Monia ratuje Faraona

Okładka książki Monia ratuje Faraona
Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Już czytam [Zielona Sowa] literatura dziecięca
48 str. 48 min.

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki Sekret ponurego zamku Diana Karpowicz, Wojciech Widłak
Ocena 7,1
Sekret ponureg... Diana Karpowicz, Wo...
Okładka książki Teoria Pana Alberta. O Albrcie Einsteinie Anna Czerwińska-Rydel, Ewa Poklewska-Koziełło
Ocena 6,4
Teoria Pana Al... Anna Czerwińska-Ryd...
Okładka książki Skarb Arubaby Mikołaj Kamler, Małgorzata Strzałkowska
Ocena 7,2
Skarb Arubaby Mikołaj Kamler, Mał...
Okładka książki Zuzia i nowy dzidziuś Liane Schneider, Eva Wenzel-Bürger
Ocena 6,9
Zuzia i nowy d... Liane Schneider, Ev...

Krótka, sympatyczna historyjka o zaginięciu, szukaniu i odnalezieniu tytułowego kota "Faraona". Wiadomo, dzieci najbardziej lubią historie o zwierzętach i super bohaterach.
Dobra wprawka do sprawnej nauki czytania. Krótkie rozdziały. Prosty, barwny jezyk, niestety trochę mało ilustracji Katarzyny Nowowiejskiej. Polecam.

Ciekawa opowieść o dziewczynce, której zaginął przyjaciel o imieniu Faraon. Zabawna i zaskakująca historia, pełna humoru sprawiła, że moja córce bardzo się podobało :)

Fajna, zaskakująca.

Fajna, zaskakująca.

"Już czytam", to seria, która nie tylko pomaga odkryć radość z samodzielnego czytania. To zbiór świetnie dopracowanych powieści dla młodych czytelników: pełnych przygód i doskonałego humoru. Nieraz czytamy historie wspólnie, bo Rafałek też stał się fanem "książek przygodowych". Dzieci siedzą nieruchomo i z zapartym tchem śledzą losy bohaterów. Tylko co jakiś czas ich wzrok tęsknie wędruje w stronę okna. Stare zamczysko? Kręcenie filmu? Oj... O takich przygodach na razie mogą tylko pomarzyć. Ale niedługo przyjdzie wiosna - i kto wie, co ze sobą przyniesie?
Seria "Już czytam" zachęca dzieci nie tylko do sięgnięcia po ciekawą lekturę - przede wszystkim budzi w dzieciach potrzebę działania. Powieści motywują do pracy, ćwiczeń, aktywności - to nie są historie, po których można klapnąć na sofę i oddać się marzeniom. To historie, po których człowiek zaczyna wiercić się niespokojnie, bo ma w sobie motywacje, marzenia i plany. Więc na wieczór ich nie polecam - za bardzo rozpalają wyobraźnię, a pociechy zamiast spać - wiercą się niespokojnie, marząc o nadejściu kolejnego dnia.
Na końcu każdej książki znajdziemy wspaniały Słowniczek młodego czytelnika - a w nim zbiór niezwykle przydatnych słówek. Niektóre Wasze pociechy może już znają - ale z pewnością znajdzie się też sporo takich, które wzbogacą zasób słownictwa dziecka. Poznawanie nowych zwrotów i wyrażeń może okazać się doskonałą zabawą. Zwłaszcza, gdy nie trzeba co chwilę zaczepiać rodziców z prośbą o wytłumaczenie kolejnego, niezrozumiałego słowa.

Zdecydowanie polecamy!

Zabawna, ładnie ilustrowana historia o Moni i Faraonie. A kim jest Faraon? Tego dowiecie się po przeczytaniu książki.

Wesoła historyjka o dziewczynce, której zaginął kot. Chociaż temat może kogoś zmylić i posądzi mnie o brak wrażliwości ;). Zapewniam jednak, że nic złego się nie stało i kot był cały czas w pobliżu, ale w nietypowym miejscu. Książka odpowiednia dla starszych już czytających dzieci i tych, którym rodzice czytają na dobranoc.
Nietuzinkowe ilustracje i zabawne nazwy postaci dopełniają humorystyczną stronę opowieści.

Nietuzinkowe ilustracje i zabawne nazwy postaci...

fascynujące przygody

fascynujące przygody