Drzewo spełniające życzenia. Opowieści mamy i córki

Wydawnictwo: Alegoria
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Inga

Informacja wydawcy: "Jeżeli chcecie, aby wasze dzieci były zdolne i inteligentne, opowiadajcie im bajki. Jeżeli chcecie, by były genialne, opowiadajcie im więcej bajek". (A. Einstein) Wigilia... magiczny wieczór, ustają spory, zwierzęta mówią ludzkim głosem, a Mikołaj mknie w podniebnych saniach, rozwożąc prezenty. Zanim jednak rodziny zasiądą do wigilijnej kolacji, we wszystkich domach trwa...

Informacja wydawcy:

Wigilia... magiczny wieczór, ustają spory, zwierzęta mówią ludzkim głosem, a Mikołaj mknie w podniebnych saniach, rozwożąc prezenty. Zanim jednak rodziny zasiądą do wigilijnej kolacji, we wszystkich domach trwa gorączkowa krzątanina.

Nie inaczej jest u Tosi i jej mamy. Przejęte i zaaferowane lepią pierogi, pieką ciasta, kroją warzywa, robią sałatki, a jednocześnie rozmawiają. O życiu, o tym, co w nim ważne, co trzeba cenić, a czego się wystrzegać, wspominają... Swoje zwierzenia, zwłaszcza te bardzo osobiste, przeplatają baśniami, bo czasem łatwiej jest mówić o kimś niż o sobie. Opowiadają o kowalu i jego mądrym kocie, o dzielnym królewiczu Dorku, o Karolu, który nie chciał być murarzem, o mądrej syrence, o Żar-Ptaku i Drzewie Spełniającym Życzenia.

Książka, w której czar baśniowych opowieści miesza się z czarem tego jedynego dnia w roku, pełnego rodzinnego ciepła, miłości i radości.

Polecamy dla dzieci w wieku 7 – 10 lat

źródło opisu: http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/1365/drzewo-speln...(?)

źródło okładki: http://ryms.pl/upload/201211191037450.32182000sd.jpg

Inga | 2017-01-15
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Książkę podarowałam swojej 7-letniej córce na Gwiazdkę, więc z definicji czytałyśmy ją już po Świętach. Pomimo to, książka absolutnie nie traci swojej wartości i piękna.

Jest zbudowana w formie opowieści w opowieści, gdzie przygotowania do wieczoru wigilijnego we współczesnym domu są przeplatane baśniami.

To właśnie te baśnie stanowią serce i siłę książki. W każdej bajce skrywa się morał (czasem troszeczkę zbyt staromodny i patriarchalny: księżniczka szuka męża) i mądrość. Mnie osobiści przypadły do gustu się baśnie o dwóch braciach i cennym księgozbiorze oraz o uczennicy czarodzieja.

Bardzo się ciesze, że w Rymsie przeczytałam o tej książce, bo na pewno bym jej nie znalazła buszując w księgarni. A szkoda, bo już dawno tak dobrze nie bawiłyśmy się z córka przy lekturze.

Na uwagę zasługuje też piękne wydanie - gruby papier, ilustracje Haliny Siemaszko i twarda okładka. Bardzo polecam - rodzicom i dzieciom każdej płci.

Na półkach