peppe 
39 lat, mężczyzna, Warszawa, status: Czytelnik, dodał: 29 książek, ostatnio widziany 4 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-15 13:21:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Pisana z perspektywy partnera Freddiego, zarazem jednego z mieszkańców i ogrodnika wielkiej posiadłości Garden Lodge. Na pewno więc mocno subiektywna, nieco ckliwa, ale zarazem wydaje się bardzo intymna, uczciwa i szczera. Jej wartością są sceny z życia prywatnego Freddiego, jego zdjęcia, jak i niezwykle przejmujący opis ostatnich lat życia, czy tak naprawdę choroby i umierania lidera Queen.... Pisana z perspektywy partnera Freddiego, zarazem jednego z mieszkańców i ogrodnika wielkiej posiadłości Garden Lodge. Na pewno więc mocno subiektywna, nieco ckliwa, ale zarazem wydaje się bardzo intymna, uczciwa i szczera. Jej wartością są sceny z życia prywatnego Freddiego, jego zdjęcia, jak i niezwykle przejmujący opis ostatnich lat życia, czy tak naprawdę choroby i umierania lidera Queen. Warto.

pokaż więcej

 
2018-11-14 19:55:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Tak jak w opisie. Książeczka niewielka, niepozorna, ale dla fanów Queen pozycja obowiązkowa, a szczególnie podczas wycieczki śladami zespołu po Londynie. Choć na pewno wymaga uaktualnienia, bo wydana została 10 lat temu, np. we wspomnianym w książce teatrze Dominion nie grają już musicalu "We Will Rock You", a razem z nim zniknął stojący nad wejściem teatru jedyny pomnik Freddiego Mercury w... Tak jak w opisie. Książeczka niewielka, niepozorna, ale dla fanów Queen pozycja obowiązkowa, a szczególnie podczas wycieczki śladami zespołu po Londynie. Choć na pewno wymaga uaktualnienia, bo wydana została 10 lat temu, np. we wspomnianym w książce teatrze Dominion nie grają już musicalu "We Will Rock You", a razem z nim zniknął stojący nad wejściem teatru jedyny pomnik Freddiego Mercury w Londynie (kopia tego z Montreux)...

pokaż więcej

 
2018-11-14 19:53:36
Dodał do serwisu książkę: Przewodnik fana Queen po Londynie
 
2018-11-06 00:46:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-11-04 12:27:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Kompletna, bardzo szczegółowa, czasami zanadto (pierwsze 80 stron o dzieciństwie i pierwszych kapelach członków Queen można pominąć) biografia zespołu. Oddaje fenomen zespołu i dramatyczne losy wokalisty, jego złożoną osobowość. Uświadamia jak trywialny i bezbarwny jest film "Bohemian Rhapsody". Dla fanów Queen pozycja obowiazkowa.

 
2018-11-01 18:17:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-09-24 00:05:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Wszyscy istotni przedstawiciele ciężkiego grania mówią tu o muzyce, inspiracjach, wpływach, trendach i środowisku. Autorzy ułożyli ich chronologicznie, pogrupowali w podgatunki metalu i dodali swoje komentarze. I może nie ma tu dogłębnych analiz samej muzyki, rozkładania płyt czy kawałków na elementy pierwsze, ale powstała bogata, oryginalna i interesująca lektura o historii i ewolucji ruchu... Wszyscy istotni przedstawiciele ciężkiego grania mówią tu o muzyce, inspiracjach, wpływach, trendach i środowisku. Autorzy ułożyli ich chronologicznie, pogrupowali w podgatunki metalu i dodali swoje komentarze. I może nie ma tu dogłębnych analiz samej muzyki, rozkładania płyt czy kawałków na elementy pierwsze, ale powstała bogata, oryginalna i interesująca lektura o historii i ewolucji ruchu zwanego bardzo szeroko heavy metalem, od Hendrixa po Linkin Park. Jest o przełomowych płytach, prawdziwych twórcach i odtwórcach, artystach i gościach, którzy „robili to tylko dla ruchanka”.
Sporo tu też, może za dużo, o życiu poza muzyką. Jest więc o beztroskiej zabawie w „sex, drugs and rock’n’roll”, ale też o tym jak ta zabawa przeobrażała się w skrajne upodlenie, sytuacje dramatyczne, nałogowe chlanie, ćpanie i seks, depresje i samobójstwa. Niektórzy natomiast opowiadają rzeczy, przez które mogą stracic szacunek nawet u swoich fanów. Jawią się tu po prostu jako obleśni, odpychający goście, zwykli idioci, pozerzy, ale też mizogini, dewianci, seksiści chwalący się brutalnym traktowaniem, wręcz maltretowaniem gruppies (od muzyków Exodusa po Korn, Biohazard czy Marilyn Mansona). Inni kreują się na twardzieli i propagują przemoc na koncertach, atakują dotkliwie publiczność (cały hardcore z Cro-mags na czele, muzyk Exodusa, który wspomina z uśmiechem kopanie bezdomnych). Jeszcze inni to naiwni, niedojrzali i zakompleksieni gówniarze, które swoje pozerstwo doprowadzają do takiego ekstremum jak samookaleczanie się i zabójstwa, wszystko po to, by zaostrzyć swój wizerunek (od Deicide po norweski black metal).
Książka pozwala na uporządkowanie wiedzy o metalu, pomaga uchwycić metal jako złożoną całość, pewien proces ciągłego rozwoju, przepoczwarzania się jednego stylu w kolejny, gdzie jeden zespół ma wpływ na pozostałe itd. Przy okazji autorzy sugerują, co w tym zjawisku było cenne, ożywcze, oryginalne, a co wtórne i wynaturzone. Lektura może więc skłonić fanów metalu nie tylko do sięgnięcia po płyty, których nie słuchali, ale też do rewizji swoich wyobrażeń, poglądów i sentymentów związanych z ich idolami i ich muzyką.
Książka, choć reklamowana jako kompletna historia metalu, ma pewne luki. Zabrakło choćby rozdziałów o dosyć istotnych dla lat 90. stylach metalu, jak np. gotyk czy doom, kapelach z Europy jak Anathema, Opeth Paradise Lost, Moonspell czy My Dying Bride...

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
338 58 153
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd