Make Life Harder. Przewodnik po polityce i nie tylko, ale też

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
mlh make_life_harder
poradniki
Paulina

W swojej kolejnej książce Make Life Harder zapraszają na emocjonujący rejs po meandrach polskiej polityki. Dowiesz się między innymi, jaka jest różnica między Barackiem Obamą a Jarosławem Kaczyńskim, ile flipchartów znajduje się w siedzibie Platformy Obywatelskiej i dlaczego KORWIN nigdy nie wejdzie do sejmu. Będzie to dla ciebie przygoda intelektualna na miarę wywiadu rzeki z Leszkiem...

Będzie to dla ciebie przygoda intelektualna na miarę wywiadu rzeki z Leszkiem Kołakowskim albo przynajmniej koncertu Stachursky’ego w Mielnie. A nawet jeśli się z niej niczego nie dowiesz, to przynajmniej od czasu do czasu radośnie zarechoczesz pod wąsem.

Make Life Harder, czyli Maciej i Lucjan – samozwańczy eksperci zajmujący się wszystkimi zagadnieniami: lifestyle’u, mody i urody oraz mniej istotnymi problemami społeczno-egzystencjalnymi, takimi jak religia, polityka, przemijanie i śmierć.

Maciej – ludzki odpowiednik mopsa. Tylko by spał. Jak już się wyśpi, lubi sobie posiedzieć. Kiedyś chciał coś zrobić ze swoim życiem, ale szybko zapomniał co.

Lucjan – dekadent, fatalista, miłośnik pringelsów. Dni upływają mu na rozmyślaniu o życiu i dojeniu filmów z torrentów.

źródło opisu: http://ksiegarnia.proszynski.pl/product,73792

źródło okładki: http://ksiegarnia.proszynski.pl/product,73792

adorable | 2017-05-17
Przeczytana: 12 maja 2017

Ogłaszam wszem i wobec, że nie trawię polityki. Staram się omijać ten temat szerokim łukiem, ponieważ zawsze powoduje on ogrom frustracji, zniesmaczenia oraz niejednokrotnie doprowadza do kłótni pomiędzy zwolennikami różnych partii. Ja nie jestem zwolenniczką żadnej, gdyż w moim przekonaniu wszyscy politycy są tacy sami i każdemu zależy jedynie na ochronie własnych czterech liter, a także zagarnięciu jak największej kasy do swojego portfela. Podczas każdych wyborów mam nieodparte wrażenie, a wręcz pewność, że w naszym kraju nie ma odpowiednich kandydatów i po prostu... nie ma w kim wybierać. Jakakolwiek podjęta decyzja to wybór pomiędzy złym a gorszym, co nigdy nie poprawi sytuacji grona Polaków.

Kiedy stałam się posiadaczką wersji elektronicznej "Make Life Harder. Przewodnik po polityce i nie tylko, ale też", pomyślałam - "Polityka, serio? Pewnie nigdy nie sięgnę po ten tytuł, bo to zupełnie nie...

Justyna_78 | 2016-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2016

No powiem szczerze że poczucie humoru i zmysł obserwacyjny to panowie mają.
Z najciekawszych jakbym miała wybierać to przewodnik po prezydentach, jak się pokłócić, jakie tematy najlepiej podejmować podczas spotkań ale były też inne pojedyncze fragmenty rozwalające.
W niektórych momentach nie mogłam przestać się śmiać, rodzina co chwila dopytywałam dlaczego płaczę ze śmiechu (czasami uderzałam ze śmiechy ręką o "tapczan" i miałam ochotę rzucić książkę, zalożyć "palto" i iść na spacer - dla tych co czytali tekst będzie bardziej zrozumiały ;)).
Ale czasami panowie że tak powiem jadą ostro, po bandzie, ciekawe czy będą pozwy ;P
Czytałam pierwszą książkę i bardzo mi się podobała, drugą, czekam na trzecią.
Z minusów to czasami panowie się powtarzają i na siłę chcieli być śmieszni, ale to tak jak z kabaretami nie z każdego tekstu lejemy po gaciach.
Polecam wszystkim lubiącym humor panów, czasami na granicy dobrego smaku i dobrego wychowania ale inteligentni skubani są, czasami trafność w...

Anetka | 2017-01-09

Polityka to nie jest mój konik. Z racji tego, że budzi ogromne emocje (mam wrażenie, że ostatnio nawet jakoś bardziej!), unikam jak ognia tego tematu w towarzystwie. Po co kusić los? Babcia potem sie do mnie nie odzywa i puszcza Radio Maryja na cały dom licząc, że się nawrócę również poglądów politycznych, a ciocia z wujkiem patrzą spod byka za każdym razem jak otwierasz usta. Jako typowa konformistka, przestałam sie już odzywać.

