Rozdroża

literatura piękna
978-83-7534-066-2
Maria Gębicka-Frąc
śpiączka wybór szansa nowe życie

Niewątpliwie dobra książka. Dająca sporo do myślenia. Wymaga jednak sporo skupienia przy czytaniu ,nie jest to lekka ,niezobowiązująca lektura ,tylko coś dużo głębszego.

Interesująca i budująca książka o tematyce religijnej, przypomina mi przypowieści biblijne. Fabuła jest osadzona w dzisiejszych czasach i odsłania dylematy moralne oraz troski współczesnego człowieka. Treść książki dla osoby wierzącej daje otuchę i wsparcie, a dla niewierzącej to niezobowiązujący drogowskaz. Mamy wolną wolę i tylko od nas zależy jaką drogę wybierzemy,...

zdecydowanie "Chata" bardziej mnie poruszyła, jednakże książka jest bardzo dobra. Mam u siebie na półce i z pewnością do niej wrócę, może wtedy to nie był jeszcze jej czas? może poniesiona emocjami po pierwszej książce Younga nie mogłam się przestawić i właściwie docenić? jakoś odczuwałam chaos podczas czytania, czasem trudno mi było ogarnąć co się dzieje, no nic trzeba...

Opowiesc o nadziei. Opowiesc o egoizmie miłosierdziu. Autor jest mistrzem ukazywania uczuć. To powieść która popoptaje w pamięci.

Warto się zastanowić jaki dom w sercu przygotowałam dla Najważniejszego. Poszerza horyzonty myślowe, kto wie ile w tej bajce jest prawdy.

Jestem niewierząca, ale fabuła mnie wciągnęła, czytało się lekko i przyjemnie, podobna do wcześniejszej Chaty, polecam.

Świetna- jak dla mnie w niczym nie odbiega od poziomu Chaty! Wciągającą i dająca do myślenia- nigdy nie jest za późno na zmianę i życia też; POLECAM!!!

Kolejna książka tego autora pojawia się u mnie na liście. Podobnie jak Chata porusza podobną tematykę, tematykę religijną.
Główny bohater, zły charakter, który krzywdzi ludzi zapada w śpiączkę i wtedy zaczyna się cała "przygoda". Autor w bardzo obrazowy sposób przedstawia życie pozaziemskie.
Spotykałam się z opiniami, że to książka tylko dla wierzących osób. Do końca się...

Pierwszą książką tego autora, którą przeczytałam była "Chata", która bardzo mi się podobała, pod względem treści, jak i opisów. Tutaj niestety trochę się zawiodłam, bo choć pomysł niezły, to "po drodze" trochę się pogubiłam. Za dużo było tych przeskoków duszy głównego bohatera w inne ciała, miałam wrażenie, że to trochę na siłę wymyślona akcja.

Współczesna, oryginalnawa (z rozmysłem używam tego słowa) wersja Opowieści Wigilijnej.
O ile jednak utwór Dickensa jest powieścią uniwersalną, o tyle (pomimo wszystkich swoich walorów) jest to książka szczególnie dla wyznawców Chrystusa. Czy ateusz uwierzy w jej treść i ukryte przesłanie? Tak. Rzadko który.

Jestem chrześcijaninem, rzymsko-katolikiem, więc łatwo odnalazłem...

Dyskusje

• Chcę w prezencie