Kune

Self Publishing
2013-01-01
2013-01-01
kosmos przyszłość science fiction

Ta książka to niemal plagiat filmu "Odległy ląd" (Outland) z 1981 roku z Sean Connerym w roli głównej — bardzo niedoceniony IMO.
Główny bohater dostaje pracę na odległej stacji kosmicznej jako szef służby porządkowej. Szybko okazuje się, że ma odczynienia z bandą zbirów, którzy chcą go odstrzelić. Pomóc mogą mu tylko przyjaciele, których lojalność w tym krótkim czasie udało mu się zaskarbić.
Zgadnij, czy to opis książki, czy filmu?
Literacko bardzo słabo, momentami zastanawiałem się, czy jakiś edytor z wydawnictwa w ogóle na to spojrzał. Widać dziś wydawnictwa wypychają wszystkie nawet niedokończone potki świadomości byle byśmy mieli tylko co łykać.
Bohater robi wrażenie super fajnego gościa, jakim autor pewnie sam by chciał być, choć w oczach czytelnika ciągle wychodzi na obleśnego mizogina, gapiąc się ciągle kobietom na tyłki i wyobrażając sobie różnie rzeczy.
Jedno muszę przyznać, że autor przyłożył się do strony science-fiction. Tutaj wszystko jest bardzo przemyślane i wiarygodne.
Propsy za to, bo większość pisarzy tej kategorii literatury nie radzi sobie nawet z odróżnieniem czym jest "rasa" a czym "gatunek".

Ocena trochę na wyrost. Trafiłem na tę pozycję zupełnie przypadkiem - całkiem ciekawy pomysł, trochę błędów ( korekta się kłania ),największym problemem dla mnie był za duży miks wszystkiego we wszystkim . Autor za dużo chce nam przekazać i wychodzi z tego chaos. A początki były całkiem niezłe.

Książka jest swoistą mieszanką akcji, sensacji, romansu, kryminału i jeszcze kilku innych gatunków a na dodatek wszystko jest ładnie oblane sci-fi. Biorąc pod uwagę niewielką objętość książeczki oraz to iż większość pokazanych wątków "pcha się" na pierwszy plan robi się niewielki mętlik. Nawet jeśli cłowiek chciałby skupić się na jednym wątku to gdy "włącza się" inny to tamten dzieje się niejako sam i gdy wraca on na pierwszy plan okazuje się, że wiele elementów zostało rozwiązanych po za kartkami książki. Osoby wrażliwe na błędy mogą czuć lekką irytację na niektóre, pominięte przez korektę. Tak prawdę mówiąc to nie mam pojęcia czy jakakolwiek miała miejsce. Pewnym niedomówieniem jest oparcie związku bohaterów na czynniku łóżkowym. Autor niby stara się powiedzieć, że bohaterowie czują do siebie coś więcej, jednak jest to strasznie naiwne i nienaturalne. Książka ma również problem z cęstym powtarzaniem w trakcie opisów zewnętrznych stwierdzenia o "cienkich kombinezonach, które przylegają do ciała". Mam też niewielki problem z tym całym miksem gatunkowym. To tak jakby autor nie do końca wiedział jaki styl ma mieć jego książka.
Jednak pomimo tego całego marudzenia, książkę czytało mi się przyjemnie. Jest to typowy średniak który nie wyróżnia się niczym szczególnym lecz czasem fajnie sięgnąć po taki produkt. Odprężyć się przy nim i pozwolić wszelkim myślą błądzić w czeluściach umysłu.

Debiut autora, dużo błędów ale ma coś w sobie i ostatecznie wciąga.
Kosmos, nowe technologie, miłość. Elementy łączące w całość tę wizję przyszłości.

Debiut autora, dużo błędów ale ma coś w sobie i ostatecznie wciąga.

/edit Zwracam honor, próbowałam przeczytać 365 dni i się nie dało, przez Kune chociaż przebrnęłam.

Chyba najgorsza książka jaką w życiu przeczytałam. A zdarzyło mi się czytać harlequiny...

• 3. mam-EpuB
  • 3. mam-E-book