Pustynna guwernantka

Seria: Czas i ludzie
Wydawnictwo: Videograf II

W roku 1997 Phyllis Ellis, tancerka i aktorka, a także nauczycielka języka angielskiego, odpowiedziała na anons zamieszczony w prasie: ?Poszukuje się angielskiej guwernantki dla księcia i księżniczek saudyjskiej rodziny królewskiej . Wkrótce znalazła się w doskonale strzeżonym pałacu księcia Mukrina, brata króla Arabii Saudyjskiej.

marfie | 2016-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2016

Taka książka dla małolatów. W zasadzie nic nie wnosi.
Autorka celowo nie podaje szczegółów dotyczących życia politycznego oraz swojego zatrudnienia, jakby się obawiała reakcji swoich byłych pracodawców. Bo w takich krajach nie wszystko można zgodnie z prawdą opisać... Niczym mnie nie zaskoczyła, niestety.
Jest na świecie wiele innych lepszych książek do przeczytania.
Tytuł miał przyciągnąć "Byłam guwernantką"- a tam nie ma nic...

Tiamat | 2011-10-06
Przeczytana: 06 października 2011

Phyllis przedstawia świat kobiet w Arabi Saudyjskiej z perspektywy Europejki - pełen ograniczeń, gdzie kobiety i mężczyźni żyją prawie oddzielnie. Ukazuje zwyczaje panujące w arabskim kraju i to co jest dozwolone a co nie.
Książka ma formę pamiętnika, napisana przystępnym jezykiem, jednak momentami skacze w historii. Niemniej ciekawa lektura dotycząca zupełnie innej kultury.

Magdalena | 2011-06-05
Przeczytana: lipiec 2009

Biografia angielskiej nauczycielki, która została guwernantką rodziny królewskiej w Arabii Saudyjskiej.
Zderzenie z inną kulturą, religią, tradycjami. Taka obca, ale przyjazna i pozytywna. Uczy szacunku, tolerancji do tego, co inne i nieznane. Warto przeczytać.

wiktorecekona | 2012-08-19
Przeczytana: 11 sierpnia 2012

fajna książka, aczkolwiek nie ma w niej nic co by mogło trzymać w napięciu, jest troszke nudna.

kina | 2012-07-14
Przeczytana: 23 stycznia 2007