Weekend w Londynie

Tłumaczenie: Anna Kołyszko
Seria: Książnica kieszonkowa
Wydawnictwo: Książnica
Call in the Night

Pewnego letniego popołudnia Claire Sullivan otrzymuje niepokojący telefon od swojej młodszej siostry Giny. Gdy rozmowa zostaje gwałtownie przerwana, a histeryczny głos dziewczyny milknie w słuchawce, Claire nie ma wątpliwości Ginie grozi niebezpieczeństwo. Nie zastanawiając się wiele, wyjeżdża do Paryża. Tymczasem Gina znika. ślady prowadzą do Anglii, do atrakcyjnego biznesmena, Gartha Coopera, z którym Gina miała spędzić weekend w Londynie.

Przyznam, że z twórczością pani Susan Howatch spotkałam się po raz pierwszy. Nie mam żadnego porównania z innymi jej powieściami. Nie potrafię więc powiedzieć czy „Weekend w Londynie” jest typową dla niej prozą. Czy należy do lepszych jej utworów, czy może jednak do tych gorszych. Czy to jednak źle, że nie mam porównania? Nie mi to oceniać.

O czym opowiada „Weekend w Londynie”? Historia wydaje się prosta. Młoda amerykanka Claire Sullivan odbiera niepokojący telefon od swojej młodszej siostry, Giny, obiecującej modelki, robiącej karierę w Paryżu. Dzwoni ona jednak z Londynu i nie wyjaśniając niczego, odkłada słuchawkę. Pełna obaw Claire usiłuje bezskutecznie dowiedzieć się czegoś więcej, potem jednak, zupełnie niezgodnie ze swoją naturą statecznej i odpowiedzialnej nauczycielki, pod wpływem impulsu wyrusza do Europy na poszukiwanie zaginionej siostry. Podróż ta jednak okaże się zupełnie inna niż zakładała, nie tylko ze względu na pewnego przystojnego i czarującego mężczyznę....

wiola | 2016-05-04

Do końca nie wiedziałam, kto gdzie i dlaczego i o to chodzi, żeby czytelnika zaskoczyć, poruszyć i potrzymać w napięciu. Przeszkadza trochę mało realna sytuacja co do siostry że się nie martwi i chadza na kolację z facetem ale ok przymykamy oko. :)

Anna | 2012-08-17
Przeczytana: 2010 rok

Książka dobra, lekko i szybko się ją czyta.
Jedna z lepszych, które napisała Susan Howatch.
Polecam!

inflamara | 2013-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2013

natrafiłam na tą książkę zupełnie przez przypadek,napatoczyła mi się pod rękę w bibliotece,jednak zastanawiałam się czy ją zabrać,bo w wydaniu który miałam,nie było krótkiego opisu o czym jest.mimo to skusiłam się,kierując się tytułem.i nie pożałowałam.pochłonęłam ją dosłownie tak szybko,że sama się sobie dziwię,a przy czytaniu z podniecenia bolało mnie tak serce,że zastanawiałam się czy nie zejdę na zawał xD polecam każdemu,jak dla mnie fenomenalna.

Gabriela | 2016-10-12
Przeczytana: 11 października 2016

lekka, przyjemna, fajnie się czyta, momentami bardzo trzyma w napięciu, polecam.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-20