Berserk

Okładka książki Berserk Paweł Majka
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Średnia ocen

                7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Epidemie Paweł Dybała, Agnieszka Fulińska, Wojciech Gunia, Agnieszka Hałas, Paweł Majka, Mikołaj Maria Manicki, Andrzej Miszczak, Tadeusz Oszubski, Krzysztof Rewiuk, Magdalena Anna Sakowska, Marta Sobiecka, Jacek Sobota, Wojciech Szyda, Marek Żelkowski
Ocena 7,5
Epidemie Paweł Dybała, Agnie...
Okładka książki LandsbergOn 1(11)/2023 Sebastian Górny, Piotr Jakubowski, Paweł Karolczuk, Sandra Komenda, Paweł Majka, Michał Narożniak, Jan Proch, Redakcja magazynu LandsbergOn, Mariusz Sobkowiak, Emil Zawadzki
Ocena 8,0
LandsbergOn 1(... Sebastian Górny, Pi...
Okładka książki Wenus Sabina Bacior-Chadryś, Lech Baczyński, Agnieszka Bar, Paweł Dybała, Daniel Fiedczak, Agnieszka Fulińska, Adam Jarmuła, Katarzyna Ophelia Koćma, Gaja Wiktoria Królikowska, Małgorzata Lewandowska, Paweł Majka, Krzysztof Rewiuk, Anna Samek, Artur Siwek, Marcin Tomasiewicz, Mariusz Wojteczek, Ewa Zwolińska
Ocena 6,7
Wenus Sabina Bacior-Chadr...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Stara ludzkość nowej ery



680 276 59

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
604 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
674
258

Na półkach: ,

Post apokaliptyczny motyw w literaturze popularnej podany w sosie polskim. To może być ciekawe. I rzeczywiście jest intersujące.
Akcja powieści toczy się w Krakowie w niedalekiej przyszłości. Na spokojne i leniwe miasto pewnego ranka spada plaga w postaci atawistycznej rządzy mordowania przez wszystkich dorosłych mieszkańców miasta. Ta swoista gorączka mordu (tyt. Berserk) powoduje odcięcie świadomości, i rzuca swojego żywiciela w szał zabijania. Szał jest ślepy, wszyscy mordują się nawzajem, aż do obopólnego samounicestwienia. Pierwszymi ofiarami są zazwyczaj najbliżsi, np. matki mordują swoje dzieci itp.
Co ciekawe, pandemia nie dotyka dzieci do lat 15-tu. Te z przerażeniem obserwują orgię mordu, często będąc łatwą ofiarą. W instynkcie samoobrony zbijają się w pokaźną grupę i barykadują się na zamku wawelskim, skąd pospołu odpierają ataki zakażonych dorosłych. W tym miejscu autor chyba dość bezpośrednio zainspirował się historią średniowiecza, gdy dzieci, uważane za niewinne i pozbawione grzechu cywilizacyjnego, były wysłane na wielką krucjatę dziecięcą do Ziemi Świętej, aby swoimi niewinnymi serduszkami skruszyć harde sumienia niewiernych i wprowadzić Palestynę pod administrację Chrześcijan.
Bohaterowie często wspominają swoje pierwsze chwile po przebudzeniu się z gorączki i to co zobaczyli zaraz po niej. Dość wstrząsający był opis zatłoczonego aż po ostanie miejsce tramwaju, na który spadł Berserk. W tym piekielnym ścisku wszyscy mordowali się wzajemnie, głównie zębami, jako najbardziej praktycznym narzędziem zbrodni. Efekt, to wzajemna samozagłada, a pozostała po tym swoista ludzka mielonka tkwiła w zamkniętym tramwaju na zastygłej ulicy.
Opis sposobów przeżycia po Armagedonie jest już typowy dla literatury „Uniwersum Metra 2033”. Ludzie, aby przeżyć, łączą się w grupy lub hordy, żyją głównie z szabrowania przedmiotów pozostałych po dawnym świecie. Kurczące się zasoby i powszechna anarchia powodują wzajemne walki i konflikty.
Książka jest dość udana i przyjemnie się ją czyta. Po lekturze trylogii Głuchowskiego jakoś dziwnie brzmiały dla ucha imiona głównych bohaterów czyli: Karola, Rafała, Lucyny, Sylwii i Kaski ;).

Post apokaliptyczny motyw w literaturze popularnej podany w sosie polskim. To może być ciekawe. I rzeczywiście jest intersujące.
Akcja powieści toczy się w Krakowie w niedalekiej przyszłości. Na spokojne i leniwe miasto pewnego ranka spada plaga w postaci atawistycznej rządzy mordowania przez wszystkich dorosłych mieszkańców miasta. Ta swoista gorączka mordu (tyt....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    703
  • Chcę przeczytać
    632
  • Posiadam
    133
  • Audiobook
    20
  • 2018
    14
  • Teraz czytam
    14
  • Ulubione
    9
  • Audiobooki
    9
  • Fantastyka
    8
  • Storytel
    7

Cytaty

Więcej
Paweł Majka Berserk Zobacz więcej
Paweł Majka Berserk Zobacz więcej
Paweł Majka Berserk Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także