Spotkania w Azji. Tom 1. Gdzie raki zimują

literatura podróżnicza
Wojciech Jurojć
2016-09-06
2016-09-06

Ciekawa i sympatyczna opowieść o ludziach, których można spotkać nie tylko w odległych zakątkach świata, ale i tuż za rogiem. Trzeba tylko mieć oczy otwarte i lubić świat i ludzi tak jak autor :)

Ciekawe i lekkie podróżnicze czytadełko:)

Wojciech Jurojć zabiera nas w podróż po Azji, opisując pokrótce obyczaje, zachowania i życie codzienne jej mieszkańców. Autor posługuje się przy tym prostym językiem, co daje wrażenie, jakbyśmy słuchali opowieści dobrego znajomego, który nie potrafi usiedzieć w miejscu:)

Książka motywuje. Wyzwala chęć poznawania świata, do spełniania swoich marzeń. Niemożliwe nie istnieje. Wszystko jest w naszych głowach!

"Spotkania w Azji" mają zaledwie 170 stron, więc nie jest to raczej przewodnik ani pozycja dla osób chcących się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego kraju. To raczej luźny, koleżeński opis "przeżyć" w Tajlandii, Wietnamie, Kambodży oraz na Sri Lance, opowiadany gdzieś przy piwku w hostelu przez dobrego znajomego.

Mam świadomość, iż nie każdemu może odpowiadać taka prosta forma, natomiast jeżeli schowamy do kieszeni swoje oczekiwania i zamiast profesjonalnej książki z serii "Lonely Planet" mamy ochotę na lekką pozycję która pobudzi nasze podróżnicze "ja" to jest to książka idealna na początek:)

Ciekawe i lekkie podróżnicze czytadełko:)

Książka motywuje. Wyzwala chęć poznawania świata, do...

Do "Spotkań w Azji" zachęciła mnie okładka. Miałam w planach wakacyjny wyjazd, więc szukałam książek o podróżach do Tajlandii. Okazało się, że przeczucie mnie nie zawiodło. Książka była na tyle ciekawa, że przeczytałam ją w dwa wieczory. Urzekł mnie język autora. Miałam wrażenie, że to właśnie mi opowiada swoje historie i przekonuje mnie, że nie tylko warto mieć marzenia, ale przede wszystkim trzeba się odważyć, żeby je zrealizować.

Bardzo wciągająca lektura, działa na wyobraźnię, obudziła we mnie wewnętrznego podróżnika i chęć zwiedzania nieznanych miejsc. Napisana w sposób lekki i przedstawiająca egzotyczne miejsca z perspektywy ciekawych ludzi.

Egzotyczne kraje i niesamowici ludzie, na których autor wpadł w trakcie swoich podróży.
Wszystko podane w lekkiej formie. Właściwie w trakcie czytania człowiek ma wrażenie, że spotkał się z kumplem na piwo a ten opowiada mu kolejne historie. Tak jak spotkanie w PUBie tak i książka kończy się nie wiadomo kiedy a na koniec zostajemy z dwoma myślami:
1. Kiedy drugi tom?
2. Gdzie by tu wyjechać?

Polecam.

1. Kiedy drugi tom?
2....

Książka bardzo fajna. Inspiruje by wyjechać i nie bać się wyjść ze sfery komfortu.

Książka godna polecenia. Napisana ciekawym językiem, więc pochłania się ją bardzo szybko. Wszystkie opisane historie wraz z ich bohaterami są ciekawe i jednocześnie zabawne, pozwalają posmakować cząstkę azjatyckiej kultury. Po przeczytaniu nabiera się nieprzemożonej chęci kupienia biletu na samolot i natychmiastowego wylotu do Tajlandii i innych opisanych w książce miejsc

• Zapiski z podróży
  • 2017