Spotkania w Azji. Tom 1. Gdzie raki zimują

Wydawnictwo: Wojciech Jurojć
Orianka

Książka, którą trzymasz w ręku, jest zapisem moich doświadczeń, refleksji, spostrzeżeń, przygód i najcenniejszych lekcji, jakie otrzymałem w podróży na przestrzeni ostatnich siedmiu lat. Są to historie o niezwykłych ludziach. Każda z nich opowiada o jednym bohaterze oraz kraju, w którym go spotkałem. Te wyjątkowe spotkania w przeróżnych zakątkach globu zostały spisane za namową moich...

Są to historie o niezwykłych ludziach. Każda z nich opowiada o jednym bohaterze oraz kraju, w którym go spotkałem. Te wyjątkowe spotkania w przeróżnych zakątkach globu zostały spisane za namową moich przyjaciół - po to, byście mogli czerpać z nich pełnymi garściami i koniec końców wyruszyć we własną świadomą podróżą życia.

Dzięki tej książce:

spakujesz plecak i wyruszysz na spotkanie przygody życia,
poznasz historię ośmiu inspirujących ludzi z ośmiu różnych krajów
otrzymasz porady na temat tego, jak świadomie podróżować
dowiesz się, dlaczego warto wyjść z strefy własnego komfortu i podążyć nieprzetartymi szlakami.

Przestaniesz marzyć o podróży swojego życia i zaczniesz działaś, by na tę wyprawę wyruszyć...

źródło opisu: http://wjurojc.pl/

źródło okładki: http://wjurojc.pl/

Mała-Mi | 2017-03-15
Przeczytana: 14 marca 2017

Ciekawe i lekkie podróżnicze czytadełko:)

Wojciech Jurojć zabiera nas w podróż po Azji, opisując pokrótce obyczaje, zachowania i życie codzienne jej mieszkańców. Autor posługuje się przy tym prostym językiem, co daje wrażenie, jakbyśmy słuchali opowieści dobrego znajomego, który nie potrafi usiedzieć w miejscu:)

Książka motywuje. Wyzwala chęć poznawania świata, do spełniania swoich marzeń. Niemożliwe nie istnieje. Wszystko jest w naszych głowach!

"Spotkania w Azji" mają zaledwie 170 stron, więc nie jest to raczej przewodnik ani pozycja dla osób chcących się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego kraju. To raczej luźny, koleżeński opis "przeżyć" w Tajlandii, Wietnamie, Kambodży oraz na Sri Lance, opowiadany gdzieś przy piwku w hostelu przez dobrego znajomego.

Mam świadomość, iż nie każdemu może odpowiadać taka prosta forma, natomiast jeżeli schowamy do kieszeni swoje oczekiwania i zamiast profesjonalnej książki z serii "Lonely Planet" mamy ochotę na lekką pozycję która...

jerzyyy | 2017-02-05
Przeczytana: 29 września 2016

Książka godna polecenia. Napisana ciekawym językiem, więc pochłania się ją bardzo szybko. Wszystkie opisane historie wraz z ich bohaterami są ciekawe i jednocześnie zabawne, pozwalają posmakować cząstkę azjatyckiej kultury. Po przeczytaniu nabiera się nieprzemożonej chęci kupienia biletu na samolot i natychmiastowego wylotu do Tajlandii i innych opisanych w książce miejsc

Orianka | 2017-02-25
Przeczytana: 18 grudnia 2017

Do "Spotkań w Azji" zachęciła mnie okładka. Miałam w planach wakacyjny wyjazd, więc szukałam książek o podróżach do Tajlandii. Okazało się, że przeczucie mnie nie zawiodło. Książka była na tyle ciekawa, że przeczytałam ją w dwa wieczory. Urzekł mnie język autora. Miałam wrażenie, że to właśnie mi opowiada swoje historie i przekonuje mnie, że nie tylko warto mieć marzenia, ale przede wszystkim trzeba się odważyć, żeby je zrealizować.

Mateusz Siergiej | 2017-02-06
Przeczytana: 10 października 2016

Egzotyczne kraje i niesamowici ludzie, na których autor wpadł w trakcie swoich podróży.
Wszystko podane w lekkiej formie. Właściwie w trakcie czytania człowiek ma wrażenie, że spotkał się z kumplem na piwo a ten opowiada mu kolejne historie. Tak jak spotkanie w PUBie tak i książka kończy się nie wiadomo kiedy a na koniec zostajemy z dwoma myślami:
1. Kiedy drugi tom?
2. Gdzie by tu wyjechać?

Polecam.

Klaudia | 2017-02-07
Przeczytana: 19 września 2016

Bardzo wciągająca lektura, działa na wyobraźnię, obudziła we mnie wewnętrznego podróżnika i chęć zwiedzania nieznanych miejsc. Napisana w sposób lekki i przedstawiająca egzotyczne miejsca z perspektywy ciekawych ludzi.

rebelka | 2017-06-04
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Ciekawa i sympatyczna opowieść o ludziach, których można spotkać nie tylko w odległych zakątkach świata, ale i tuż za rogiem. Trzeba tylko mieć oczy otwarte i lubić świat i ludzi tak jak autor :)

Mateusz | 2017-02-06
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Książka bardzo fajna. Inspiruje by wyjechać i nie bać się wyjść ze sfery komfortu.

Anastasia | 2017-11-12
Muminka | 2017-10-05