Dom i książki

Wydawnictwo: Elipsa
Living with books
dekoracja wnętrz
poradniki

Inspirująca książka, praktyczna i dbająca o zachowanie stylu we wnętrzu - zarówno dla mieszkających w dużych domach, jak i w niewielkich mieszkaniach. Ponad 150 pomysłów na miejsce na książki, w typowych i nietypowych miejscach - od pokoju bibliotecznego po kuchnię i łazienkę. Praktyczne porady, jak dbać o książki i jak samemu zbudować rozmaite regały. Niezwykła książka o urządzaniu wnętrz,...

Praktyczne porady, jak dbać o książki i jak samemu zbudować rozmaite regały.
Niezwykła książka o urządzaniu wnętrz, adresowana do tych miłośników książek, którzy nigdy nie pozbędą się żadnej z nich, a nie mogą sobie poradzić z ułożeniem wciąż rosnących zbiorów we własnym mieszkaniu.

źródło opisu: Elipsa, 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie

8_oclock | 2014-09-23

Autor jest architektem wnętrz. Album przede wszystkim składa się z pięknych ujęć życia z książkami, jest też trochę tekstu. Są tu domy przestrzenne, biblioteczki znanych ludzi (np. Liosy) i małe mieszkania. Książki można znaleźć w pokojach o różnym przeznaczeniu, w korytarzach, kuchniach, łazienkach, a nawet w ubikacji (regalik 7-poziomowy plus ryciny). Wszystkie ujęcia łączy pomysł, smak i klimat. Regały z wyeksponowanymi książkami, niezależnie od ich wielkości, są tu ozdobą mieszkania. Oglądam z przyjemnością.

Album na poprawę nastroju dla tych, którzy książek używają nie tylko do czytania ale w równym stopniu do dotykania, oglądania, podziwiania i którym sam widok książek nie jest obojętny.

Można oczywiście czerpać stąd pomysły na układanie książek i różne ciekawe schowki, półki itp. ale można po prostu tylko patrzeć i podziwiać piękne domy wypełnione książkami w ciekawy sposób.

kocham_cie | 2016-10-31
Irys | 2016-07-31