Małego Wilczka Szkoła Strachów

Tłumaczenie: Ernest Bryll
Seria: Mały Wilczek
Wydawnictwo: Poradnia K.
Little Wolf's Haunted Hall For Horrors
Johanka

Trzecia część bestsellerowej serii przygód Wilczusia, autorstwa Iana Whybrowa w brawurwym tłumaczeniu Ernesta Brylla, która podbiła serca dzieci i dorosłych. Tym razem dzielny bohater wyrusza ze Strasznolasu na Wyspę Czarcich Czarów, Ciemne Wzgórza, do Pieczar Łamizębów, przez Góry Pagóry i Szczycisko do Zapominajska. Czy wyjdzie zwycięsko z tej podróży? Lektura kolejnej części przygód...

Lektura kolejnej części przygód Wilczusia zjeży włosy na głowie czytelników od lat 4 do 100 – gęsią skórkę będą mieli nawet najodważniejsi fani naszego bohatera. Musi się on zmierzyć nie tylko z własnym strachem, ale i duchem Stryjca-Złyjca. Wszystkie swoje perypetie relacjonuje w listach do mamy i taty. Dowiadujemy się z nich, że Profesor Małowilk-Strasznowilk i Doktor Wyjak otworzyli Najlepszą Uczelnię dla Dzikozwierzy i właśnie szukają odważnych, którzy chcieliby się do niej zapisać. Czy pokonają przeszkody piętrzące się na ich drodze?

Pełna humoru książka pomaga oswoić lęki, przełamać strach. Wilczek jest po prostu niesfornym dzieckiem, które walczy ze swoimi słabościami, jak nieśmiałość i uległość. Musi przeciwstawić się starszym i silniejszym. Nieustraszenie broni Braciszka Brudnopyszczka, który – jak to dziecko – pochlipuje, że tęskni za mamą. Wilczuś uczy się odpowiedzialności za niego i zdobywa nowe umiejętności.

źródło opisu: http://sklep.poradniak.pl/

źródło okładki: http://sklep.poradniak.pl/

Torwan_00 | 2012-06-10
Przeczytana: 2012 rok

Śmieszna, krótka i ciekawa książka z wieloma zabawnymi rysunkami.

czytaczek | 2012-09-30

COOL!!!