Monia ratuje Faraona

Seria: Już czytam
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Monia ratuje Faraona - Czy ktoś widział faraona z ogonem? Dzielnicowy Śliweczka nie może sobie tego wyobrazić., Ale czy przypadkiem nie zaszła tu jakaś pomyłka? Kim jest Faraon? I dlaczego Monia jest gotowa wejść dla niego do komina? Już czytam to wznowienie serii 12 książek przeznaczonych do samodzielnego czytania przez dzieci dopiero zaczynające swoją przygodę z czytaniem. Zabawne...

Już czytam to wznowienie serii 12 książek przeznaczonych do samodzielnego czytania przez dzieci dopiero zaczynające swoją przygodę z czytaniem. Zabawne historyjki z niesamowitymi bohaterami i ich niezwykłymi przygodami rozbawią i zachęcą do czytania każdego młodego czytelnika. Wartkie opowieści napisane prostym i barwnym językiem sprawią, że czytanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Duża czcionka i wesołe ilustracje uatrakcyjnią czytanie. Na końcu każdej książki znajduje się słowniczek, wyjaśniający trudne wyrazy, i zadania sprawdzające wyniesioną z książek wiedzę. Książki zostały skonsultowane przez metodyka edukacji wczesnoszkolnej.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/monia-ratuje-faraona-juz-czytam.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/monia-ratuje-faraona-juz-czytam.html

Agacha | 2016-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Zabawna, ładnie ilustrowana historia o Moni i Faraonie. A kim jest Faraon? Tego dowiecie się po przeczytaniu książki.

Ida | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

Wesoła historyjka o dziewczynce, której zaginął kot. Chociaż temat może kogoś zmylić i posądzi mnie o brak wrażliwości ;). Zapewniam jednak, że nic złego się nie stało i kot był cały czas w pobliżu, ale w nietypowym miejscu. Książka odpowiednia dla starszych już czytających dzieci i tych, którym rodzice czytają na dobranoc.
Nietuzinkowe ilustracje i zabawne nazwy postaci dopełniają humorystyczną stronę opowieści.

zdolnedzieci | 2017-02-06

"Już czytam", to seria, która nie tylko pomaga odkryć radość z samodzielnego czytania. To zbiór świetnie dopracowanych powieści dla młodych czytelników: pełnych przygód i doskonałego humoru. Nieraz czytamy historie wspólnie, bo Rafałek też stał się fanem "książek przygodowych". Dzieci siedzą nieruchomo i z zapartym tchem śledzą losy bohaterów. Tylko co jakiś czas ich wzrok tęsknie wędruje w stronę okna. Stare zamczysko? Kręcenie filmu? Oj... O takich przygodach na razie mogą tylko pomarzyć. Ale niedługo przyjdzie wiosna - i kto wie, co ze sobą przyniesie?
Seria "Już czytam" zachęca dzieci nie tylko do sięgnięcia po ciekawą lekturę - przede wszystkim budzi w dzieciach potrzebę działania. Powieści motywują do pracy, ćwiczeń, aktywności - to nie są historie, po których można klapnąć na sofę i oddać się marzeniom. To historie, po których człowiek zaczyna wiercić się niespokojnie, bo ma w sobie motywacje, marzenia i plany. Więc na wieczór ich nie polecam - za bardzo rozpalają...

ola | 2013-10-13

fascynujące przygody