8320027462
zdrowie, medycyna

Jest to pierwsza w Polsce monografia poświęcona zagadnieniom przeszczepiania narządów. W książce podano ogólne wiadomości z zakresu immunologii, omówiono też aspekty prawne, etyczno-obyczajowe i organizacyjne pobierania narządów i doboru biorców. Zaprezentowano również najnowsze leki immunosupresyjne, łącznie z będącymi jeszcze w trakcie badań klinicznych, oraz szczegółowe protokoły leczenia chorych po przeszczepieniu narządu z uwzględnieniem wariantów odpowiednio do sytuacji klinicznej. W części szczegółowej omówiono techniki operacji przeszczepiania narządów unaczynionych, szpiku i komórek krwiotwórczych, a także opiekę pooperacyjną i odległą nad pacjentami z przeszczepami.

AgataM | 2016-10-14
Marzena | 2014-11-24