Pani Einstein

Okładka książki Pani Einstein Marie Benedict
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Okładka książki Pani Einstein
Marie Benedict
7,2 / 10
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Wydawnictwo: Znak Horyzont biografia, autobiografia, pamiętnik
320 str. 5 godz. 20 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Tytuł oryginału:
The Other Einstein
Wydawnictwo:
Znak Horyzont
Data wydania:
2017-01-09
Data 1. wyd. pol.:
2017-01-09
Liczba stron:
320
Czas czytania
5 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324041770
Tłumacz:
Natalia Mętrak-Ruda
Tagi:
Mileva Marić Einstein biografia fizyka geniusz
Inne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Fikcyjna prawda



181 2 48

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
926 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
527
333

Na półkach: , ,

Książka „Pani Einstein” Marie Benedict opisuje wczesne życie Milevy Marić, okres studiów oraz wspólne życie z Albertem Einsteinem do czasu rozstania się i rozpoczęcia wraz z synami, życia w separacji. Jak określiła to autorka:

„Celem Pani Einstein nie jest umniejszenie znaczenia Alberta Einsteina dla ludzkości i nauki, ale przywrócenie człowieczeństwa naukowym odkryciom.”

Opisuje życie Milevy Marić, która pogodzona ze swoim kalectwem decyduje się swoje życie poświęcić nauce. Autorka podkreśla jej olbrzymi talent, upór w dążeniu do spełnienia wyznaczonego celu, gdy kariera naukowa kobiet była czymś nie do zaakceptowania w męskim świecie nauki. Dzięki swojemu ojcu który rozbudził w niej zainteresowania z dziedziny fizyki, jedzie do Zurychu aby studiować na tamtejszym uniwersytecie. Zostaje dołączona do grupy w której również studiuje Albert Einstein. Jej zdolności matematyczne szybko znajdują uznanie w oczach młodego Alberta. Jest zafascynowany jej bystrym umysłem, poziomem wiedzy, elokwencją w naukowych dysputach. Mileva doskonale zdaje sobie sprawę, co oznacza dla kobiety zakochanie i małżeństwo. Stara się zapanować nad uczuciem które z wzajemnością zaczyna łączyć ją z Albertem. Zdaje sobie dobrze sprawę z tego, że uczucie może zniszczyć realizację jej kariery naukowej. Dotąd żyła ze świadomością, że jej kalectwo dyskwalifikuje ją do bycia kochaną przez mężczyznę, do bycia żoną i matką. Kiedy więc Albert zaczyna snuć plany na przyszłość z Milevą jako żoną, ulega temu uczuciu. Uważa, że nic nie stoi na przeszkodzie aby ich wspólne zainteresowania naukowe miały zostać zniszczone przez małżeństwo. Pewnie zafascynowana Marią Skłodowską-Curie wierzyła, że i ją czeka wspaniała kariera przy boku takiego geniusza jakim był Einstein.
Czy miała rację? Jakim człowiekiem i jakim mężem, ojcem był Albert? Jak postrzegali ich wspólni znajomi? Dlaczego mimo wspólnej pasji ich drogi się rozeszły?

„Od autorki
Biorąc pod uwagę to, w jaki sposób w powieści ukazany jest słynny Albert, czytelnicy Pani Einstein mogą zadawać sobie pytanie, jak wiele jest w niej prawdy, a jak wiele spekulacji. Kiedy tylko było to możliwe, w ogólnym zarysie historii – mam na myśli daty, miejsca i ludzi – starałam się trzymać faktów, pozwalając sobie jedynie na konieczne dla celów fabularnych odstępstwa.
Oczywiście w Pani Einstein jest wiele spekulacji, książka jest niewątpliwie beletrystyczna.”

Książka „Pani Einstein” Marie Benedict opisuje wczesne życie Milevy Marić, okres studiów oraz wspólne życie z Albertem Einsteinem do czasu rozstania się i rozpoczęcia wraz z synami, życia w separacji. Jak określiła to autorka:

„Celem Pani Einstein nie jest umniejszenie znaczenia Alberta Einsteina dla ludzkości i nauki, ale przywrócenie człowieczeństwa naukowym...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1 557
  • Przeczytane
    1 125
  • Posiadam
    221
  • 2018
    43
  • Ulubione
    30
  • Teraz czytam
    26
  • 2019
    18
  • Biografie
    18
  • 2021
    16
  • Chcę w prezencie
    14

Cytaty

Więcej
Marie Benedict Pani Einstein Zobacz więcej
Marie Benedict Pani Einstein Zobacz więcej
Marie Benedict Pani Einstein Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także