Natomiast to, co zrobili Make life harder jest fenomenalne. Zebrali wszystko w całość, całe to polskie piekiełko i w swoim charakterystycznym stylu wyśmiali. Nie ukrywają, że na wszystkim się znają – mówią wprost, że niekoniecznie. Ale patrząc na to, jak wielu ludzi dostaje prawo głosu i mówi na forum straszne głupoty, chłopcy postanowili też dać coś od siebie. Tylko nieco mniej na poważnie.

Sypanie najlepszymi cytatami naszych polityków, przywoływanie najbardziej zaskakujących skandali czy obietnic bez pokrycia – to wszystko z odpowiednim...

Ania Kostorz | 2017-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 24 grudnia 2016

Patrząc na aktualną sytuację polityczną w Polsce, możemy się zastanawiać, co tu się tak właściwie dzieje. A jeśli kogoś to w ogóle nie obchodzi albo nie wie, z czym to się je, Lucjan i Maciej (bloggerzy z MakeLifeHarder) przychodzą z pomocą w książce Przewodnik po polityce i nie tylko.

Nigdy nie miałam z polityką dużo wspólnego. Patrzenie na obrady sejmu było nudne i męczące, a wypowiedzi polityków uważałam za głupie. Nie wiedziałam, co się dzieje w polskiej polityce, bo po prostu ignorowałam to wszystko. Ale! Złapałam w ręce książkę Przewodnik po polityce i przeczytałam ją od deski do deski. Dlaczego?

Przede wszystkim, Lucjan i Maciej podchodzą do tematu w sposób przystępny dla politycznego laika. Ukazują również bardzo duży dystans do światowej i polskiej sytuacji. Trzeba też przyznać, że panowie mają duże poczucie humoru i potrafią zrobić satyrę naprawdę ze wszystkiego. Pomimo tego, że książka nie oddaje tak do końca sytuacji i nie dowiemy się suchych faktów, polecam ją z...

Aga | 2016-11-30
Na półkach: Przeczytane, Dla śmiechu
Przeczytana: 30 listopada 2016

Ta książka to żart i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Dwóch gości obśmiewa w żartych wyższych i niższych lotów politykę, polityków oraz dają pewne wskazówki w dziwnych poradnikach na tematy jeszcze dziwniejsze, ale ważne dla współczesnego luzera. Ogólnie można się pośmiać, przewrócić oczami oraz skrzywić się z niesmaku w obliczu słabego żartu. Polecam ludziom, którzy nie boją się czytać książek, które nic specjalnego do życia nie wnoszą i są tylko dla zabicia czasu oraz pewnego rodzaju polepszenia humoru, ewentualnie sprawdzenia jak dużą dawkę sarkazmu można przyjąć bez obawy o własne zdrowie psychiczne. Beka potrzebna jest w życiu dla zachowania dystansu oraz zdrowia umysłowego w tym wariatkowie zwanym Polska i ta książka dostarcza nam tego. Polecam, haha.

Agnieszka Gomułka | 2016-11-27

Polecam na poprawę nastroju. Czytam i śmieje się w głos. Piszą prawdę ale wiele też koloryzuja co daje niesamowity efekt. Dla mnie mega śmieszna polecam; bo o polityce nie trzeba tylko strikte poważnie ; -) uśmiechnij się i przeczytaj nową książkę Make Life Harder :-D

Daria | 2016-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2016

To nie jest książka na serio. To jest książka dla ludzi, którzy mają dystans do siebie i do świata wokół.
To jest książka dla tych, którzy twierdzą, że w dzisiejszych warunkach, pod rządami dzisiejszej władzy, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko się pośmiać ;)

Ann Blacksmith | 2016-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Jedna z niewielu książek, która czytam na głos od początku do końca, bo wkurza mnie czytanie mężowi co lepszych fragmentów. A jest tak dobra, że zauwazylam, że w zasadzie nie przerywam, więc po co się oszukiwać.

zabulak | 2017-04-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Całkiem niezła pozycja z dużą dawką humoru, o politykach, dziennikarzach i celebrytach .. polecam !

Paulina | 2016-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Chłopaki jak zawsze w formie. Do mnie ich analizy trafiają i większość żartów w punkt. Ode mnie dyszka.

ps
Szacun za to, że w tak obszernej palecie barw, którą ogarniają pewnie tylko lakiernicy potrafili stworzyć jeszcze jeden kolor. Dodatkowy punkt leci za faszyzującą melancholię.