Szept wiatru

Okładka książki Facetom wstęp wzbroniony / Facetom nic do tego (pakiet) Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Facetom wstęp ... Malwina Kozłowska,&...
Okładka książki Facetom nic do tego Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Facetom nic do... Malwina Kozłowska,&...
Okładka książki Facetom wstęp wzbroniony Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Facetom wstęp ... Malwina Kozłowska,&...

Zawsze słuchaj głosu swego serca

Fajny cykl ale ta ostatnia część jakoś mnie strasznie zmęczyła

Fajny cykl ale ta ostatnia część jakoś mnie strasznie zmęczyła

Cała seria świetna. Dla mnie 1 część najlepsza. Druga trochę słabsza. Trzecia znowu lepsza. Bardzo miło spędzony czas.
Wielki plus dla lektorki która czyta audiobooka. Jest po prostu rewelacyjna

Wielki plus dla lektorki która czyta audiobooka. Jest po prostu rewelacyjna

Nie wiem jak to się stało, ale przeczytałam 3 i ostatni tom całej serii :)
Książka podobno wzruszająca, ja tego nie odczułam- nawet końcówka mnie nie powaliła. Może dlatego że nie znam poprzedniczek miałam wrażenie, że zostałam wrzucona w wir jakiś wydarzeń i miejscami nie kleiło mi się to wszystko do siebie.

Nie wiem jak to się stało, ale przeczytałam 3 i ostatni tom całej serii :)

Trzeci i ostatni tom, jednocześnie wieńczący całą serię.

Książka ogólnie mi się podobała, jednakże nie jestem przekonana czy powrót do twórczości Sylwii Trojanowskiej po tak długiej przerwie był dobrym pomysłem. Jak myślicie? Dlaczego?

Bowiem to co podobało mi się wtedy - młodzieńcze lata, obecnie nie wywarło na mnie takiego samego wpływu. Trudno mi było osiągnąć ten sam poziom zainteresowania fabułą. Ponadto problemy młodej dziewczyny, bądź co bądź jeszcze nastolatki dopiero wkraczającej w dorosłe życie - no cóż, nie jest tym, o czym chcę czytać na co dzień. Pozostaje pytanie - czemu zatem sięgnęłam po tę część? Odpowiedź jest banalna - bo nie lubię zostawiać niedokończonych serii, po za tym interesowało mnie, czy autorka może mnie jeszcze czymś zaskoczyć.

Jeśli jesteście ciekawi, co takiego Sylwia Trojanowska przygotowała na kartach tej lektury to sięgnijcie po nią. Nie chcąc skrzywdzić autorki i jej dzieła przyznaję ocenę 6/10, bo biorąc na warsztat fabułę, a także poszczególne elementy książka jest poprawna. Jednak nie wzbudziła we mnie takich emocji, na jakie liczyłam. A całościowa ocena nie powinna być podyktowana tylko i wyłącznie moimi wewnętrznymi odczuciami, ale musi być składową różnych jej (oceny) elementów.

Reasumując - polecam :-)

Trzeci i ostatni tom, jednocześnie wieńczący całą serię.

Gorąco polecam! Jedna z najlepszych!

Gorąco polecam! Jedna z najlepszych!

Przeczytałam z poczucia obowiązku dokończenia serii. Może kiedyś spodobałaby mi się ta bajeczka... bajeczka z księżniczką oraz księciem, pełna słodkich (aż mdlących) opisów pięknej miłości w której nie brakuje zwrotów akcji, dramatu czy napięcia ale finalnie i tak kończy się dobrze.
Wyrosłam z takich bajeczek

Wyrosłam z takich bajeczek

Nie można nie przeczytać ostatniej części serii.
Mimo że czasami bawiło lub wręcz irytowało mnie zachowanie bohaterki to koniec wzruszył do łez. Dwa zakończenia to dobry pomysł.

Nie można nie przeczytać ostatniej części serii.

Wszystko, co napisałam o pierwszym i drugim tomie wciąż podtrzymuję. To był kawał wybornie dobrej literatury!
Należy szczególnie mocno docenić jak autorka poradziła sobie z wątkiem, od którego cała powieść się zaczęła, a mianowicie z wątkiem walki z otyłością. Muszę przyznać, że trochę bałam się, że będzie to droga pełna sukcesów, a potem poznamy życie szczupłej, zupełnie nowej Kaśki. Właściwie to nie wiem dlaczego tak pomyślałam, bo przecież na okładce widnieje nazwisko Trojanowskiej, więc powinnam była spodziewać się najlepszego. Ale nie ma tego złego, bo przynajmniej miałam niespodziankę. Temat został potraktowany poważnie, realnie i bez przegięć w żadną ze stron. Brawo!

Zakończenie tej trylogii... czekaj, wróć - zakończeniA, bo Trojanowska postanowiła, że to czytelnik wybierze sobie to, które mu pasuje najbardziej. Ja wybrałam pierwsze. Poruszyło mnie bardzo. Skojarzyło mi się z pewnym klasykiem literatury, ale nie zdradzę z którym, bo zbyt wiele możecie się z tego skojarzenia domyślić. Dobrze, że właśnie to zakończenie podano nam jako pierwsze, bo potrzebowałam drugiego, żeby ochłonąć.

Kto by pomyślał, że książka o nastolatce aż tak mi się spodoba?! Niespodzianka roku i to już na jego samym początku :)

Ciekawe zakończenie trylogii o Katarzynie ciekawy zabieg autorki, gdzie każdy może wybrać zakończenie.
Polecam

Polecam

Bardzo urocza,ciepła,mądra i przepiękna książka opowiadająca losy bohaterów Kasi i Maksa polubiłam ich natychmiast byli fajni,sympatyczni.
Urzekła mnie,zachwycona jestem tą książką pełna jest emocji,niezwykłych wrażeń,a także wzruszeń.
Bardzo mnie się spodobała.

Bardzo mnie się spodobała.

• Audiobooki
  • 2017