Szczypta grzechu

Cykl: Bedwynowie (tom 7) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
Slightly sinful
romans

Lorda Bedwyna spotkałaby niechybna śmierć pod Waterloo, gdyby nie tajemnicza nieznajoma. Jednak rany nie są nawet w połowie tak bolesne, jak utrata pamięci. Lord nie wie, kim jest. Nie pamięta, jak trafił pod opiekę pięknej Rachel.

Ewelynn | 2014-09-27
Przeczytana: 27 września 2014

Kolejna niezwykle wciągająca książka z tej serii. Dialogi ciekawe i zabawne bez zbędnego lania wody. Bohaterka to młoda dziewczyna która znalazła się bez grosza przy duszy w obcym kraju oszukana przez jej domniemanego narzeczonego. Znalazła schronienie u swojej dawnej niani i jej przyjaciółek które mają dom schadzek i również zostały oszukanie przez jej "narzeczonego". On to młody chłopak który szuka swojej drogi życiowej i w tym celu zatrudnił się w dyplomacji. Jest osoba pogodna i skoro do żartu jednak nie wie kim jest ponieważ spadł z konia i stracił pamieć. Osoby poboczne też są interesujące i nie stanowią nudnego tła jak to często bywa.

wiola | 2014-10-02

Typowa książka o czasach regencji. Utrzymana w klimacie i stylu tamtej epoki, postacie nawet ciekawe na pewno wątek domu schadzek super ubawiłam się kiedy główny bohater się przebudza widząc nad sobą prostytutki -mówi że umarł i trafił do nieba z domem schadzek

eve | 2015-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Kolejna książka z serii rodziny Bedwynów. Jak każda z serii jest specyficzna i taka troszkę inna. Jak zwykle łamie konwenanse tamtych czasów ale w sposób łagodny i jeśli tak można powiedzieć honorowy. Na kartach można wyczytać szacunek dla płci pięknej bez względu na rodzaj profesji którą się zajmuje. Podoba mi się podejście do drugiej osoby. Bo jeśli kłamać to z wyczuciem a gdy przyjdzie koniec maskarady to przedstawić prawdę w godnością i przygotowaniem na możliwą karę. W całej książce najmniej podobała się jej końcówka. Czasami wolę gdy autorka kończy książkę którą każdy czytający może sobie sam dopowiedzieć zakończenie niż koniec który psuje smak książki. Na de wszystko polecam tę pozycję.

| 2017-01-17
Na półkach: Tylko dla Pań, Przeczytane

Historię letnią uratował humor i sama postać przystojnego pacjenta domu schadzek. Fajna, lekka historyjka na szare i smutne wieczory, albo poranki... No i zakończenie! Cudownie ocalały i z martwych powstały rat wraca na łono kochającej rodziny. I znowu ten Wulf... I jego reakcja. Swoją drogą rzadko się spotyka tak dobrze obsadzona i wymyślona postać, która występując we wszystkich częściach emanuje charyzmą, a kulminacja następuje w jego własnej opowieści. Tak. Postać najstarszego z braci potrafi konkretnie odcisnąć się nawet w historiach nie należących do niego samego.

secc | 2013-12-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Lekki i przyjemny romans, w sam raz na jeden wieczór - dla relaksu.
Bohaterowie są sympatyczni i z przyjemnością czyta się o ich przygodach. Zakończenie wydawało mi się zwykłą formalnością, która nie zachwycała tak jak środkowe wydarzenia, jednak nie obniżyło wartości samej książki.

Sakarya | 2013-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Piękna opowieść o miłości od pierwszego wejrzenia. Przeszkodą w jej spełnieniu okazuje się utrata pamięci przez głównego bohatera, który został postrzelony i uległ wypadkowi. Wszyscy rozpoznają w nim arystokratę i traktują go z należnym szacunkiem. On sam nie wywyższa się i zakochuje się w swojej wybawicielce, ale dopóki nie dowie się kim jest i czy ma już "damę swojego serca" nie może związać się z nikim innym.
Odjęłam jedną gwiazdkę za zbyt wyidealizowane postaci - siedmioro bohaterów tak idealnych w swych charakterach, że aż mdło.

Kyouri | 2011-09-30

Siódma książka z serii o rodzeństwie Bedwyn i ich przyjaciołach.

Magdalena | 2014-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2014

Nudnawa i przewidywalna. Nawet bardzo. Nic ciekawego się nie działo i niczym mnie nie zaskoczyła. Główni bohaterowie tacy nijacy.

Kasia W-ka | 2011-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2011

Ta książka jest świetna. Lekka,cały czas coś się w niej dzieje, z humorem. Naprawdę POLECAM!!!!

Książka dobra, polecam przeczytać cała serie o rodzeństwie Bedwynów bo warto.