Nikodem

Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Bo radość czytania to bakcyl, którym naprawdę warto się zarazić! POŁYKAM STRONY: 2500-2800 wyrazów w tekście; użyte wszystkie głoski; dłuższe i bardziej zlożone zdania; alfabetyczny słownik trudnych wyrazów. Zgodne z zalecaniami metodyków. Wybitni polscy autorzy i mistrzowie ilustracji. Świetne...

Zgodne z zalecaniami metodyków. Wybitni polscy autorzy i mistrzowie ilustracji. Świetne historie i bezpieczne treści. Duża czcionka ułatwiająca czytanie.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont Polska, 2012

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/pelna_oferta/art1014.html

Marta Bilewicz | 2015-06-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

"Szarka" to książeczka dla dzieci wchodząca w skład cyklu CZYTAM SOBIE, obecnego już na polskim rynku od kliku lat. Cykl składa się z trzech poziomów trudności czytania, prosto i przejrzyście oznaczonych kolejno" POZIOM 1, POZIOM 2 i POZIOM 3. "Szarka" należy do poziomu trzeciego, czyli POŁYKAM STRONY.

Bohaterką książeczki jest Gabrysia, która spędza właśnie zimowe ferie u dziadków na wsi. Niestety wcale nie jest tą perspektywą zachwycona, twierdząc że na wsi jest zwyczajnie nudno. Niezadowolona marzy o tym, by ferie jak najszybciej się skończyły. Pewnego dnia w domu dziadków zjawia się jakiś mężczyzna z dziwnym workiem, z którego ten po chwili wyjmuje szczenię. Od tej pory Gabrysia przestaje twierdzić, że wieś jest nudna. Szczeniak zostaje u dziadków, ku wielkiej uciesze Gabrysi.

"Tymczasem psiak uważnie rozejrzał się po kuchni. Warknął na czajnik. Wyszczerzył kły na kaloryfer. Potem zaczął obwąchiwać wszystkie kąty".

Tymczasem pod okoliczne domy podchodzą wilki, całe watahy....

Przeczytana: 27 listopada 2016

Świetna książka traktująca o przyjaźni dziewczynki i małej wilczycy Szarki :)

Na półkach: Przeczytane, Egmont

Poziom trzeci zawiera trzy tytuły. Ja mam okazję zaprezentować Wam jeden z nich. "Szarka" to bardzo ładna i zarazem wzruszająca historia o dziewczynce imieniem Gabrysia oraz jej feriach, które spędziła u dziadków na wsi. Gabrysia bardzo nie chciała spędzać całych ferii na wsi. Przecież tam jest tak nudno. Nic ciekawego się nie dzieje... Wszystkie koleżanki pojechały gdzieś w egzotyczne miejsca tylko ona musi zostać i siedzieć na wsi. Jednak wszystko zmienia się diametralnie kiedy to dziadkowie kupili jej szczeniaka. Dziewczynka pokochała do od pierwszego wejrzenia. Jednak piesek nie był szczęśliwy u nich w domu. Do tego w okolicy zaczęły pojawiać się prawdziwe wilki. Niedługo potem Szarka zniknęła. Gabrysia postanowiła jej poszukać i to co odkryła naprawdę bardzo ją zaskoczyło...

Opowieść ta jest naprawdę bardzo ładna, taka życiowa. Można wyczuć tutaj bardzo wiele różnych emocji. Na początku złość, potem wielka radość i szczęście, zaniepokojenie, nadzieja, okropny strach, na...

| 2013-07-14

Pierwsza z poziomu trzeciego; ma dużo krótkich rozdziałów. Ciekawa historia.
Poziom trzeci, czyli POŁYKAM STRONY; 2500-2800 wyrazów w tekście, użyte wszystkie głoski, dłuższe i bardziej złożone zdania, alfabetyczny słownik trudnych wyrazów, ilustracje są czarno-białe, jest ich mniej niż w poprzednich poziomach. W tej książeczce jest aż 14 krótkich rozdziałów. Pytania do tekstu nadal kryją się za zakładką. Jeśli chodzi o dyplom, myślę, że zbędny; samo czytanie jest nie lada frajdą i nagrodą samą w sobie.
Serdecznie polecam całą serię "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont.

nuwaika | 2015-10-16
Przeczytana: 16 października 2015

Świetna książka dla młodych czytelników, na pewno zaskoczy Was ta historia! Jest zabawnie ale i poważnie, trochę groźnie i trochę smutno... ale zapewniam, że czyta się rewelacyjnie, a dzieci słuchają od początku do końca. Jedna z lepszych książek dla maluchów, które miałam okazję ostatnio czytać.

MegNeko | 2016-12-26

Bardzo cieniutka i miła do czytania książeczka. Idealna dla młodszych czytelników :)

inreii | 2014-05-04

czytałam córce, nawet fajne, wzruszające

Agacha | 2017-11-03
Przeczytana: 01 listopada 2017