Przemytnik

Wydawnictwo: Amber
The Bootlegger
Cussler, Bell,
Marczewek

Najbardziej niebezpieczna i najbardziej osobista przygoda Isaaca Bella. Jest rok 1921, króluje prohibicja, kwitnie przemyt. Joe Van Dorn, przyjaciel i szef Isaaca Bella w Agencji Detektywistycznej Van Dorna, zostaje ciężko ranny podczas pościgu za łodzią szmuglerów whisky. Bell poprzysięga, że wytropi sprawców, nie wie jednak, z kim się zmierzy. Kiedy świadek strzałów do Van Dorna zostaje...

Najbardziej niebezpieczna i najbardziej osobista przygoda Isaaca Bella.

Jest rok 1921, króluje prohibicja, kwitnie przemyt. Joe Van Dorn, przyjaciel i szef Isaaca Bella w Agencji Detektywistycznej Van Dorna, zostaje ciężko ranny podczas pościgu za łodzią szmuglerów whisky. Bell poprzysięga, że wytropi sprawców, nie wie jednak, z kim się zmierzy. Kiedy świadek strzałów do Van Dorna zostaje brutalnie zamordowany, staje się jasne, że nie chodzi o zwykłych przestępców. To egzekucja w stylu radzieckiej tajnej policji.

Od zgliszcz Europy po I wojnie światowej, przez opanowane przez mafię ulice Detroit, po kurorty Florydy Isaac Bell tropi najbardziej niebezpieczny przestępczy syndykat. Tym razem to nie zwykła siatka przemytnicza, lecz potężna międzynarodowa organizacja, która ma jeden cel: zniszczyć niepodległość Ameryki.

źródło opisu: amber

źródło okładki: amber

Moogwai89 | 2018-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2018

Pomysł ciekawy, interesujący setting. Pierwsza połowa lat 20-tych w USA. Kwitnie prohibicja i przemyt. Jednak zbytni chaos narracyjny powoduje, że czyta się tą książkę naprawdę słabo. Cały czas przeskakujemy pomiędzy wątkami, na żadnym nie można się skupić i z uwagą śledzić przez dłuższy czas. Poza tym postać Isaaca Bella jest, moim zdaniem, jeszcze bardziej przerysowana, sztuczna i tandetna niż Dirk Pitt.
Zagorzali fani raczej się rozczarują, cała reszta odpadnie po 30-40 stronach.

Magnis | 2017-03-25
Przeczytana: 20 marca 2017

Clive Cussler razem z Justinem Scottem zaproponowali kolejną część z bohaterem Isaac Bellem w roli głównej. Poprzednie części zapewniły dobra rozrywkę i szybko się czytało. Najnowszy tom przygód Isaaca Bella zabiera nas w podróż do czasów prohibicji i nielegalnego alkoholu, którego przemyt idzie na ogromną skalę. Byłem ciekawy jak wypadnie kolejna część, bo poprzednie mogły się podobać ze względu ciekawą historie, ale nie pozbawioną pewnych niuansów. Z takim nastawieniem zabrałem się do lektury.
W czasach, gdzie króluje prohibicja i gangi znajdują właśnie niszę dotyczącą przemytu pojawia się Przemytnik gotowy na wszystko żeby tylko przeszmuglować i sprzedać jak najwięcej alkoholu. Isaac Bell zostaje postawiony w sytuacji przejęcia całej firmy detektywistycznej z powodu ciężkiego stanu swego szefa i próbuje dowiedzieć się kto za wszystkim stoi. Niestety sprawy nie układają się dobrze, a może być nawet gorzej niż przypuszczał.
Tym razem Autorzy zabierają nas w czasy prohibicji,...

Marczewek | 2017-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Część szósta była jakby prequelem całej serii, a siódma to skok o ponad 10 lat do przodu, w stosunku do akcji, jaka wydarzyła się w "Złodzieju".
Muszę przyznać, że już się pogubiłem, i nie ogarniam całej tej pokrętnej chronologii.

