Wyznawcy płomienia

Wydawnictwo: Albatros
The burning
horror

Inne wydania

Książka w Polsce była wydana także pod tytułem "Podpalacze ludzi". Młoda kobieta Celia Williams dokonuje aktu samospalenia na parkingu w San Diego. Jej narzeczony Lloyd nie jest w stanie pojąć, dlaczego pełna radości życia dziewczyna mogła poważyć się na taki krok. Następnego dnia na pustyni płonie autobus z kierowcą i dwunastoma pasażerami; jest wśród nich dobra znajoma Celii, Marianna....

Książka w Polsce była wydana także pod tytułem "Podpalacze ludzi".

Młoda kobieta Celia Williams dokonuje aktu samospalenia na parkingu w San Diego. Jej narzeczony Lloyd nie jest w stanie pojąć, dlaczego pełna radości życia dziewczyna mogła poważyć się na taki krok. Następnego dnia na pustyni płonie autobus z kierowcą i dwunastoma pasażerami; jest wśród nich dobra znajoma Celii, Marianna. Policja uważa, że był to akt zbiorowego samobójstwa. Tymczasem Lloyd spostrzega na ulicy postać do złudzenia przypominającą jego narzeczoną i postanawia na własną rękę wyjaśnić tę niesamowitą zagadkę.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

wiech | 2016-06-17
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 17 czerwca 2016

Nie takich emocji oczekuję. - Czytanie tej książki rozrywką nie było. Jedyne co czułam, to duży niesmak, a dosadniej… odrazę. Sama nie wiem jak udało mi się znieść opis palącego się żywcem człowieka. Jak w ogóle udało mi się dobrnąć do końca książki.
Choć język i styl autora był bez zarzutu, to „ognisty” klimat zupełnie mi nie odpowiadał. Nawet wisielczym poczuciem humoru, które tak lubię, autor nie zdołał mnie przekonać do książki.
Przeczytałam i kropka. Teraz chcę o niej zapomnieć.
To było moje pierwsze spotkanie z autorem. Źle wybrałam. Książka nie dla mnie - wyłącznie dla wiernych fanów Mastertona.

ZARAZA | 2013-04-06
Przeczytana: kwiecień 2013

Po mojej ostatniej zdecydowanie nieudanej powieści Mastertona "Wyznawcy płomienia" było wręcz ukojeniem. Bardzo podobał mi się pomysł, akcja, sensowne skonstruowanie fabuły. Polecam fanom autora :)

Graham Masterton to świetny pisarz napisał doskonale tę książkę.
Fabuła dobra, znakomicie trzyma w napięciu doskonała książka sięgnę po następną jego książkę dobrze i szybko się czyta!!!!

Przy_kawie_z_ksiazka | 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017

Pewna kobieta oblewa się benzyną i podpala w pobliżu restauracji McDonalda w upalny, Kalifornijski dzień. Życie Lloyda Denmana - jej narzeczonego, ulega zmianie. Główny bohater nie może w to uwierzyć. Z Celią - tak miała na imię dziewczyna, mieli wziąć ślub i mieć dzieci.

Lloyd nie dając wiary wydarzeniom chce dowiedzieć się więcej. Trafia na pewną tajemnicę, którą Celia przed nim ukrywała. Jak się okazuje nie tylko przed nim, ale i przed rodzicami i przyjaciółmi także. Rodzice już prawdopodobnie nie żyją, ale pojawiają się w życiu Lloyda, podobnie jak Otton, o którym nic nie wie. Później jednak wywróci on życie Denmana do góry nogami.

Akcja książki jest znakomita, już od pierwszych stron coś się zaczyna dziać. Ksiażka nie traci na klimacie, a co jakiś czas buchają płomienie. Temperatura nie jest olbrzymia tylko dzięki podpaleniom, ale także opisom erotycznym, których w książce jest naprawdę sporo. Ponadto jeżeli chcecie się dowiedzieć co łączy Wagnera, salamandry i III Rzeszę to...

