Loki

Loki
9788361319788
komiksy
czomicz

Mądry król Odyn władał od tysięcy lat. U jego boku stał Thor i piękna Lady Sif. Ci nordyccy władcy chronili Asgard przed wszelkimi zagrożeniami, w tym także przed podstępnymi zakusami przyrodniego brata Thora, Boga Kłamstw, Lokiego. Doprowadzony do szaleństwa, pałając z zazdrości i nienawiści, Loki snuł plany zniszczenia całego Asgardu. Jednak jego knowania wciąż spełzały na niczym. Przynajmniej tę wersję głoszą oficjalne legendy.

A jeśli legendy zawierają jedynie część prawdy? Może Odyn i inni mieszkańcy magicznego grodu nie są tak szlachetni, za jakich uchodzą? Scenarzysta, Robert Rodi, ukazuje Asgard z niespodziewanej perspektywy samego Lokiego. Bóg Kłamstw, po niekończących się upokorzeniach i udrękach, w końcu osiągnął upragniony cel – zdobył władzę nad całym Asgardem. Obaliwszy Odyna i uwięziwszy Thora oraz piękną Sif, Loki stał się w końcu władcą krainy Asów. Dzierżąc w swych rękach losy królestwa, Loki odkrywa prawdę o sobie i swym przeznaczeniu.

Na stronach albumu Loki, przepięknie malowanego przez artystę Esada Ribica (Silver Surfer: Requiem, Thor Gromowładny), poznacie zaskakującą wersję klasycznych nordyckich mitów. Opowieść ta, przyjęta z entuzjazmem zarówno przez krytyków, jak i przez miłośników komiksu, z pewnością zadziwi i zaszokuje wszystkich fanów gromowładnego Thora.

Album zawiera miniserię Loki #1-4.

TYLKO DLA DOROSŁYCH

„Niezwykłe dzieło legendarnego Roberta Rodiego, bajecznie namalowane przez Esada Ribica... Każdy łotr powinien uważać się za szczęściarza, że został potraktowany w tak dojrzały sposób”.

Entertainment Weekly

źródło opisu: Mucha Comics, 2016

źródło okładki: http://muchacomics.com/

Wkp | 2017-03-21
Na półkach: Współpraca
Przeczytana: 09 maja 2017

BŁAZEN U WŁADZY

Rzadko zdarza się by powstawały komiksy o superłotrach. Mamy wprawdzie kilku czołowych antybohaterów, jak chociażby Punisher, Deadpool, Venom czy Lobo, nie mniej najczęściej opowieści o nich są satyrą na typowe opowiastki graficzne, a oni sami w ten czy inny sposób opowiadają się (sporadycznie bądź regularnie) po stronie dobra i walczą o to, co słuszne – choć używają przy okazji innych zupełnie metod, niż herosi. Czasem jednak pojawia się wyjątek od reguły i jednym z takich właśnie wyjątków jest miniseria „Loki” dekonstruująca postać odwiecznego wroga Thora.

Całość mojej recenzji na portalu Sztukater https://sztukater.pl/komiksy/item/19739.html?highlight=WyJsb2tpIl0=

giera | 2017-01-03
Na półkach: Przeczytane w 2016

(...) Zgodnie z tytułem głównym bohaterem komiksu jest Loki, Asgardczyk, adoptowany syn Odyna i Frigg, przyrodni brat Thora. Jak dobrze wiemy Bóg kłamstw i psot nie jest pozytywną postacią. Knuje, spiskuje i zdradza. Od zawsze toczy spór z bratem, którego chciałby pokonać i upokorzyć. Ma ogromne ambicje: chciałby zastąpić przyszywanego ojca na tronie. Akcja recenzowanego komiksu rozpoczyna się w chwili, gdy osiąga wszystko o czym od dawna marzył: Thor i lady Sif uwięzieni w lochu, Odyn złamany i pozbawiony władzy, Frigg w areszcie domowym, a on sam zasiada na tronie. Wymarzony koncept został zrealizowany. Spełniło się. Tylko co dalej?

Z biegiem akcji czytelnik zaczyna dostrzegać, że Bogu kłamstw marzyła się władza sama w sobie, utarcie nosa wszystkim dawnym wrogom, ale niekoniecznie rządzenie. Nie radzi sobie „z codziennością” władcy. Scenarzysta wybornie ukazał miganie się postaci od podejmowania ważnych decyzji dotyczących obronności krainy, przyjmowania dyplomatów, spłacania...

Damian | 2017-07-16
Na półkach: Posiadam