Nieśmiertelny diament. W poszukiwaniu prawdziwego ja

Tłumaczenie: Marek Chojnacki
Wydawnictwo: WAM
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Immortal Diamond. The Search for Our True Self
religia
Ag2S

To może być najważniejsze spotkanie w twoim życiu. Czy wiesz, kim jesteś? Czy znasz swoją prawdziwą wartość? Czy masz odwagę odkryć nieśmiertelny diament? Książka ojca Richarda Rohra pomoże Ci spotkać się z samym sobą. Aby dotrzeć na to spotkanie, trzeba zdjąć maski i zrezygnować z kontroli nad wszystkim, co nas otacza. Uwolnić się od schematów, które nas niewolą. Innymi słowy - doświadczyć...

To może być najważniejsze spotkanie w twoim życiu.

Książka ojca Richarda Rohra pomoże Ci spotkać się z samym sobą. Aby dotrzeć na to spotkanie, trzeba zdjąć maski i zrezygnować z kontroli nad wszystkim, co nas otacza. Uwolnić się od schematów, które nas niewolą. Innymi słowy - doświadczyć śmierci fałszywego "ja". Warto, nawet, jeśli zaboli. Prawda zawsze wyzwala.

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,76907,Niesmiertelny-diament.htm

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,76907,Niesmiertelny-diament.htm

dobrerecenzje | 2017-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Autor pisząc tę książkę miał na uwadze czytelników świeckich, poszukujących i myślących, wierzących i niewierzących, z myślą o dużej grupie osób rozczarowanych, które chcą wyzwolić się z więzów religii.
Wielu chrześcijan uważa, że Bóg kocha naszą przeszłość, a to nieprawda.
Stare błędy pozostaną błędami i nie musimy ich powtarzać.
Autor ukazuje problemy ludzi, wszystkich religii, ale także niereligijnych.
Mówi o Bogu, o łasce, śmierci i zmartwychwstaniu.
Dobroć Boga wypełnia wszystkie luki wszechświata, bez różnic i przywilejów.
To, że Chrystus „raz umarł” za wszystkich spłacając cały dług, oznacza, że Bóg bierze na siebie zadośćuczynienie za wszystkie niedoskonałości wszechświata.
Autor pisze, że śmierć jest nie tylko fizycznym obumieraniem lecz zstąpieniem na głębię, sięgnięciem dna, dojściem do punktu, w którym tracimy wszelką kontrolę lecz gdy zanurzymy się w otchłań i śmierć, wynurzymy się po drugiej stronie.
Nazywa się to zmartwychwstaniem.
Autor poprzez tę lekturę próbuje...

Marcin | 2015-02-16
Przeczytana: 02 lutego 2015