peppe 
39 lat, mężczyzna, Warszawa, status: Czytelnik, dodał: 29 książek, ostatnio widziany 2 tygodnie temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-01 21:48:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Seria: Reportaż

Nie jest to przewodnik promujący uroki stolicy Podlasia i reszty regionu. Już po lekturze pierwszych stron robi się bardzo niemiło, a im dalej, tym smutniej. Momentami to książka bolesna i wstrząsająca. Szczególnie dla białostoczan i Podlasian. Wzbudza zakłopotanie, złość i wstyd.
To reportaż, a Białystok w nim nie jest ładny, raczej odpychający. Wbrew temu, że oficjalnie miasto szczyci się...
Nie jest to przewodnik promujący uroki stolicy Podlasia i reszty regionu. Już po lekturze pierwszych stron robi się bardzo niemiło, a im dalej, tym smutniej. Momentami to książka bolesna i wstrząsająca. Szczególnie dla białostoczan i Podlasian. Wzbudza zakłopotanie, złość i wstyd.
To reportaż, a Białystok w nim nie jest ładny, raczej odpychający. Wbrew temu, że oficjalnie miasto szczyci się wielokulturowością, a wg rankingu Guardiana sprzed kilku lat żyje się tu podobno lepiej niż w innym polskim mieście, a nawet lepiej niż w Wiedniu czy Barcelonie (!).
Kącki odkrywa historię Białegostoku, której mieszkańcy tego miasta nie znają. Ci starsi, bo w większości dopiero po wojnie tu się osiedlali, a młodsi - bo nigdy ich o tym nie uczono, a dziś próżno jej szukać w oficjalnych informacjach urzędu miasta.
Białystok z tego reportażu to miasto, które wymazało z pamięci Żydów, swoje winy i grzechy, nie lubi obcych, inności, a Podlasie to region rosnącego w siłę nacjonalizmu, ludowego katolicyzmu, zaściankowy.
Lektura obowiązkowa. Dla Podlasian, ale i mieszkańców reszty Polski. Z wiarą, że zawsze jest szansa na naukę i poprawę.

pokaż więcej

 
2018-12-20 22:35:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Jest. Pierwsza biografia Megadeth. Super, że w ogóle jest, bo lepiej późno niż wcale, a w Polsce cztery lata po wydaniu oryginalnym. Cieszy, że wydaje się kompletna, że omawia kolejne etapy twórczosci zespołu, poszczególne płyty, wchodzi też za kulisy, mówi o życiu prywatnym muzyków. Fajnie, że zawiera tak dużo wypowiedzi samych muzyków, też byłych członków zespołu, producentów płyt i osób z... Jest. Pierwsza biografia Megadeth. Super, że w ogóle jest, bo lepiej późno niż wcale, a w Polsce cztery lata po wydaniu oryginalnym. Cieszy, że wydaje się kompletna, że omawia kolejne etapy twórczosci zespołu, poszczególne płyty, wchodzi też za kulisy, mówi o życiu prywatnym muzyków. Fajnie, że zawiera tak dużo wypowiedzi samych muzyków, też byłych członków zespołu, producentów płyt i osób z tzw. otoczenia.
Minusy: niechlujne wydanie, literówki, błędy w druku, toporne tłumaczenie, tylko czarno-białe zdjęcia. Irytuje to, że część ze wspomnianych wypowiedzi, w tym Mustaine’a, to często bełkot, powtórzenia i pierdoły, które nic nie wnoszą do książki, tylko ją zaśmiecają, niektóre są wrzucone – jak się wydaje – bez ładu i składu, bez żadnej redakcji, czyli jak leci, slowo w słowo, kopiowane tak, jak zostały powiedziane, z dziwnymi pauzami i niedokończonymi wątkami, ozdobione westchnieniami. Pojawiają się też wątki, które proszą się o pogłębienie, jak choćby nagłe odejście LoMenzo z zespołu, a tu są jakby porzucone lub potraktowane zbyt ogólnikowo, powierzchownie.
Ale wracając do początku – dobrze, że ta biografia została napisana i wreszcie wydana w Polsce. Banałem wydaje się więc stwierdzenie, że to obowiązkowa lektura dla fanów Megadeth i thrash metalu.

pokaż więcej

 
2018-12-01 15:01:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

To już czwarta książka o Queen i Freddiem, którą przeczytałem w ostatnim czasie. W sumie kompletna, ale też nie wnosi niczego nowego, niczego, czego nie ma w pozostałych. I to chyba ostatnia na ten temat, bo uważam go za wyczerpany.

 
2018-11-15 13:21:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Pisana z perspektywy partnera Freddiego, zarazem jednego z mieszkańców i ogrodnika wielkiej posiadłości Garden Lodge. Na pewno więc mocno subiektywna, nieco ckliwa, ale zarazem wydaje się bardzo intymna, uczciwa i szczera. Jej wartością są sceny z życia prywatnego Freddiego, jego zdjęcia, jak i niezwykle przejmujący opis ostatnich lat życia, czy tak naprawdę choroby i umierania lidera Queen.... Pisana z perspektywy partnera Freddiego, zarazem jednego z mieszkańców i ogrodnika wielkiej posiadłości Garden Lodge. Na pewno więc mocno subiektywna, nieco ckliwa, ale zarazem wydaje się bardzo intymna, uczciwa i szczera. Jej wartością są sceny z życia prywatnego Freddiego, jego zdjęcia, jak i niezwykle przejmujący opis ostatnich lat życia, czy tak naprawdę choroby i umierania lidera Queen. Warto.

pokaż więcej

 
2018-11-14 19:55:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Tak jak w opisie. Książeczka niewielka, niepozorna, ale dla fanów Queen pozycja obowiązkowa, a szczególnie podczas wycieczki śladami zespołu po Londynie. Choć na pewno wymaga uaktualnienia, bo wydana została 10 lat temu, np. we wspomnianym w książce teatrze Dominion nie grają już musicalu "We Will Rock You", a razem z nim zniknął stojący nad wejściem teatru jedyny pomnik Freddiego Mercury w... Tak jak w opisie. Książeczka niewielka, niepozorna, ale dla fanów Queen pozycja obowiązkowa, a szczególnie podczas wycieczki śladami zespołu po Londynie. Choć na pewno wymaga uaktualnienia, bo wydana została 10 lat temu, np. we wspomnianym w książce teatrze Dominion nie grają już musicalu "We Will Rock You", a razem z nim zniknął stojący nad wejściem teatru jedyny pomnik Freddiego Mercury w Londynie (kopia tego z Montreux)...

pokaż więcej

 
2018-11-14 19:53:36
Dodał do serwisu książkę: Przewodnik fana Queen po Londynie
 
2018-11-06 00:46:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-11-04 12:27:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Kompletna, bardzo szczegółowa, czasami zanadto (pierwsze 80 stron o dzieciństwie i pierwszych kapelach członków Queen można pominąć) biografia zespołu. Oddaje fenomen zespołu i dramatyczne losy wokalisty, jego złożoną osobowość. Uświadamia jak trywialny i bezbarwny jest film "Bohemian Rhapsody". Dla fanów Queen pozycja obowiazkowa.

 
2018-11-01 18:17:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
Moja biblioteczka
341 61 174
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd