Zgłosuj na książki roku 2017

Piękny

Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
Cykl: Beautiful Bastard (tom 5)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Beautiful
ew_cia

Niezależna dziewczyna, która potrzebuje odmiany. Mężczyzna przygnieciony odpowiedzialnością. Wakacyjna wycieczka, na której wszystko może się zdarzyć. Aha – i morze wina... Po tym, jak zaskoczyła swojego chłopaka w łóżku z inną kobietą we własnym mieszkaniu, Pippa Bay Cox porzuca Londyn i wyjeżdża do Stanów, na mocno nietrzeźwą wycieczkę z Ruby Miller i jej przyjaciółmi. Wspinaczka po...

Wspinaczka po szczeblach kariery jest jedynym sposobem radzenia sobie ze złamanym sercem — i z życiem w ogóle — dla Jensena Bergstroma. Po uszy zanurzony w pracy i napędzany ambicją, rzadko znajduje czas dla siebie. Jednak kiedy jego siostra Hanna przekonuje go, by dołączył do jej przyjaciół na dwutygodniową wycieczkę po winnicach, zdobywa się na rzadkie u niego rozluźnienie. Oczywiście, dopiero po podjęciu decyzji uświadamia sobie, że dziwna dziewczyna, którą przelotnie spotkał w samolocie, również jedzie na tę samą wycieczkę. Może się okazać, że to dla niego za dużo... a może uświadomi sobie, że jego życie zbyt się skurczyło, że potrzebuje oddechu i odrobiny szaleństwa..

źródło opisu: zysk.com.pl

źródło okładki: zysk.com.pl

magpie101 | 2017-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Mysle, ze byloby idealnie, gdyby autorka po 1 tomie tej serii nie pisala kolejnych, poniewaz kazda ponowna ksiazka byla slabsza od poprzedniej.
Jednak "Piekny" zanudzil mnie na smierc, z myslalam, ze gorzej juz byc nie moze po "Pieknym sekrecie"
W tej czesci pierwsze 20% ksiazki to impreza rodzinna, rozmowy i opisy par z poprzednich tomow serii i ich dzieci. Pozniej glowni bohaterowie wyjezdzaja na dwutygodniowa wycieczke ale w towarzystwie dwoch par, sa ciagle w otoczenbiu innych, racza nas czytelnikow historiami z czasow studenckich, wspominaja swoje nieudane zwiazki, reszte ksiazki znudzona przekartkowalam, koncowka sztywna, naciagana i w ogole nie czulam chemii miedzy Pippa i Jansenem, nie polecam!

Natalia | 2017-08-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Od pierwszej strony historia ta wciągnęła mnie. Bawiłam się świetnie dzięki barwnej postaci jaką jest, Pippa. Przyćmiła ona, Jensena i sprawiła, że był on nijaki, szary… Książka bardzo dobrze się zaczęła, ale gdzieś w trakcie wycieczki po winnicach, przygasła i ciągnęła się już niepotrzebnie. Jest, to zakończenie serii i ostatnie spotkanie z jej poprzednimi bohaterami. Klimat we wszystkich książkach został zachowany. Nie czułam chemii pomiędzy głównymi bohaterami, zabrakło bliskości, poznania bliższego tych bohaterów. Książka jest zabawna i wywołuje uśmiech na twarzy pomimo dobrego początku, im dalej się czyta tym jest gorzej. Niestety.

Ligeria | 2017-02-07

Spontaniczność - klucz do sukcesu... Bynajmniej nie zawodowego :)

Zabierając się za każdą kolejną książkę, świetnego duetu pisarskiego Christiny i Lauren co rusz zastanawiam się jak przebiega praca nad fabułą oraz zakończeniem, gdy trzeba brać pod uwagę uczucia oraz przemyślenia kogoś jeszcze oprócz siebie. Czy nie dochodzi do spięć? Odmiennych zdań? Z całą pewnością tak. Ale najwidoczniej potrafią sobie poradzić z trudnościami, skoro efekty pracy są tak świetne :)

Pippa na własnej skórze doświadczyła tego jak okrutni i głupi potrafią być faceci. Po przyłapaniu swojego chłopaka na zabawach z inną w jej własnym mieszkaniu, nie okaleczyła w sposób trwały ani jego ani jej ( ja pewnie bym tak zrobiła i każdy sąd by mnie uniewinnił ). Dziewczyna miała więcej godności i klasy. Więc opuściła Londyn i postanowiła poszukać szczęścia w Stanach. Wycieczka z Ruby i ekipą serii ,,Pięknego" ma być miłą i ekscytującą odskocznią od codzienności. Co może pójść nie tak? Gorzej przecież i tak nie...

Lenka | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Dość schematyczna, ale zdecydowanie lepsza od poprzedniej części. Może i główni bohaterowie nie powalają charyzmą i oryginalnością, ale też nie działają na nerwy, jak Ruby, Nail, Will i Hanna we wcześniejszych tomach. Nie ma oczywiście mowy o jakichkolwiek zaskoczeniach, czy nieprzewidzianych zwrotach akcji. Wszystko jest jasne od pierwszych stron. Dobrym pomysłem było wplecenie losów bohaterów poprzednich części - miło czytać, że się ludziom układa w życiu:)

dkwiatkowska26 | 2017-03-30
Przeczytana: 30 marca 2017

Właśnie takiej książki było mi trzeba !
Cudowna : ) a czemu ? za jej lekki ton, za poczucie humoru i za przeniesienie się do magicznego miejsca i czasu - tzw. do urlopu, no bo któż z nas go nie potrzebuje ?
Heh no na pewno Jensen go potrzebował :)
A skoro już o nim wspomniałam, to muszę zauważyć, że mimo tego jaki jest zamknięty i skupiony na osiągnięciu celu, to bywa zabawny, uroczy i po prostu milusi :D
Natomiast z drugiej strony mamy Pippe, wiecznie pogodna, wiecznie uśmiechnięta no i wiecznie jakieś głupie pomysły przychodzą jej do głowy :D

Niby na pierwszy rzut oka dwie różne osoby, dwa różne charaktery, dwa osobne cele, życia, wartości, a jednak .. no nie będę zdradzać :)

Jednak gwiazdka mniej za lichy epilog, oczekiwałam jakiegoś rozwinięcia losów tej pary po upływie jakiegoś czasu, bo jak dla mnie historia jest niedokończona, nasuwa mi się pełno pytań co do ich późniejszego życia.
Jednak jest też plusik za zakończenie całej serii pojedynczymi epilogami dla każdej z par :)

nihmetay | 2017-10-08
Przeczytana: 08 października 2017

Spośród wszystkich części cyklu ta książka oraz pierwsza wydają mi się najfajniejsze. Co prawda cały cykl nie jest zbyt wysokich lotów, ale książkę czyta się przyjemnie i jest ona miłym sposobem na wieczorny relaks, taki lekki romans do poduszki.

esin | 2017-03-31
Na półkach: Przeczytane, 100 in 2017

Próbowałam naprawdę, ale mimo moich ogromnych chęci poległam. Podobnie jak poprzedni tom książka jest bardzo schematyczna, postacie bez wyrazu, ogólnie strasznie nudno.Ta właśnie nuda sprawiła że nie dotrwałam do końca i mogę z ręką ma sercu obiecać że nigdy do niej nie wrócę.

werka777 | 2017-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Rozgadana, odważna, z głową pełną szalonych i nieprzewidywalnych pomysłów, czasami dająca się ponieść rozwiązującym język procentom. To Pippa, szczera, zabawna dziewczyna, z którą można byłoby konie kraść. Polubiłam ją za jej niezależność, za poczucie humoru, ale i za jej słabości, do których potrafi się przyznać. Skrzywdzona przez mężczyznę nie poddaje się i szuka szansy na lepszą przyszłość. Czy poszukuje jej także Jensen? Pochłonięty obowiązkami prawnik zdążył zapomnieć czym jest urlopowe szaleństwo. Krzywdzące słowa byłej żony wykluczyły go z życia towarzyskiego, ograniczając jego kontakty z kobietami wyłącznie do krótkotrwałych, łóżkowych przygód. Nakłoniony przez siostrę do relaksu, u boku przyjaciół zaczyna pokazywać jak wiele ma do zaoferowania. To facet, którego warto rozruszać.

Chociaż „Piękny” przeznacza scenę Pippie oraz Jensenowi, jako że książka staje się zwieńczeniem pięciotomowej serii, pojawiają się tutaj także bohaterowie poprzednich części. Mało tego, że biorą...

Zakładka | 2017-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Dawno nie czytałam takiej książki. I chyba tego było mi trzeba, choć do najlepszych nie należała. Choć w sumie nie spodziewałąm się czegoś wyjątkowego, aczkolwiek liczyłam na historię, która mnie w pewien sposób zachwyci.

Domeną tej książki jest ewidentnie lekkość. Czyta się ją jednym tchem, niezależnie od tego co się dzieje. Ta lekkość pióra, powoduje, że poznawanie historii jest nie tylko łatwe i lekkie ale przyjemne. Poza tym obfitowało w szereg zdarzeń nie tylko typowo romantycznych ale i komicznych. Idealne połączenie? Według mnie? Tak!

To głownie dzięki Pippie, cała akcja nabierała obrotów. Głowa pełna pomysłów, i szczerość to cechy tej dziewczyny, dzięki którym nakręcała całość. W zasadzie nie było tu przystanku, akcja pędziła, cały czas coś sie działo, dzięki czemu nie chciało mi się odkładać książki na później.

Nieodłącznym elementem tej serii są też sceny erotyczne. Czy było ich sporo? W zasadzie, bardzo porównywlnie z innymi tomami. Nie odczułam by było ich znacznie...

ainaka | 2017-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2017

No to skończyłam serię, ta wychodzi na to, że jest ostatnia.
Książka bardzo lekka, miła przyjemna.
Lubie styl pisania Christiny Lauren.
Lektura która odstresowuje i daje marzyć o "Kopciuszkach"
Polecam