O czym się nie mówi

Seria: Klasyka Mniej Znana
Wydawnictwo: Universitas
9788324201877

Powieść traktuje o zjawisku prostytucji. Bohater Krajewski przewrażliwiony i nerwowy mizantrop, znudzony urzędnik zajmujący się podatkami, usiłuje wypełnić swoje puste życie lekturą filozofów i licznymi romansami z tzw. porządnymi dziewczętami.

Sirannon | 2013-07-20

O czym się nie mówi? O kobietach, o podwójnym życiu niektórych z nich, o ich przeszłości? A może o chwili, gdy kobieta ma się już czego wstydzić, tracąc na zawsze swoją niewinność? Nie? To o czym się nie mówi? O mężczyznach, którzy są bezpośrednią przyczyną nieszczęścia kobiet, ich zagubienia, zdemoralizowania? Nie wygłasza Zapolska jednak opinii o wszystkich kobietach i o wszystkich mężczyznach. Nie chodzi o generalizację, tylko o zaznaczenie skutków ludzkiego postępowania. Czy mężczyzna wykorzystujący kobiety bez mrugnięcia okiem i traktujący je przedmiotowo może oczekiwać, że jego ukochana, przy której wszystko ,,błękitnieje", sama nie bywa zabawką w dłoniach innych mężczyzn?

Książka dla kobiet i mężczyzn. Ku przestrodze.

Katarzyna | 2016-01-08
Przeczytana: 17 stycznia 2016