Dom otwarty

Wydawnictwo: Literatura.net.pl
Mar

Epizod z życia poczciwej, choć nie pozbawionej śmieszności rodziny mieszczańskiej. Państwo Żelscy, mieszczanie, na skutek snobistycznych zachcianek zaczynają naśladować styl życia bogaczy. Pewnego dnia postanawiają wydać bal, który okazuje się początkiem wielu komplikacji towarzyskich i rodzinnych. Świetny humor sytuacyjny, ciekawie zarysowane postacie i interesujące obserwacje obyczajowe to...

Świetny humor sytuacyjny, ciekawie zarysowane postacie i interesujące obserwacje obyczajowe to niewątpliwe zalety tej sztuki komediowej z 1883 r

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Literatura.net.pl

Wabi | 2016-02-27
Przeczytana: 2015 rok

Dobra komedia o tym, jak zorganizowano bal w domu pewnej rodziny.

Zuzanna | 2013-09-17
Przeczytana: 17 września 2013

Bardzo zabawne. Spodziewałam się kolejnej nudnej lektury, otrzymałam pełną wdzięku i lekkości komedię.