Historia Nerilki

Cykl: Jeźdźcy smoków z Pern (tom 8)
Wydawnictwo: Książnica

Wielka epidemia widziana oczami Nerilki, córki Tolocampa, władcy Warowni Fort, który odmówił pomocy okolicznym osadom pozbawionym zapasu ziół i medykamentów. Nerilka oburzona egoizmem ojca wyrusza na pomoc chorym. Trafia do Ruathy zarządzanej przez Lorda Alessana, gdzie zaraza sieje największe spustoszenie, a jej ofiarą pada także dzielna Moreta.

Księżycowa | 2017-02-25

Jak dla mnie - słabo. Nie podobała mi się ta część nawet w połowie tak jak historia Morety. Główna bohaterka mnie irytowała swoim sposobem bycia. Język powieści również nie tak dobry jak zawsze, stylizowany na ,, starodawny", mimo że w reszcie książek bohaterowie wysławiają się niemal współcześnie. Fabuła nie była zbyt interesująca, biorąc pod uwagę, że wiedziałam jak się to wszystko skończy. Mam nadzieję, że to tylko chwilowy spadek formy i biorę się za ,, narodziny smoków".

Peszek | 2013-08-23

Książki McCaffrey bardzo często szybko mnie wciągają, chociaż sama nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego. Historie Nerilki są według mnie dobre, chociaż opowiadają historię bardziej niż mniej banalną. Mimo to sympatia do głównej bohaterki jest, oraz historia miłosna (check dla dziewczyn ;)) też jest. Książka dobra i z pewnością do polecenia fanom całej serii.

alex_revin | 2015-06-11
Przeczytana: 09 czerwca 2015

Nie wiem co takiego jest w książkach Anne McCaffrey, ale nigdy nie umiem przejść obok nich obojętnie. "Historia Nerilki" to kolejny tom wpasowujący się w rozbudowaną historię mieszkańców Pernu. Zaczęłam przygodę z tą serią od 3 tomu, ale to nie stanęło mi na przeszkodzie, by wracać do tego świata ilekroć moje oczy upatrzą charakterystyczny grzbiet lub okładkę książek Anne McCafffrey.

"Historię Nerilki" przeczytałam w jeden dzień. Opowieść wciąga. Główna bohaterka jest postacią z krwi i kości, a jej ucieczka z rodzimej Warowni i poszukiwanie własnego miejsca i szczęścia na ziemi jest przygodą, podczas której dziewczynie naprawdę się kibicuje. Życie Nerilki pokazuje dobitnie, że jeśli się mocno czegoś pragnie, to w końcu się do tego dochodzi, w mniej lub bardziej zaskakujący sposób. Polecam wszystkim fanom serii, a także osobom, które na Pern jeszcze nie zawitały.

klaudiabla2 | 2011-01-17
Przeczytana: 29 grudnia 2010

To już przedostatnia książki z serii ,,Jeźdźcy smoków z Pern” jaka znajduje się w mojej skromnej bibliotece. ;-( Opowiada o Nerilce, córce Tolocampa. W poprzedniej części o niej było bardzo mało. Teraz w narracji pierwszoosobowej opowiada o swoim wkładzie w ratowanie Pernu podczas epidemii. Fajnie, że pani McCaffrey opisuje te same wydarzenia, ale z punktu widzenia innych postaci. To nie nudzi, a nakreśla szerszy obraz tego co tam się dzieje. Myślałam, że będzie tu trochę więcej miłości. Tak się nie stało. Ogólnie książkę oceniam bardzo dobrze. Szkoda tylko, że była krótka i nie rozsmakowałam się, a już się skończyła. Jest raczej na jeden dłuższy wieczór.

Ewa | 2017-03-02

Szybka opowieść nawiązująca do poprzedniego tomu. Spojrzenie na epidemię z innej perspektywy.

Efemeryda | 2017-03-23

Takie sobie czytadełko. Lubię taki styl a poza tym także z sentymentu dla serii przeczytałam. Dobry warsztat. Akcja też jest. Czyta się łatwo i przyjemnie. Nie rozczarowuje.

Karolina | 2017-03-12
lensyash | 2017-01-19