sława, popularność, media
elfijka

Opowieść o tym, czym była kiedyś i czym jest dziś jedna z największych fantazji ludzkości, magiczna, pożądana przez wszystkich SŁAWA. Historia gwiazd, ikon, mediów, środków i narzędzi do osiągnięcia owej sławy. Nieśmiertelności. Wiecznej miłości fanów. Realnego wpływu na świat − na to jak wyglądamy, co jemy i jak myślimy… Co mają ze sobą wspólnego królowa Wiktoria, Jackie Kennedy, księżna...

Co mają ze sobą wspólnego królowa Wiktoria, Jackie Kennedy, księżna Diana i blogerki modowe? Czy retusz wyglądu i wizerunku to wynalazek współczesności? Czy skandal, zbrodnia mogą inspirować albo budować karierę? Czy celebryta to tylko obwoźny sklepik, nośnik reklam − czy może też sprzedawca ważnych idei? Jak polski show-biznes odnajduje się na światowej arenie? I czy słowo „celebryta” to obelga?
Czeka nas szczera, oparta na faktach i ponad 20-letnim doświadczeniu autorki klasyfikacja medialnych bohaterów, podsumowanie zysków i strat. Dowiemy się, kto rokuje na przyszłość, komu odbiło, a komu na pewno nic nie zaszkodzi… Albo nic nie pomoże.
Przede wszystkim będzie chwila na refleksję − co jest ważne w dzisiejszym świecie, który buduje każdy z nas, mając konto w mediach społecznościowych, jakie mamy ambicje i co zrobić, by nie dać się ogłupić. Bez względu na liczbę lajków i followersów.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/_Slawa-p-34076-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/_Slawa-p-34076-1-30-.html

Degamisz | 2017-05-27
Przeczytana: 27 maja 2017

Karolina Korwin Piotrowska – dziennikarka, którą bardzo wysoko sobie cenię. Za inteligencję, poczucie humoru, dystans, a przede wszystkim za wiedzę i podejście do tematów jakże mi bliskich takich jak film, literatura czy muzyka. Do tego całkiem dobrze zapowiadająca się pisarka, przeczytałem jej pierwsze trzy książki – „Bomba” niestety emocje we mnie wywołała ledwie letnie, ale już „Ćwiartka raz” a przede wszystkim „Krótka książka i miłości” były znakomite i byłem z nimi zachwycony.

Dlatego też nie mogłem doczekać się tej szumnie zapowiadanej „#Sławy”. Cała ta moja sympatia do Piotrowskiej, wysoki poziom dwóch ostatnich książek, połączone ze zwykłą ciekawością, a wszystko to wzmocnione wszystkimi tymi wywiadami promującymi „#Sławę” spowodowały, że się już nie mogłem tej książki doczekać. Ale się doczekałem. I przeczytałem. I – cholera – na co mi to było???

Od razu powiem jedno – wystarczyło uważnie pooglądać „Magiel towarzyski” i kilka wywiadów promujących książkę, a wcale nie...

Karolina29 | 2017-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Nigdy na blogu nie byłam i nie będę obiektywna. Jego domeną jest subiektywizm. To jak lubię Karolinę Korwin Piotrowską za całokształt tego co robi na pewno ma wpływ na to jak odbieram jej kolejne książki. Podoba mi się bezkompromisowość z jaką podchodzi do pewnych spraw, to że nie boi się głośno i wyraźnie powiedzieć co myśli. Cenne jest, że nie jest osobą, która nie ma wiedzy a się mądrzy, wręcz przeciwnie autorka i dziennikarka wielokrotnie udowodniła, że wiedzę posiada. Jej książki cechuje kompetentność oraz to, że za każdym razem zgłębia temat na jaki ma zamiar się wypowiedzieć: „Ćwiartka raz” (czytałam 3 razy i zajmuje jedno z honorowych miejsc na półce), „Krótka książka o miłości” (dzięki niej spędziłam kilka uroczych wieczorów z moją ukochaną mamą i Woodym Allenem) i wreszcie „#Sława”. Mam wrażenie, że każdej pozycji autorka oddaje część siebie.
Najnowsza książka autorki nie jest historią o tym, że jak się jest na diecie to głowa musi boleć. To rzetelne przygotowanie do...

Beata | 2017-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2017

To już czwarta książka zakupiona przeze mnie autorstwa Karoliny Korwin Piotrowskiej. Po genialnej "Ćwiartce raz" oraz melancholijnej i ciepłej "Krótkiej książce o miłości", dzięki której udało mi się obejrzeć wartościowe filmy, przyszła kolej na lekkie obniżenie lotów. "Sława" daje mi wiedzę dotyczącą królowej Wiktorii, ostatniej dynastii Romanowów, Byrona czy Sary Bernhardt, ale również funduje banialuki w stylu "Gdyby osoba X żyła współcześnie, miałaby konto na Instagramie". Stwierdzenie to powtarza się kilkanaście razy i chyba zadam sobie trud, by je zliczyć.

