Ukradziona twarz. Mieć 20 lat w Kabulu

Okładka książki Ukradziona twarz. Mieć 20 lat w Kabulu Chebeka Hachemi (Latifa)
Okładka książki Ukradziona twarz. Mieć 20 lat w Kabulu
Chebeka Hachemi (Latifa) Wydawnictwo: Albatros biografia, autobiografia, pamiętnik
Visage volé: avoir vingt ans à Kaboul
Albatros
2001-01-01
2001-01-01
83-7359-152-4
Maria Michalik
kobieta Afganistan wspomnienia

Okładka książki Wszystkie jesteście niewierne! Piekło kobiet w Afganistanie Rita Cristofari, John Follain, Zoja
Wszystkie jest... Rita Cristofari, Jo...
Okładka książki Uwięziona Michèle Fitoussi, Malika Ufkir
Uwięziona Michèle Fitoussi, M...
Okładka książki Oddaj mi dzieci Donya Al-Nahi, Eugene Costello
Oddaj mi dzieci Donya Al-Nahi, Euge...

Ciekawa książka o losach afgańskiej rodziny żyjącej pod rządami Talibów. Historia pokazuje, że nie tylko kobiety ale i mężczyźni byli ciemiężeni i odebrano wszystkim nie tylko marzenia ale i podstawowe prawa człowieka. Na minus brak chronologii i dość spory chaos, autorka dała wrażenie, jakby chciała upchnąć na 200 stronach absolutnie wszystko.

W 1996 roku gdy Latifa miała 16 lat do jej kraju wkroczyli Talibowie i wolność kobiet się skończyła.Wstrząsająca historia ,tego co się działo,kobiety które do tej pory mogły pracować ,podróżować ,ubierać się po europejsku ,zostały wręcz uwięzione. Straszne opisy,a książka mimo że niepozornych rozmiarów to przekaz jest emocjonujący i wstrząsający.
Tego się nie da opisać,tę książkę trzeba przeczytać .

Tego się nie da opisać,tę...

Prawdziwa historia młodej Afganki. Pokazuje by "nie wrzucać wszystkich do jednego worka"... Niestety sytuacja opisywana przez media często jest przekłamana, nie mówi się o tym wszystkim co spotyka zwykłych ludzi, brak dostępu do nauki, tutaj nawet brak możliwości wyjścia kobiet poza miejsce zamieszkania bez obecności mężczyzny z rodziny... To ludzie ludziom zgotowali ten los i to jest najbardziej przykre....

Bum! bum! bum!
klimat idealnie dobrany do dzisiejszego angielskiego dnia.
Książka- tematyka-która ostatnimi czasy jest moim koniem - źródłem wyciszenia emocjonalnego.
To taki wyciszacz.... jesteś ale cie nie ma - nie ma ale jesteś bo jak to opisać a jak pojąć jest to bardzo trudne do wyrażenia słowami.
Jest to historia młodej Afganki... historia "starego Kabula" bo nowy każdy z nas zna. Tak nam sie wydaje... bo większość z nas mysli że zabijanie bylo tam od zawsze, że ludzie tam tacy się rodzą, że wiara to wiara.... Bzdura... do tej pory wydawało mi się że Afganistan i ten okręg swiata bez burki nie istnieje. Oj jak bylam w błędzie... uwierzyłam w bajki opowiadane z ust do ust.... uwierzyłam ale wlasnie otworzylam oczy na piękną historie co się działo z Afganistanem i narodem mlodych ludzi którzy chcieli sie uczyć i mieć normalne życie. Książka na faktach która otwiera oczy choćby na aspekt burki.
Gorąco polecam by dowiedzieć się choć trochę o dniu codziennym... 0 dniu afganskim po 1996 roku.

Bum! bum! bum!
klimat idealnie dobrany do dzisiejszego angielskiego dnia.
Jest to historia młodej Afganki... historia "starego Kabula" bo nowy...

Książka która przybliżyła mi życie w Afganistanie i kulturę islamu. Warto przeczytać by poznać ciężkie życie w okupowanym kraju.

W książce poruszyły mnie absurdalne zakazy, z którymi musiały zmierzyć się kobiety i ich rodziny. Smutne jest to, że ciągle są takie miejsca na "świecie", gdzie odziera się ludzi z godności i szacunku...

Przerażająca rzeczywistość co spotkało kobiety pod rządami Talibów, religia islamskich fundamentalistów którzy nienawidzą kobiet.

Ciekawy temat, ale słaby przekaz. Autorce chyba zabrakło "techniki".

Ciekawy temat, ale słaby przekaz. Autorce chyba zabrakło "techniki".

Dobra, konkretna książka opowiadająca o losach młodej dziewczyny, której marzenia stały się całkowicie nierealne poprzez nieludzkie rządy Talibów.

Interesujący przekaz, ukazanie ciężkich czasów okiem młodej kobiety... niestety bardzo nieuporządkowana treść, przez co strasznie ciężko się czyta.

• Arabsko - muzułmańsko - afrykańskie
  • Afganistan