Statek widmo

Cykl: Kurt Austin (tom 12)
Wydawnictwo: Amber
Ghost Ship
karollllllla

Podczas próby ratowania załogi tonącego jachtu Kurt Austin został ranny. Teraz ta nieudana akcja często powraca w jego snach. Ale obrazy rwą się i same sobie przeczą. Czy na jachcie rzeczywiście widział ciało swojej dawnej przyjaciółki? Postanawia zaufać swemu przeczuciu. Wkracza w zagmatwany świat sponsorowanego przez rządy cyberterroryzmu. Wszystkie nici prowadzą do złowrogiej organizacji,...

Wkracza w zagmatwany świat sponsorowanego przez rządy cyberterroryzmu. Wszystkie nici prowadzą do złowrogiej organizacji, która swymi mackami objęła cały świat. Kurt Austin podejmuje z nią walkę: w Dubaju, Korei Północnej, na urwistych brzegach Madagaskaru…

Jednak przestępcy skutecznie chronią swój perfidny plan, który ma się ujawnić w momencie, gdy na reakcję będzie już za późno…

CLIVE CUSSLER to najpopularniejszy i najbardziej lubiany autor powieści przygodowo-sensacyjnych świata. Jego bestsellery sprzedano w kilkuset milionach egzemplarzy. Są tłumaczone na 60 języków i publikowane w 105 krajach.

Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, autorytet w dziedzinie żeglugi morskiej jest uosobieniem przygody.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/sensacja-...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/sensacja-...»

Moogwai89 | 2018-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2018

Ja nie wiem jak to się dzieje, ale każda kolejna książka Cliva Cusslera, którą biorę do ręki, jest lepsza od poprzedniej (może poza Aferą Śródziemnomorską). Świetne postaci, rewelacja akcja, wielowątkowa fabuła pełna misternie tkanych intryg.
To jest taka esencja Cliva Cusslera. Jeśli ktoś lubi przygodowo-sensacyjne powieści to CLive Cussler powinien być pierwszym wyborem.

PAWEŁ82 | 2015-08-22
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Jeżeli ktoś z was liczy na przygodę w stylu " Indiana Jones " i odnajdywaniu bezcennych skarbów może się lekko rozczarować, książka jest bardziej sensacyjna otoczona aurą tajemniczości a główny bohater Kurt Austin przypomina bardziej James Bonda niż poszukiwacza skarbów ale i tutaj nie brakuje wątków przygodowych których niestety jest bardzo mało.

Moim zdaniem " Statek Widmo " nie jest książką złą ale liczyłem na coś więcej niż ciągła akcja wyrwana żywcem z książek i filmów o "007" ale z cała pewnością książka może pochwalić się całkiem oryginalnymi postaciami którymi są ( Kurt, Callista ) i to jest jej największą zaletą.

Jacek47 | 2018-05-08
Przeczytana: 07 maja 2018

Oj działo się , działo się . Przygody w Korei Północnej, Południowej, Madagaskarze, na oceanach.
Następna dobrze trzymająca lektura w napięciu i ciekawości pióra mistrza.
Nie ma co się rozpisywać tylko trzeba przeczytać . Polecam gorąco.

Reijo | 2016-06-26
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Tym razem dużo więcej sensacji niż przygody. Jak zwykle Kurt Austin i Joe Zavala spotykają na swojej drodze złych ludzi, którzy pragną coś zdobyć, kogoś zabić lub skrzywdzić i nie cofną się przed niczym, aby osiągnąć korzyść. Kolejny tom przygód wymienionej dwójki nasycony jest elementami sensacji i kryminału. Trudno tutaj szukać przygody w rozumieniu opisów przyrody, czy tak powszechnych u Cusslera podwodnych wyczynów. Choć odrobina tego czytelników czeka. Twierdzę, że jest to powieść raczej dla czytelników lubujących się w literaturze typowo sensacyjno-szpiegowskiej. Pełno tutaj śledztw, poszukiwań, bijatyki, strzelaniny, a nawet akcji typowo wojskowych. Czyta się oczywiście bardzo dobrze, bo książka napisana jest sprawnie i ciekawie. Pojawiają się bodajże wszystkie najważniejsze dla całej twórczości Cusslera postaci. Wszystko kończy się dobrze, a najważniejszym motywem i przesłaniem powieści jest przyjaźń, na którą zawsze i wszędzie można liczyć. Na pewno nie żałuję czasu...

| 2015-08-17
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Clive Cussler jak zwykle trzyma poziom. Interesująca opowieść, która bardzo mnie wciągnęła. Autor pokazuje nam, że nawet Kurt Austin może mieć chwilę zwątpienia i zły dzień, a nawet mieć chęć porzucenia tego co zna, żeby poznać prawdę. Oczywiście jednak może liczyć na przyjaciół z NUMA w takiej chwili.

Książka jak zwykle zawiera wiele wątków, które fantastycznie się łączą w jedną całość tak, że cała historia ma sens. Do tego barwne postacie, po których można się różnych rzeczy spodziewać, np. Kurt czy Callista. Przestępcy z różnych krajów, którzy ze sobą współpracują, misterny plan, cyberterroryzm oraz statek, który zaginął 100 lat wcześniej dodają książce ciekawości.

Moim zdaniem fani Clive'a Cusslera nie zawiodą się, a spodoba się również osobom, które nigdy nie czytały jego książek. Ja jestem nią zachwycona.

kałach | 2016-09-23

Ciekawa książka. Nawet bardzo ciekawa, jednak należy do cyklu Z archiwów NUMA i spodziewałem się więcej przygody, a ciut mniej sensacji. Poza tym... jak to możliwe, że wszyscy oni są w stanie to wszystko przeżyć i nie umrzeć :)

Iza | 2015-06-22

Jak zawsze Cussler pokazuje mistrzostwo gatunku, książka mnie pochłonęła, gorąco polecam

Fallenangelv | 2018-01-26

Najlepszy dla mnie moment ?Kiedy wrak statku z honorami przypływał do portu macierzystego. Bardzo piękny moment :)

Łukasz | 2018-08-13

Kurt to nie Dirk ale polecam również jego przygody.

zbiszyc1 | 2018-08-16
Przeczytana: 17 sierpnia 2018