Tathagatha | 2011-01-11
Przeczytana: 10 stycznia 2011

Dobre czytadło. Bardzo mi się podoba, że akcja jest szybka, dzięki czemu wciąga i intryguje. Duży plus za sensowne rozwinięcie akcji i zakończenie. W moim mniemaniu wszystko trzymało się kupy. Nie będzie to książka do której będę często wracała, ani myślała z ogromnym zachwytem za kilka miesięcy. Ale warta przeczytania - dobra pozycja i ja polecam.

dilbi | 2017-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2017

Wróciłam do Mastertona po kilku latach. I chyba zaczęłam od nieodpowiedniej książki :( "Wyznawcy" są zwyczajnie nudni. Nawet jak na tego autora sceny morderstw są niezbyt "smaczne". W kilku momentach jest ok, cały pomysł też niezły, ale wykonanie.. Średnie. Zakończenie maksymalnie przewidywalne.

książek: 2004
Dominik | 2011-03-02
Przeczytana: 02 marca 2011

Czy oparzyliście się kiedyś gorącą wodą, rozgrzanym olejem z patelni, albo płomieniem, zapalając zapalniczkę czy zapałkę? Jeżeli tak, to mniej więcej wiecie jaki temu towarzyszy ból, a gdy jest to groźniejsze niż zwykłe poparzenie widzieliście, że w tym miejscu robi się blizna. Teraz wyobraźcie sobie, jak musi czuć się człowiek, który płonie żywcem… Nieprzyjemne uczucie, nieprawdaż? A co pomyślicie, gdy powiem Wam, że niektórzy bohaterowie książki „Podpalacze ludzi” Grahama Mastertona postanawiają samemu się podpalić? To już zupełnie jest nie do pomyślenia. A jednak…

Pewna kobieta oblewa się benzyną i spala przed restauracją McDonalda w gorący, kalifornijski dzień, przez co zmienia się życie Lloyda Denmana, narzeczonego ofiary. Główny bohater książki nie może w to uwierzyć, przecież z Celią, bo tak ma na imię spalona, mieli wziąć ślub, mieć gromadkę dzieci i stworzyć wspaniałą, kochającą się rodzinę, bez zmartwień, kłótni, cieszącą się każdym dniem spędzonym razem. A...

kooooooot | 2013-09-13

Nie przemówiła do mnie ta książka. Chyba jedyna pozycja Mastertona, którą tak długo czytałam. W ogóle mnie nie porwała, czytałam na siłę , w dodatku zakończenie jak to u Grahama bywa, tak i tym razem napisane na 2 stronach. Aż ma się wrażenie, że autor pisząc tę książkę doszedł do wniosku: A, nie chce mi się już pisać, zrobię zakończenie i po sprawie.. :) Pozycja dla fanów.Niezaprzyjaźnionym z twórczością autora nie polecam.

Judith | 2017-04-11
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

"Wyznawcy Płomienia", to stuprocentowy klasyk, czyli wszystko to, co najbardziej w powieściach Mastertona uwielbiam. Jestem wielką fanką wczesnych dzieł autora, a ta jak najbardziej do nich należy, jest to bowiem przedruk "Podpalaczy Ludzi" z 1991 roku. Znajdziemy tu więc wszystko to, co najlepsze: mistrzowsko wykreowani bohaterowie, przerażającą historię, starożytne kulty, niepokojącą, mroczną atmosferę. Styl pisania autora, jak zwykle bez zarzutu, sprawia, że prócz świetnie przeprowadzanych dialogów, znajdziemy krótkie, idealnie celne opisy postaci i miejsc, dzięki którym czytelnik bez trudu może wyobrazić sobie akcję książki, ma ją wręcz przed oczami.
Akcja powieści, jest bardzo dynamiczna, wciąga już od pierwszych stron.
Dla wszystkich fanów Mastertona -pozycja obowiązkowa.