Tym razem lądujemy w 1921 roku. W Stanach obowiązuje prohibicja, a mafia alkoholowa rozpanoszyła się po całym kraju.
Agencja Van Dorna, ma pomóc rozbić gang szmuglujący alkohol do Nowego Jorku. Szef agencji zostaje ranny, a Isaac Bell poprzysięga zemstę.

Taka sobie historia, powoli wkrada się do serii naiwność fabuły, i brak klimatu początkowych lat XX wieku. Na dodatek autor stosuje jakieś dziwne przeskoki, nagle bez żadnego wyjaśnienia akcja przenosi się na drugi koniec kraju.

Mam wrażenie że Justin Scott ma zbyt duży parasol bezpieczeństwa, i w ogóle się nie stara. Pisze po łebkach i bez ładu i składu.

Gośka | 2017-03-14
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 10 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kiedyś namiętnie czytałam książki Cusslera i uważałam, że to jedne z lepszych powieści przygodowych. Teraz zepchnął go Rollins, jednak nadal odczuwam sentyment do autora.

Akcja powieści toczy się 1921 roku w Stanach Zjednoczonych, gdzie wprowadzona prohibicja doprowadziła do rozwoju przemytu na niewyobrażalną skalę. Agencja detektywistyczna Van Dorna, mająca swoje biura w wielu stanach, jak również kilku krajach europejskich, zostaje wynajęta do pomocy straży przybrzeżnej w wyłapywaniu największych bossów przemytu. W jednej z akcji zostaje postrzelony właściciel agencji oraz przyjaciel Isaaca Bella. Szybkość łodzi, na której znajdowali się przemytnicy, oraz użyta w napadzie broń skłaniają Bella do pościgu za przemytnikiem, który okazuje się kimś znacznie więcej niż przeciętny szmugler alkoholu. Isaac rozpoczyna pościg, który rzuci go w kilka zakątków świata.

Jak zwykle u autora, akcja toczy się w zawrotnym tempie, pełna jest bijatyk, pościgów i strzelanek. Muszę przyznać, że...

Jacek47 | 2018-09-03
Przeczytana: 01 września 2018

Kolejna przygodówka lecz trochę pokręcona z natłoku różnych sytuacji. Daje radę Bardzo przyjemnie się czytało, jak każda . Polecam

Edyta | 2018-09-09
Przeczytana: 09 września 2018

Ucieszyłam się gdy zobaczyłam książkę Cliva Cusslera, którą jeszcze nie czytałam. Uwielbiam jego powieści, swego czasu zaczytywałam się przygodami Dirka Pitta. Samego pisarza lubię nie tylko za jego twórczość literacką ale również za inne osiągnięcia.
Cussler założył Narodową Agencję Badań Podwodnych i Morskich (NUMA
- National Underwater and Marine Agency). Jest to agencja poświęcona badaniu morza i historii marynistyki. Cussler z załogą ekspertów morskich i wolontariuszy NUMA odkrył do tej pory ponad 60 znaczących historycznie wraków.
Po zweryfikowaniu odkryć NUMA zrzeka się praw do wraku na rzecz uniwersytetów, czy rządów państw na całym świecie.
A co do samej książki. Jest rok 1921, króluje prohibicja, kwitnie przemyt.
Joe Van Dorn, przyjaciel i szef Isaaca Bella w Agencji Detektywistycznej Van Dorna, zostaje ciężko ranny podczas pościgu za łodzią szmuglerów whisky. Bell poprzysięga, że wytropi sprawców, nie wie jednak, z kim się zmierzy. Kiedy świadek strzałów do Van...

Łukasz | 2018-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Na początku chaos. Mnóstwo wątków, które są często przerywane. I tu niewprawiony czytelnik przygód detektywów z NY może się zniechęcić ale im bliżej końca tym bardziej wątki tak bardzo porozrzucane zazębiają się i przynoszą rozwiązanie. Nie jest to może wyżyna VANDOROWCÓW ale mimo wszystko polecam.

czytelnik_jg | 2017-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2017

To pierwsza książka Cusslera jaką przeczytałem i sądzę że dzięki niej sięgnę po kolejne.

caro_la | 2018-12-10
Przeczytana: 12 grudnia 2018