ankuku

Połykam strony, trzeci poziom serii Czytam sobie, to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont Polska, 2012

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/pelna_oferta/art1117.html

diuna84 | 2019-07-15
Przeczytana: 09 lipca 2019

Oj syn uwielbia ta serię! Połyka książki nie strony ;)
Bardzo zadowolona jestem z tego wydawnictwa.
Zalety serii: świetne, wciągające historie, super ilustracje tu szkice ołówkiem, które są godne podziwu.
Poziom 3 charakteryzuje się 2500-2800 wyrazów w tekście, wyżycie wszystkich głosek, dłuższe i bardziej złożone zdania, alfabetyczny słownik trudnych wyrazów {wg zgodnych zaleceń metodyków} co dobrze działa na rozwój czytelnictwa, które zaobserwowałam u swojego synka (9 latka).

Zawartość słowniczka:
głusza, kłoda, niezidentyfikowany, przytaszczyć, stelaż, szuwary, tchórz.

POLECAM !

Przeczytana: 22 maja 2017

Z dużym zaciekawieniem przekładałam kartki czytając tę książkę... kto taki zjadł jabłka, slipy, szałas, kapelusz... potrafi trzymać w niepewności i rozbudzić wyobraźnię :) bardzo dobra

Paweł | 2016-03-22

REWELACYJNA książka!Ten kto ją napisał to bardzo popieram rewelka! Co nie? A tak piękna książka ale, jedno co w niej mi się nie spodobało to zapach stron o których nawet nie wspomne

Koko | 2013-11-25
Przeczytana: 2012 rok

Ciekawa opowieść.

| 2013-07-14

To już trzecia książeczka z poziomu trzeciego. Czy rodzeństwu uda się rozwikłać zagadkę znikających przedmiotów?
Czyni naukę czytania naprawdę ciekawą, to nie młócenie w kółko "Ala ma kota."
Poziom trzeci, czyli POŁYKAM STRONY; 2500-2800 wyrazów w tekście, użyte wszystkie głoski, dłuższe i bardziej złożone zdania, alfabetyczny słownik trudnych wyrazów, książeczka podzielona jest na rozdziały; jest ich 7, ilustracje są czarno-białe, jest ich mniej niż w poprzednich poziomach, na końcu książki miejsce na notatki dziecka-ale nie związana z tekstem. Pytania do tekstu nadal kryją się za zakładką. Jeśli chodzi o dyplom, myślę, że zbędny; samo czytanie jest nie lada frajdą i nagrodą samą w sobie.
Serdecznie polecam całą serię "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont.