Stan podgorączkowy

Wydawnictwo: Edipresse Książki
literatura polska
ew_cia

Tomasz Szroniewski, ginekolog-położnik. Oszołomiony zawodowym awansem. Uwikłany w życie rodzinne. Osaczony cudzymi oczekiwaniami. Próbuje łapać wszystkie sroki za ogon i najzwyczajniej w świecie – dać radę. Na własnej skórze sprawdza, jak szybko trzeba biec, aby móc stać w miejscu. Szroniewski realizuje plan minimum: zwlec się z łóżka i przeżyć kolejny dzień. Życie toczy się chropowato. Ale...

Szroniewski realizuje plan minimum: zwlec się z łóżka i przeżyć kolejny dzień. Życie toczy się chropowato. Ale jednak…

źródło opisu: http://hitsalonik.pl/produkt/stan-podgoraczkowy

źródło okładki: http://hitsalonik.pl/produkt/stan-podgoraczkowy

Książniczka | 2016-10-09

"Stan podgorączkowy" to czterdzieści krótkich odsłon z życia pewnego ginekologa, który zmaga się nie tylko z pracą, "świeżą" żoną, będącą w dodatku przy nadziei, oraz dwójką jej dzieci, ale też z teściową i jeszcze gorszą od niej własną mamusią... Mamusią zaborczą, nadopiekuńczą i szczerze nie znoszącą swojej synowej. Jest zabawnie, absurdalnie, chwilami złośliwie.

Autorka opisała to wszystko dowcipnie, sarkastycznie, czasem nawet trochę jadowicie, ale bardzo trafnie i inteligentnie. Przez większość czasu wybuchałam niekontrolowanym śmiechem, tylko kilka razy coś mi nieprzyjemnie zazgrzytało, ale na tyle rzadko, bym mogła to zignorować.

Ta książka ukazuje, jakie naprawdę bywa zwykłe życie: czasem się śmiejemy, a czasem nam ręce opadają i mamy dość - jednak mimo to wciąż trzeba sobie radzić i cieszyć się tym, co mamy.

Książka Renaty Chołuj jest bardzo oryginalna, świeża i naprawdę warta przeczytania.

Beata | 2017-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Spodziewałam się czegoś rewelacyjnego, ale powieść jest jedynie dobra... Śmieszna, lekka opowieść obyczajowa, do przeczytania w kilka godzin... i tyle... niestety.

kajsa | 2016-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2016

Historia Tomasza Szroniewskiego to najlepszy antydepresant na doła i wszelkie temu podobne stany.Dawno nie czytałam książki,pozornie banalnej i zwyczajnej z tak świetnie poprowadzoną narracją.Renata Chołuj to mistrzyni słowa.Nawiązania,aluzje literackie,inteligentnie wprowadzone cytaty z klasyki naprawdę zrobiły na mnie duże wrażenie.

miki24gr | 2016-10-04
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2016
Przeczytana: 04 października 2016

Stężenie dowcipu i żartu w tej niewielkiej objętościowo książce przekracza niemal normę na cały rok:)). Uwaga! Szybkie czytanie grozi przedawkowaniem śmiechu i bólem przepony!! Polecam szczególnie na szare chandry jesienne!!

Gosia | 2017-09-25
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 25 września 2017

Książka trochę do śmiechu, ale nie jest to nic wybitnego. Doktor Tomasz - ginekolog-położnik założył rodzinę i właśnie oczekuje na trzecie dziecko. Książka opisuje kilka miesięcy jego życia i codziennych problemów.

Monka | 2016-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2016

... Stan podgorączkowy to powieść napisana w czterdziestu kapsułkach ... każda z nich to oczywiście jeden rozdział ... uwaga !!! książka silnie uzależnia ;-) ... czytając ją nie można poprzestać na jednej kapsułce ... chce się ich połknąć jak najwięcej ;-) ... najnowsza powieść Renaty Chołuj była dla mnie odkryciem ... oryginalny pomysł, cięty język, świetne riposty, rewelacyjne poczucie humoru ... Stan podgorączkowy to zbiór krótkich odsłon z życia przesympatycznego Tomasza Szroniewskiego ... ginekologa, samotnika, świeżo upieczonego małżonka, opiekuna dwójki dzieci swojej żony i przyszłego tatusia ... jeśli do tego dodamy jeszcze ambitnego pracodawcę, nadopiekuńczą mamusię i ukochaną teściową możemy przypuszczać, że w jego życiu wiele się ostatnio dzieje ;-) ;- ) ... jest zabawnie, inteligentnie, absurdalnie i sarkastycznie ... książka pochłania czytelnika już od pierwszych przeczytanych zdań ... nie można oderwać się od lektury ... świetne antidotum na chandrę ... leczy...

żurawie_origami | 2017-01-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione, 2017
Przeczytana: 05 stycznia 2017

Świetna książka!! Na 200 stronach jest taki natłok komizmu, dowcipu, gier słownych i zabawnych sytuacji, że nie sposób się nudzić. Autorka świetnie operuje słowem, czyta się z prędkością światła i nie sposób się oderwać od lektury. Ale spokojnie, przedawkowanie mam nie grozi, raczej ciągły niedosyt.
Niecały rok życia z 40-letniego lekarza-ginekologa. Do tego ciężarna żona, wygadany 6-latek, "pomocna" teściowa, "nadopiekuńcza" mamusia i awans w pracy. Polecam na poprawę humor. Tylko żal przychodzi z ostatnim zdaniem, że to już koniec. Polecam po stokroć!! :)

Biblioteczka Rudej | 2016-10-21
Przeczytana: 21 października 2016

Moje pierwsze spotkanie z autorką,ale jakże udane.Nie sposób przy tej książce zachować powagę, ja ubawiłam się setnie.Polecam na depresyjne, jesienne dni

BeataT | 2017-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

Trochę z życia doktorka, czyli męski punkt widzenia pisany przez kobietę. Pierwsza cześć( Geriavity) była lepsza w tej coś umknęło, czegoś za mało lub zabrakło, dobra obyczajówka :)

Kamyk | 2016-10-06
Przeczytana: październik 2016

super dystans i humor do naszej coraz bardziej pokrętnej rzeczywistości, prosze więcej o takich ksiazek, nie politycznych, nie nie romantycznych, nie erotycznych i nie pod publiczkę. Samo życie wystarczy. Uśmiałam się do łez, piękny polski język, Dziekuję!