historia
Tina

(...)intencją naszej publikacji nie jest stawianie kogokolwiek pod moralnym pręgierzem, ale utrwalanie pamięci o straszliwym, zbiorowym cierpieniu ofiar obozu KL Stutthof o nazwie Baukommando Weichsel (OT Thorn) i oddanie im należnej czci. Jest to szczególnie ważne z uwagi na fakt, że niewiele osób ma świadomość tego, że u schyłku II wojny światowej fragment tragedii unicestwienia narodu żydowskiego rozegrał się w okolicach Torunia.

źródło opisu: Fragment Wstępu

źródło okładki: Fotografia własna