O czym się nie mówi

Seria: Klasyka Mniej Znana
Wydawnictwo: Universitas
9788324201877

Powieść traktuje o zjawisku prostytucji. Bohater Krajewski przewrażliwiony i nerwowy mizantrop, znudzony urzędnik zajmujący się podatkami, usiłuje wypełnić swoje puste życie lekturą filozofów i licznymi romansami z tzw. porządnymi dziewczętami.

Sirannon | 2013-07-20

O czym się nie mówi? O kobietach, o podwójnym życiu niektórych z nich, o ich przeszłości? A może o chwili, gdy kobieta ma się już czego wstydzić, tracąc na zawsze swoją niewinność? Nie? To o czym się nie mówi? O mężczyznach, którzy są bezpośrednią przyczyną nieszczęścia kobiet, ich zagubienia, zdemoralizowania? Nie wygłasza Zapolska jednak opinii o wszystkich kobietach i o wszystkich mężczyznach. Nie chodzi o generalizację, tylko o zaznaczenie skutków ludzkiego postępowania. Czy mężczyzna wykorzystujący kobiety bez mrugnięcia okiem i traktujący je przedmiotowo może oczekiwać, że jego ukochana, przy której wszystko ,,błękitnieje", sama nie bywa zabawką w dłoniach innych mężczyzn?

Książka dla kobiet i mężczyzn. Ku przestrodze.

Katarzyna | 2016-01-08
agresywna_anemiczka | 2014-09-18
deChavannes | 2014-06-26
Katarzyna | 2014-06-01
Pisanie uczy pokory. Wywiad z Sylwią Zientek

Skąd pomysł na sagę, której akcja obejmuje 400 lat życia rodziny warszawskich hotelarzy? Co jest największym wyzwaniem, gdy pisze się powieści historyczne? M.in. na te pytania odpowiedziała Sylwia Zientek, autorka ukazującej się właśnie sagi „Hotel Varsovie”.