Gromy i róże

Tłumaczenie: Małgorzata Cendrowska
Cykl: Upadłe Anioły (tom 1)
Wydawnictwo: Da Capo
Thunders and Roses
romans, Upadłe Anioły
Wanda

Nazywano go hrabią Demonem. Uważano, że jest zdolny do wszystkiego. Nicholas Davies - syn zdegenerowanego arystkoraty i Cyganki - doświadczył w życiu wszystkiego. A jednak to właśnie do niego zwraca się w przypływie rozpaczy wiejska nauczycielka, Clare Morgan, z prośbą o pomoc. Nicholas zgadza się, pod jednym wszakże warunkiem - dziewczyna musi z nim zamieszkać na trzy miesiące, narażając tym samym na szwank swoją reputację. Oburzona Clare nie ma innego wyjścia: przyjmuje propozycję i wkracza w wytworny, lecz pełen niebezpieczeństw i namiętności świat angielskiej arystokracji.

źródło opisu: [Wydawnictwo Da Capo, 1996]

Kalissa | 2016-08-01
Przeczytana: sierpień 2016

Rewelacyjny romans - napisany lekko i barwnie.

To ten typ powieści, kiedy od pierwszego spotkania bohaterów "iskrzy" i kiedy wiadomo, że wszystko skończy się dobrze.

Śmiałam się szczerze przy niektórych scenach - a zastosowanie stołu bilardowego i bata - uważam za wyjątkowo interesujące.:)

Bardzo podobały mi się sylwetki "Upadłych Aniołów" - czyli czterech przyjaciół z Eton. To chyba trochę mrugnięcie w stronę czterech muszkieterów, ale sympatyczne i niewymuszone.

Polecam na plażę - czyta się błyskawicznie.

PS. Ciekawe, że w romansidłach historycznych - tak wielu głównych bohaterów jest szpiegami Wellingtona:) - nie miałabym nic przeciwko, żeby autorki, choć czasami, wymyślały jakieś normalne zajęcie dla swoich bohaterów. Gdyby Wellington rzeczywiście miał tylu szpiegów - Napoleon chyba nie mógłby normalnie funkcjonować w Europie:)!

Martoonia | 2015-02-23
Przeczytana: 20 lutego 2015

Standardowy romans historyczny, w którym główni bohaterowie to demoniczny, nieobliczalny hulaka i nieco powściągliwa, pobożna panna. On stara się użyć podstępów w drodze do obranego celu, jakim jest uwiedzenie cnotliwej panny, ona stara się nie ulec pokusie, jednocześnie osiągając swój cel niesienia pomocy innym w potrzebie. A przy tym wszystkim są też wrogowie szukający zemsty i nie powstrzymujący się przed żadnym nikczemnym czynem. Czyta się szybko i z zaciekawieniem, więc z pewnością można polecić.

Iwona | 2013-09-30
Przeczytana: 27 września 2013

Jeden z najfajniejszych romansów wśród "moich przeczytanych". Historia jak to w romansie może mało skomplikowana, lecz styl autorki godny pochwały. W książce wyczuwa się erotyczne napięcie istniejące między bohaterami, narastającą namiętność. Bardzo fajne realistyczne opisy miejsc i sytuacji, bohaterowie sympatyczni, a wszystko doprawione humorem. Dla mnie rewelacja:) Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką, więc na pewno sięgnę po kolejne jej książki, aby sprawdzić czy ten zachwycający mnie styl nie jest jednorazowym sukcesem w moich oczach:)

Z początku ciężko było mi się przyzwyczaić do takiej pobożnej Clare, trochę dziwnie się czytało. Ale zyskała u mnie dużo punktów za swoją stanowczość i ten dzbanek zimnej wody na samym początku. Nicholas wcale nie był taki demoniczny, dla mnie od samego początku był taki słodko-smutny... Ładnie zestawione różne problemy - i ich osobiste, rodzinne, i społeczne. Wiele różnych aspektów, wiele wątków. Arystokracja i ludzie z wioski, żyjący obok siebie, a tak mało o sobie wiedzący. Pytania o przyjaźń i miłość, ich wartość. Podobało mi się :)

Gabi | 2014-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Super !!!

Moja druga książka tej autorki i naprawdę się nie zawiodłam !

Fajnie napisana, wciąga od początku do końca.
Już nie mogę się doczekać kiedy przeczytam historie pozostałych Upadłych Aniołów: Rafe'a, Luciena i Michaela.

Martini | 2011-03-05

O tak. Clare wbrew konwenansom zgadza się na diaboliczny układ i wychodzi jej to na zdrowie :). Wartka akcja, choć romans schematyczny ;D

Strasznie go polubiłam od pierwszego przeczytania ;)

Ewelynn | 2014-10-16
Przeczytana: 16 października 2014

Książka posiada ciekawą fabułę której nie da się przewidzieć od początku jak to często się zdarza. Językowo jest poprawnie napisana a dialogi są interesujące. Bohaterka jest córką pastora więc wszyscy wymagają ze będzie najbardziej cnotliwa i posiada głęboką wiarę. Clare nie posiada takiej wielkiej wiary jak wszyscy sądzą ale stara się być taka jak wszyscy by tego chcieli. On jest Mężczyzną targanym przez demony przeszłości któremu pozornie na nikim i niczym nie zależy. Nicholas jest pół cyganem przez co nie jest akceptowany przez wszystkich. Sytuacji nie poprawia jeszcze fakt że został zdradzony przez wszystkich którzy go "kochali". Książka w sam raz na leniwy wieczór.

Karolina | 2015-11-24
Przeczytana: 11 listopada 2015

Seria o Upadłych Aniołach przypadła mi do gustu. Anglia pełna lordów, hrabiów i książąt, jednym słowem idealnych dżentelmenów, ale... Skąd upadłe anioły? Piękni, uprzejmi, tajemniczy, seksowni - opis głównych bohaterów. Każdy z nich skrywa jakąś tajemnicę coraz bardziej pogrążając się we własnym mroku. Brzmi strasznie, ale z każdego ciemnego tunelu jest jasne wyjście nadające sens istnienia, a nazywają je - kobieta. Historyczna opowieść o miłości, pożądaniu i problemach egzystencjalnych, jak najbardziej przypadła mi do gustu.

Dominika | 2015-01-27

Niesamowita książka. Polecam wszystkim, którzy oczywiście lubią książki tego typu.

Ela | 2010-12-12
Przeczytana: sierpień 2010