Make life harder

Prószyński i S-ka
2015-02-17
2015-02-17
make life harder

Totalnie nie moja bajka. Poziom "humoru" miejscami mocno żenujący. Godzina czytania i wiem że dalej nie przebrnę. Nie ma sensu tracić czasu na słabe pozycje ;)

Znane mi i niezmiernie cieszące w krótkich formach, tu męczy... objętością. Jak dla mnie przesyt, może niesłusznie.
Mi jakoś za bogato

Mi jakoś za bogato

Taki śmieszno-żenujący potworek, ale można przeczytać.

Taki śmieszno-żenujący potworek, ale można przeczytać.

Książka zrobiła furorę na mojej uczelni na studiach :) Polecam czytać ją wszystkim, którzy ogarniają co się dzieje w internecie, jakie teledyski mają piosenkarze, gdzie i jacy aktorzy grają itd.

Na przykład:
"(...) Natasza urbańska śpiewa do zlewu"
Nic Ci to nie mówi ? Nie jest Ci to znane ? To wejdż na YouTube i sprawdz teledysk: Natasza Urbańska - Rolowanie (oficjalny teledysk)

Na przykład:
"(...) Natasza urbańska śpiewa do zlewu"

Początkowo zabawna, ale za duża dawka jednakowego humoru z czasem męczy

Początkowo zabawna, ale za duża dawka jednakowego humoru z czasem męczy

Daję dość wysoką notę, bo mam z tą książką fajne wspomnienia. Czytaliśmy ją sobie z mężem na głos, podczas naszego krótkiego epizodu życia w Warszawie. Książka ta była naszą odskocznią i "guilty pleasure" po całym dniu pracy i godzinach spędzonych w towarzystwie ludzi skupionych głównie na sobie. W niektórych momentach zaśmiewaliśmy się do łez, co tym bardziej budzi mój podziw do autorów, że tak umiejętnie konstruowali żarty i porównania, okraszając je nierzadko absurdem.
Wyśmiane bez kompleksów zagadnień z którymi każdy z nas ma styczność, a nie każdy na głos chce szczerze obśmiać, bardzo trafiło w mój gust. Są lepsze i gorsze rozdziały. Niektóre wątki płyną same, inne są napisane na siłę, ale nie ma to znaczenia w ostatecznym rozrachunku. Książkę bardzo chciałam przeczytać, bo kiedyś działalność Make life harder w internecie (za czasów anonimowości autorów) bawiło mnie bardzo i tak też jest z tą książką. Pozycja raczej na raz, ale daje trochę radości przy odrobinie dystansu i luzu.

Qrcze głupio się przyznać, ale MLH totalnie nie znałam, wpadłam do zaprzyjaźnionej biblioteki mówiąc "coś lekkiego, śmiesznego" bo zapomniałam wziąć książki z domu. I wtem (tak to się chyba pisze) zobaczyłam okładkę i bez chwili zastanowienia a właściwie nie dając szansy pracownikom biblioteki na odciągnięcie mnie od tego pomysłu, zrobiłam to. Wypożyczyłam.
I tu się zaczyna...po wstępnych oględzinach myślę sobie "Głupki", czytam dalej (bo obrazki to chyba wasza słaba strona),i znów myśl "Wariaci", ale może tak im na początku fajnie poszło, i tak czytam i się śmieję, i kiwam głową i już wiem.... TRAFIŁAM NA SWOICH :)
Jesteście zdrowo kopnięci, wasz horoskop zmienił moje życie, zwłaszcza że czytałam wrzesień, a urodziłam się w październiku. Przypadek ?? Nie sądzę!!!!

I tu się...

co za dużo (siermiężnego) humoru to w tym wypadku bardzo niezdrowo

co za dużo (siermiężnego) humoru to w tym wypadku bardzo niezdrowo

Tak zwany "kwadratowy zając". Osobiście lubię ten typ humoru i szczerze polecam😉

Czytałem bloga i zaśmiewałem się niekiedy nawet do rozpuku. Wydanie książkowe zbierające to do kupy wydawałoby się dobrym pomysłem, ale tak jak nadmiar pączków powoduje mdłości, tak nadmiar takich samych, choćby i czasem inteligentnych żartów przestaje być zabawny. Tak, że drogie dzieci czytajcie MLH małymi kawałkami. Na raz taka ilość powtarzalnych żartów nie śmieszy już tak bardzo, a kilka stron na tydzień zaraz wprawi was w dobry nastrój, bo humor trafny jest i cięty, a śmiejemy się sami z siebie.