Korea Północna. Wewnętrzne wektory trwania

Wydawnictwo: Instytut Studiów Politycznych PAN

Dlaczego reżim komunistyczny w Korei Północnej nie upadł? Dlaczego Północ nie weszła na drogę reform? Dlaczego – wreszcie – reżim nie wykazuje większej predylekcji do zmian, nawet powierzchownych, tkwiąc ciągle w starych, skostniałych strukturach? – na te pytania odpowiadają autorzy książki.

źródło opisu: Wydawnictwo ISPPAN

źródło okładki: Własne

Jakub | 2018-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2018

Po przeczytaniu reportażu Barbary Demick ,,Światu nie mamy czego zazdrościć" zacząłem zastanawiać się, jak to możliwe, że Partia Pracy Korei dalej utrzymuje władzę nad Koreą Północną, a jej mieszkańcy od kilku dekad nie zbuntowali się. Co prawda moje poszukiwania odpowiedzi na to pytanie nie zakończyły się, ale książka W. J. Dziaka i K. Sajewskiego w dużym stopniu zaspokoiła moją ciekawość - co prawda co jakiś czas wyłapywałem literówkę czy błąd interpunkcyjny, ale nie przeszkadzało to znacząco w czerpaniu przyjemności z czytania. Dalej trzymam się terminu ,,wiedzę trzeba umieć przekazać", a moim zdaniem autorzy tej książki przekazują ją z łatwością (no, może epizody z długimi cytatami z Konfucjanizmu były nieco męczące, ale rozumiem, że były to w pewnym sensie cytaty niezbędne). Przy okazji można spojrzeć w bibliografię i odkryć parę ciekawych pozycji, które pomogą przyswoić więcej wiedzy nt. KRLD. Nic dodać, nic ująć - polecam!

Czytelnik1klasa | 2017-10-27
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Ogromna wiedza Profesora i niezwykłe odkrywanie tajemnic ludzkiego umysłu spaczonego propagandą. Wyjaśnienie funkcjonowania tego jakże tajemniczego i ciekawego państwa.

telefonalarmowy | 2017-02-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017, Korea
Przeczytana: 17 lutego 2017

Bardzo dobre, stosunkowo świeże, źródło informacji na temat Korei Północnej. Zdecydowanie polecam!

kawioribalety | 2018-05-07
Arkadiusz | 2018-01-23