W książce za często zostaje wspomniany Facebook czy Instagram, jednak pierwszy rozdział to mistrzostwo. Porównując z poprzedniczkami, "Sława" jest po prostu przyzwoita, barwna, spójna i konsekwentna. Chciałoby się czegoś więcej, bo wiem, że panią Karolinę stać na dużo więcej.

grace | 2017-06-03

Dno i wodorosty. Książka podzielona na 3 części. W pierwszej autorka "przedstawia " podejście do sławy w historii kina-sposób wykonania banalny i powierzchowny, rzuca nazwiska i nic za tym nie idzie, brak faktów, snucie dywagacji w stylu co by było dzisiaj , jak by dany aktor był dziś spozycjonowany na fejsbusiu -really ?. Ludzie interesujący się historią kina niczego nowego się nie dowiedzą. W drugiej części autorka omawia profile (Facebook, Instagram) polskich celebrytów-po co to komu ? W trzeciej dokonuje uszeregowania polskich celebrytów na ikony, gwiazdy, plankton itp. Uśmiałam się gdy Krzysztof Ibisz został zaliczony do ikon, ale najwyraźniej "taki kraj jakie FBI"
Książka napisana złym stylem i niechlujnym językiem-ciągle tylko odwołania do fejsbusiów, instagramków i szerów. Czytanie jej strasznie się ciągnie.
Autorce radzę wyjść z magla i skoncentrować się na pisaniu o filmach-te książki były naprawdę dobre, a wydawnictwu "Prószyński" radzę zatrudnić myślącego...

Kasiek m | 2017-05-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 27 maja 2017

Maajka93 | 2017-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2017

Nie przepadam za panią Piotrowską ale książka była tak mocno promowana, że jak wpadła mi w ręce, to nie mogłam się oprzeć. Starałam się zignorować autora, po prostu o tym nie myśleć.
Zaczynając czytanie, w głowie miałam głos pani Karoliny, czytający kolejne i kolejne zdania. Zdenerwowało mnie to. Czytając dalej przycichał aż wreszcie całkiem się go pozbyłam. Pierwsza część książki nawet mi się podobała i mnie wciągnęła.
Natomiast od momentu jej mocno subiektywnej oceny polskich celebrytów zrobiło się co najmniej żenująco. Jej głos znów czytał w mojej głowie. Karolina Korwin Piotrowska tą książką próbuje nam między wierszami pokazać, że nie jest celebrytką, że jest ponad to. Niestety, ja w to nie uwierzyłam.

carmelovy | 2017-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Moim zdaniem #sława to najlepsza książka Pani Korwin Piotrkowskiej. W moim odczuciu udało się dosięgnąć poziomu "Ćwiartki Raz". Czy to książka która zmieni życie? Nie, zdecydowanie nie. Ale przede wszystkim dlatego, że nie taki jest jej cel. Postrzegam te książke jako niezwykle interesującą pozycje dla ludzi zainteresowanych show-biznesem, mediami, filmem. Oczywiście może stanowić również fun dla nieco mniej określonych czytelników. #sława to najbardziej dojrzała książka autorki. Wykorzystała ona w niej tematy znane z poprzednich pozycji. Bardzo podoba mi się odwołanie do historii, dzięki temu książka zyskuje również walor edukacyjny.

Polecam tym wszystkim którzy po "Ćwiartce" czekali na coś równie dobrego.

Fetysz | 2017-06-06
Przeczytana: 01 czerwca 2017

#SŁAWA Karolina Korwin Piotrowska: TVN STYLE i TVN Fabuła NA GRILLU.
Tekst: Bartek Fetysz

Koniec maja. Na rynku ukazuje się nowa książka Karoliny Korwin Piotrowskiej #Sława. Znane nazwisko, rzadko kiedy przekręcane, chociaż anty-fani zarzucają podobieństwo w bezczelności do innego Korwina, z którym jednak nie ma żadnych zbieżności. Żadna też z książek Karoliny nie jest tak zła jak „Vademecum Ojca”. W strzępkach piżamy i z eko śniadaniem, siadam przed telewizorem i włączam Dzień Dobry TVN. Przemawiać ma bowiem autorka, co zapowiadano dnia poprzedniego. Czekam. Przygotowuję się do wywiadu i recenzji, więc jestem ciekaw co powie. A zazwyczaj mówi dużo.

Śniadaniówki to takie telewizje na mleku. Nie ma w nich nic specjalnego, chyba że pod uwagę weźmiemy napis „Special” przy Special K, czyli płatkach śniadaniowych Kelloggs. Ma być miło, obiektywnie i bez ISIS. W sensie - żadnego terroru, jak najmniej polityki, love & peace, w tle playback i udawana gitarzystka, malowany na płótnie...

Karolina | 2017-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Pozycja, która przybliża nam skąd wzięła się tytułowa "Sława". O ludzkim pragnieniu bycia znanym i kochanym, oraz o niebezpiecznym ekshibicjonizmie w XXI wieku. To nie jest tylko pozycja, z której dowiemy się o wielkich talenatch i beztalenciach naszego kraju.
To przede wszystkim próba zrozumienia, skąd się wzieło ludzkie upublicznianie swojego wizerunku. Przecież dziś w dobie internetu, każdy może być sławny.
Książka uczula na rozwagę przy pokazywaniu siebie w mediach, wszelkiego rodzaju.
Warto przeczytać, aby poznać ciekawe postacie ale również, by mieć świadomość, że kreowany przez media świat celebrytów jest daleki od prawdy.

Małgosia | 2017-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2017