Oko Niebios

Okładka książki Oko Niebios Russell Blake, Clive Cussler
Okładka książki Oko Niebios
Russell BlakeClive Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Przygody Fargo (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Przygody Fargo (tom 6)
The Eye of Heaven
Amber
2016-10-13
2016-10-13
2015-09-01
Jacek Złotnicki

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Złoto Spartan Grant Blackwood, Clive Cussler
Złoto Spartan Grant Blackwood, Cl...
Okładka książki Zamachowiec Clive Cussler, Justin Scott
Zamachowiec Clive Cussler, Just...
Okładka książki Meduza Clive Cussler, Paul Kemprecos
Meduza Clive Cussler, Paul...
Okładka książki Złoty Budda Clive Cussler, Craig Dirgo
Złoty Budda Clive Cussler, Crai...

Można narzekać, że schematyczna, że przewidywalna, że słabe dialogi, ale tą książkę naprawdę dobrze się czyta.

Zdecydowanie najsłabsza pozycja z cyklu małżeństwa Fargo. Przeczytane do końca ale raczej bez entuzjazmu. Jedyna akcja, która wzbudziła jakieś emocje pojawiła się na ostatnich 30 stronach książki gdzie i tak była do przewidzenia.
Zgadzam się z przedmówcami o słabych i przydługich dialogach, przede wszystkich tych dotyczących jedzenia..
Polecam fanom autora do odklepania, odłożenia na półkę i zapomnienia. Odradzam sięgania po tę książkę jeżeli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z Cusslerem - niepotrzebnie się zniechęci. Lepiej rozpocząć od serii z Dirkiem Pittem.

Polecam fanom autora do odklepania,...

Nie warto tracić czasu.

Nie warto tracić czasu.

Piękni, mądrzy i bogaci bohaterowie, tajemnica licząca sobie sporo lat, nutka przestępczości... To wszystko składa się na przyjemną, przygodową opowiastkę wartą przeczytania dla relaksu.

Dzieje się dużo i szybko. Typowa przygodówka. Trochę historii, trochę archeologi, trochę kryminału. Największy minus za słabe dialogi i nudne opisy bogatych posiłków oraz drogich win spożywanych przez głównych bohaterów. I jeszcze te luksusowe marki - błeeee.

Cussler jak zwykle poraża, zaskakuje i przenosiny w świat przygody razem z małżeństwem Fargo. Jak o nich czytam to zazdroszczę im tych podróży i poszukiwania skarbów... Ten tom to poszukiwanie szmaragdu i walka z Benedictusem który im na samym końcu ucieka w swoim stylu i zapowiada ponowne spotkanie...

Lubicie Clive'a Cusslera? Ja bardzo lubię. Autor pisze książki przygodowo-sensacyjne, a bohaterami są głównie osoby nurkujące i pływające po morzach i oceanach, rozwiązując różne archeologiczne zagadki. Może dlatego tak bardzo lubię książki Cusslera, bo fascynuje mnie archeologia. Kiedyś bardzo chciałam być archeologiem 😊
Po książkę z cyklu Fargo (małżeństwo Fargo) sięgnęłam po raz pierwszy. Trafiło na "Oko niebios". I jakoś nie bardzo mi się podoba 😕 Wolę jednak cykl z Dirkiem Pittem i organizacją NUMA (będącą morskim odpowiednikiem NASA- posiadajacą flotę statków badawczych i najnowocześniejszy sprzęt).
Wiecie co jednak najbardziej irytuje mnie w książkach Cusslera? To, że wszyscy jego bohaterowie są mega bogaci. Albo zbierają starą broń i stare samochody ( co oczywiście jest drogie i trzeba mieć gdzie to trzymać- głównie samochody) albo ot tak są bogaci, albo wzbogacili się na swoich wynalazkach i kasy mają do końca dni i jeszcze dłużej. Ja rozumiem, że nurkowanie i poszukiwanie skarbów pod wodą, zatopionych statków, okrętów itp. Nie jest tanie, ale czy autor nie mógłby wstawić jakiegoś bardziej przyziemnego bohatera? To mnie tak trochę nastraja negatywnie 😕 Ogólnie książki są ok. Dla tych co lubią przygodę

Po książkę z cyklu Fargo (małżeństwo Fargo)...

Nie dałem rady przebrnąć przez tą książkę. Za długie opisy miejsc, za mało dialogów, a jak już pojawiały się dialogi to strasznie naciągane. Plusem byli głównni bohaterowie, ich relacja, fajne małżeństwo, jednak miejscami czułem się, jakbym czytał książkę o rodzicach Jamesa Bonda - zawsze wszystko im się udaje, szczęście jest zawsze po ich stronie. Gdyby ktoś zrobił z tej książki film, to może i bym obejrzał. Ale książka strasznie mi się dłużyła. Nie chcę nikogo zniechęcać, każdy ma swój gust. Mnie jednak ta pozycja nie urzekła.

Pierwszorzędna przygodówka . To co można przeżyć i dowiedzieć się , to jest piękne.
Wikingowie byli w odwiedzinach u Majów. Ciekawostka na skalę światową . Oczywiście zahaczamy o kartele, diamenty, złoto, przemyt i kradzieże . Fargowie znajdują się w pułapce ale zdołają się wykaraskać . Wiele innych przygód przytrafia się Fargom , które są pozytywne i negatywne . Nie można się oderwać .

Ten duet Sam i Remi Fargo spotkałem już jakiś czas temu, a że książka była na totalnej wyprzedaży to postanowiłem ją nabyć. Co mogę o niej powiedzieć ? Przypomina mi trochę to opowieść o Jamesie Bondzie, któremu wszystko się udaje. Tak samo i tutaj. Małżeństwo Fargo ma nieograniczone pole do popisu, nieograniczone fundusze, zapał, nierówno pod sufitem, nie boi się ryzyka i ma sporo szczęścia ;) Tragedii co prawda nie ma, ale rewelacji też na próżno tutaj szukać. Utarty schemat książek przygodowych aż bije po oczach i książka momentami staje się nudna, oraz jest niestety przewidywalna. Niczym moim zdaniem nie zaskoczy czytelnika, nie jest po prostu w stanie. Poczytać można, aczkolwiek nic nie stracimy jeżeli ominiemy tą pozycję szerokim łukiem.Jak nie mamy nic lepszego do roboty to można się pokusić, czytanie tej książki jest trochę ciekawsze jak gapienie się w sufit.

• Clive Cussler
  • Przygodowa