Enneagram. Dziewięć typów osobowości

Okładka książki Enneagram. Dziewięć typów osobowości Andreas Ebert, Richard Rohr OFM
Okładka książki Enneagram. Dziewięć typów osobowości
Andreas EbertRichard Rohr OFM Wydawnictwo: WAM nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
WAM
2024-01-17
2004-01-01
Anna Kleszcz
enneagram

Cenny przewodnik, pomocny na drodze duchowości. Pomaga poznać swoje obdarowania i pułapki własnej osobowości. Szerokość horyzontów, jak to u Rohra - zapiera dech! Polecam serdecznie zainteresowanym, osobom 40+.

Książka w bardzo dobry i interesujący sposób przedstawia 9 osobowości w systemie eneagraamu oraz samą geneze tego systemu. Jeśli ktoś chcę się dowiedzieć czegoś o eneagraami i jest ciekaw to jak najbardziej polecam.

Ta książka to jakiś żart.

Ta książka to jakiś żart.

Bardziej podręcznik niż czytadło.
Koncepcja, która łączy psychologię, duchowość, filozofię, religię i pokazuje drogi do własnego Ja.
Celem rozwój, pokój i szczęście.
To jest narzędzie, które wydaje się obiecujące, ale pracę wykonać i tak trzeba samemu. A jest to praca na całe życie.

Generalnie miałam rodzaj zachwytu, choć teraz jestem pewna że to żadna cudowna tabletka.

Bardziej podręcznik niż czytadło.
Celem rozwój, pokój i szczęście.

Pozycja pisana przez Rohra razem z Andreasem Ebertem, protestanckim pastorem. Autorzy wprowadzają czytelnika w mniej znaną typologię osobowości zwaną enneagramem. Chodzi o dziewięć (gr. ennea) charakterystycznych typów, do których należy m.in. lider, wolontariusz, artysta, obserwator, prawnik czy mediator. W przejrzysty sposób omawiają cechy każdego typu, wychodząc zawsze od niedojrzałej postaci, a zmierzając jakie perspektywy dany typ proponuje.
Solidne opracowanie pomagające w poznaniu siebie.

Bardzo interesująca pozycja, choć wymaga skupienia. Mocno zgłębia temat enneagramu. Polecam!

Książka uświadomiła mi wielką różnorodność typów ludzkich osobowości. Jeśli ktoś mówi "miłość" w zależności jakim jest typem może pod tym terminem rozumieć: porządek, uczucie, porozumienie, poczucie humoru itd. Warto poznać swój typ osobowości. Sprawdzianem, że się go odkryło jest wstrząs spowodowany poznaniem swoich mechanizmów obronnych. Książka dała mi duży wgląd w siebie. I jak pisze autor służy... osobistemu nawróceniu. Polecam ją osobom po 35 roku życia.

• Psychologia
  • 52 książki (2022)