodzi do brzemiennego w skutkach wypadku.

źródło opisu: http://muza.com.pl/

źródło okładki: http://muza.com.pl/

Endzi89 | 2019-10-09
Przeczytana: 09 października 2019

Nie mogłam się oderwać lecz dopiero po przekroczeniu połowy. Pierwsza połowa tak zagmatwana, że odechciało się czytać. Jednak wytrwałość zostaje na końcu nagrodzona zupełnie nieprzewidzianym zakończeniem!

Zuqa | 2019-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2019

Z początku nie potrafiłam się w nią wciągnąć. Dopiero gdy przebrnęłam przez 150 stron wreszcie czułam że nie mogę przerwać bo coś dalej może się stać i wtedy już mnie to nie zaskoczy. Czytanie utrudnia trochę to, że rozdziały są z różnych perspektyw i ciągle są przeplatane. W moim przekonaniu gorzej się czyta, gdyż rozdział jest kończony w środku akcji kolejny jest spokojny i nim przez niego przebrniemy emocje z działu poprzedniego zdążą w nas opadnąć i z mniejszym szokiem będziemy czytać ciąg dalszy przerwanej akcji.

Pomysł na fabułę jest genialny a to co działo się pod koniec zaskoczyło mnie. Smuci mnie fakt, że nie dowiadujemy ci manuskrypt został ostatecznie wydany po ucichnięciu.

gleism | 2018-06-04

Najbardziej brakowało mi w tej książce emocji. Niby dużo się działo ale wszystko pisane tak "na zimno". Historia sama w sobie ciekawa, a trup ściele się gęsto. Zakończenie otwarte.

Muminka | 2017-11-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 listopada 2017

Dość wolno sie rozkręca, a na dodatek mamy mnóstwo wątków, w których można się pogubić. Uwielbiam historie o tajemniczych manuskryptach, książkach, które zawierają rewelacje nie przeznaczone dla szerszego grona, i tutaj też pojawia się ten wątek. Isabela otrzymuje anonimowy tekst, w którym skrzętnie opisano wszelkie machlojki potentata finansowego, Charliego Wolfe'a. Jest on zdeterminowany popełniać serię morderstw, byle tylko książka nie ukazałą się drukiem.
Redaktorka Camilla przechwytuje tekst, tym samym wystawiając się na cel morderców. Były agent CIa też jest zamieszany w tę sprawę. Isabel musi dobrze to rozegrać, bo stawką jest jej życie. Kady ma swoją włąsną motywację by dorwać książkę. Największym atutem ksiażki jest niewątpliwie nakreślenie portretu środowiska wielkich koncernów medialnych i opisanie machinacji dyrektorów, manipulacji informacją, jakich dopuszczają się także szeregowi redaktorzy.
Zdecydowanie za mało dialogów, które popchnęłyby akcję do przodu w...

buka_z_fejsbuka | 2017-02-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 08 lutego 2017

Temat był ciekawy, natomiast książka była moim zdaniem zbyt chaotyczna. Każdy rozdział opisywany był z perspektywy innej osoby, rozdziały przerywane były w kulminacyjnych momentach i kiedy wracał wątek danej osoby, trzeba było sobie przypominać, co tam się wydarzyło.

Mary | 2016-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2016

Książka, od której nie można się oderwać! Ciekawa historia z mnóstwem zwrotów akcji i zaskakującym zakończeniem. Po prostu świetna.

Katerina | 2016-11-05

Jedna z lepszych książek, jakie ostatnio czytałam. Wciągająca niemal od pierwszej strony. Tajemniczy manuskrypt, którego anonimowy autor postanawia ujawnić wstrząsającą prawdę na temat wpływowego potentata z branży mediów. Sam zainteresowany oczywiście próbuje nie dopuścić do publikacji. Agentka literacka, w której ręce trafił manuskrypt nie wie, że jej życiu zagraża niebezpieczeństwo.
Niby thriller jakich wiele, ale naprawdę nie mogłam się od tej książki oderwać.

blurppp | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Lubię książki o książkach. Mam nawet własną teorie, że taka tematyka to swoista gwarancja jakości, nigdy nie trafił mi się gniot absolutny. Oczywiście nie każda powieść z książka w roli głównej to arcydzieło, większość to średniaki idealne na deszczowe sobotnie popołudnie. „Wypadek” Chrisa Pavone to kolejna pozycja potwierdzająca tą regułę.
Pavone napisał kolejna powieść sensacyjną, w żaden sposób odkrywczą w żadnym wypadku nie wybitna ale czyta się to dobrze. W mojej ocenie decydującym powodem jest usytuowanie fabuły w światku wydawców, światku dla mnie równie intrygującym i egzotycznym jak plemiona amazońskiej dżungli. Choć dużo czytam, ba nawet czasami kontaktuje się z wydawcami nie mam pojęcia jak ten biznes się kręci. To też właśnie tło w tej opowieści wydało mi się najciekawsze. Reszta jest już mniej ekscytująca.
W warstwie fabularnej mamy sprawdzony, ale i ograny przez co nudnawy, pomysł nagle wypływającej informacji. Jej szerokie upowszechnienie może być więcej niż...

Skandynawska | 2016-02-29
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 29 lutego 2016

Do połowy męcząca, potem dopiero zaczyna się coś dziać.
Za dużo wątków, za dużo opisów i przemyśleń, a zbyt mało dialogów. I im bliżej końca, tym więcej uproszczeń.
Książka dobra na ten czas, kiedy chce się coś przeczytać, ale akurat nic ciekawego nie ma pod ręką.

ksiazkoholiczka94 | 2016-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak to możliwe, że moralność (lub jej brak) jednego człowieka wpływa na losy dziesiątek o ile nie setek ludzi, a kolejne miliony żyją przez to w zakłamanej rzeczywistości? Okazuje się, że wystarczy być potentatem jakiegoś koncernu, mieć odpowiednie znajomości na całym świecie i zbierać haki na niemal każdą napotkaną osobę, a wtedy świat będzie leżał u naszych stóp. Taki właśnie jest Charlie Wolfe-właściciel kilku telewizji komercyjnych i portali internetowych na całym świecie. Jednak i on ma swoje nie niechlubne tajemnice z przeszłości i zrobi wszystko by na jego wizerunku nie pojawiła się żadna rysa. Na jego nieszczęście jeden z jego tak zwanych przyjaciół ma dość i postanawia napisać prawdziwą, nieautoryzowaną biografię Wolfe'a, a ukończenie książki będzie dopiero początkiem problemów, gdyż na każdym, kto zapoznał się z treścią ciąży wyrok śmierci. Kiedy manuskrypt otrzymuje agentka literacka Isabel Reed postanawia stoczyć tę nierówną walkę i wydać biografię, ale Wolfe nie podda...