Gildia magów

Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska
Cykl: Trylogia Czarnego Maga (tom 1)
Wydawnictwo: Galeria Książki
1 833
1 083
The Black Magician Trilogy: The Magicians' Guild

Inne wydania

Co roku magowie z Imardinu gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak im się wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem - wkładając w cios całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich świadków kamień przenika przez barierę i ogłusza jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Oto spełnił się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć - i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.

źródło opisu: Galeria Książki, 2007

źródło okładki: http://galeriaksiazki.pl/

Shimik | 2015-06-05

Bardzo ciekawa książka poświęcona w dużej mierzę zróżnicowaniu wśród warstw społecznych, pomimo tego że jest to książka czysto fantastyczna porusza też dość istotne kwestie jak na przykład to: czy ktoś urodzony w dobrej rodzinie jest lepszy od takiego z nizin społecznych? Moim zdaniem nie ma znaczenia urodzenie tylko to co tkwi w człowieku i ta książka pokazuje taki sam punkt myślenia. Jak dla manie warta przeczytania:)

POLECAM!!!

książek: 1903
foolosophy | 2010-03-04

Kto by nie chciał przenieść się do świata pełnego magii, czarów, ludzi w najróżniejszych szatach, mających ogromne znaczenie. Czerwona oznacza wojownika, zielona – uzdrowiciela, zaś fioletowa – alchemika. Oczywiście znajdziemy inne kolor, czarne szaty Wielkiego Mistrza czy niebieska Administratora. Już sama opcja posiadania takiej szaty, która oznacza ukończenie uniwersytetu, jest niebywale kusząca. Ta szata, która znaczy, że znaleźli w tobie potencjał, by być magiem. Być może wielkim magiem.

Już od samego początku wciągamy się w trylogię. Pani Canavan ma lekkie, dobre pióro, które wciąga nas do świata pełnego magii, dobrych i złych magów, do świata tajemnic, slumsów, biedy, złodziei i najróżniejszych przygód, które czekają na główną bohaterkę – Soneę.

"Gildia Magów to pierwszy tom znakomitej nowej trylogii fantasy, skrzącej się od magii, akcji i przygód."

W 100% zgadzam się z opisem z okładki. Ta trylogia ma w sobie coś, co zachęca czytelnika w każdym wieku. Nie jest to...

mclena | 2015-10-09
Przeczytana: 09 października 2015

Świetna, na prawde świetna książka, od początku wciągająca. Świat magów stworzony przez Trudi Canavan, jest tajemniczy, magiczny i interesujący. Mnogość nowych zwrotów dodatkowo uatrakcyjnia książkę wprowadzając w świat fantasy z prawdziwą przyjemnością.
Opisuje ona losy Sonei, która jako mieszkanka slumsów nagle odkrywa, że że posiada moc magiczną, jednak jej niechęć do magów, oraz ich ogólna zła opinia wśród biedniejszych mieszkańców Imardinu sprawia, że próbuje się przed nimi ukryć za wszelką cenę. Jednak jako niedoświadczona w kwestii magii nie zdaje sobie sprawy iż musi nauczyć się kontrolowac swoją moc, a w tym pomóc może jej tylko mag. Kiedy jej moc zaczyna wymykać się spod kontroli ukrywanie się przed magami zaczyna być coraz trudniejsze aż staje sie niemożliwe.

Gorąco polecam!
Co prawda zawsze wejście w całkiem nowy świat, który za pomoca całkiem nowych słow opisuje coś co już w naszym słowniku zostało nazwane wprowadza troszke zamieszania ale im dłużej przebywa się w tym...

Moreni | 2010-05-02

"Gildia magów" jest z pewnością dobrą, młodzieżową fantasy. Opowiada o przygodach młodej bohaterki, ma niezbyt skomplikowaną fabułę i brak w niej scen drastycznych. Jednak dla czytelnika bardziej z fantasy obeznanego jest po prostu nudna.
Akcja przez większość książki wlecze się niemiłosiernie, bywały momenty, kiedy zastanawiałam się, kiedy wreszcie to wszystko się skończy. Poza tym zakończenie jest przewidywalne i w zasadzie ten tom trylogii nie potrafi niczym zaskoczyć. Plusem jest język, który może nie zachwyca, za to na pewno jest na bardzo przyzwoitym poziomie.
Gdybym nie wiedziała, że "Gildia magów" jest literackim debiutem pani Canavan (i gdyby nie bardziej pochlebne dla kolejnych części recenzje), na tomie pierwszym zakończyłabym znajomość z autorką. Na szczęście "Nowicjuszka" mimo, że nie wybitna, jest już o niebo lepsza.

Beata | 2016-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Dobre młodzieżowe fantasy, ale prawdę mówiąc spodziewałam się czegoś innego. Wykreowany świat jest interesujący, ale brakuje w tej powieści iskry, tego, co porywa. Było miło, ale bez szaleństwa.

Kalissa | 2015-08-02
Przeczytana: lipiec 2015

Ocena dobra jest trochę na wyrost - bo mam wrażenie, że nie powinnam oceniać tej powieści, przed przeczytaniem całej trylogii.

Czasami nienawidzę obecnej mody - gdzie autorzy, zamiast napisać jedną, normalną książkę, z rozwinięciem, punktem kulminacyjnym i zakończeniem, tworzą sobie do woli i zostawiają na półce "potworek" bez zakończenia, który bez pozostałych tomów, razi nieukończeniem.

Tak obiektywnie - "Gildia Magów" to rozbudowany wstęp do opowieści o Sonei - dziewczynie, obdarzonej wielką mocą magiczną. Z tym, że opowieść, w sumie się nie rozpoczęła. Czy naprawdę ucieczka musiała trwać przez pół powieści? Po co?, skoro każdy na początku zrozumiał, że Sonea musi znaleźć się w Gildii?

Powieść nie zawiera żadnych spektakularnych zdarzeń, żadnych nieoczekiwanych zwrotów akcji, nawet nie ma w niej mocnych uczuć, z wyjątkiem letniej przyjaźni.

Mistrz Rothen to bardzo fajna postać. Wielki Mistrz Akarin był dość interesujący, w każdym razie ma swoje tajemnice. A mężczyzna z...

sav | 2010-05-24

Lekkie fantasy to najlepsze określenie dla tej książki, a właściwie dla całej trylogii. Książka, przez którą przemyka się łatwo, bo język jest prosty, a fabuła i postacie nieskomplikowane i bezrefleksyjne. No tak, to nie brzmi jak komplement. Jeśli ktoś spodziewa się odskoczni i odpoczynku, to Gildia Magów jest jak znalazł. Jeśli ktoś rozsmakowuje się w czymś bardziej wielowymiarowym, definitywnie odradzam. Miejscami trąci naiwnością, często pozostawione są niedomknięte wątki, jakby autorka zapomniała, że coś było wspomniane. Mam wrażenie, że to kolejny element pewnej fali, tudzież mody, utrzymującej się od kilku lat, mianowicie pisania "dla dorosłych jak dla dzieci" albo na odwrót. Taka bajeczka odsączająca brud i szarość codziennego życia, wprowadzająca w błogostan świata, w którym wszystko dobrze się kończy.

lacerta | 2015-04-02
Na półkach: Rozczarowały, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Do książki zachęciła mnie ładna okładka, ciekawy opis i wiele pozytywnych opinii, które słyszałam na jej temat.
Nie można zaprzeczyć, że świat stworzony przez Trudi Canavan jest czymś świeżym i bardzo interesującym. Autorka stworzyła zupełnie nowe otoczenie i naprawdę przyjemnie było je poznać. Niestety cała historia nie była już tak fascynująca.
Bohaterzy nie wyróżniają się niczym szczególnym. Dialogi często drętwe i nudne. Akcja też nie powala. W całej książce w sumie dzieje się niewiele, emocje nie biorą górę. A i zakończenie nie jest zaskoczeniem, bo autorka tytułem drugiej części robi czytelnikowi mega spoiler.
Spodziewałam się czegoś znacznie lepszego i o wiele bardziej wciągającego. Niestety przez większą część "Gildii magów" zwyczajnie się nudziłam.

"Gildia magów" to całkiem dobra powieść fantasy dla młodzieży, szczególnie dla osób zaczynających przygodę z tym gatunkiem. Nie brak tutaj ciekawych postaci i autorka wykreowała całkiem ciekawy świat. Zabrakło mi tutaj jednak więcej przygód, trochę więcej dramatyzmu i niebezpieczeństw, bo momentami powieść była nudna. Mam wrażenie także, że autorka nie wykorzystała do końca potencjału świata, jaki sobie wymyśliła, mam nadzieję, że zrobiła to w następnych częściach i pojawi się tam dużo więcej akcji. Ostatecznie polecam, choć jestem przekonana, że czytelnicy bardziej zaznajomieni z gatunkiem fantasy mogą być rozczarowani.

Książka dobra, a może nawet bardzo dobra. Ale na pewno nie rewelacyjna. Sięgnęłam po tę książkę ze względu na świetną okładkę. To pewnie głupie z mojej strony, bo przecież nie ocenia się książki po okładce , ale cóż... No więc, niestety okładka lepsza od treści.Zabrakło mi oczywiści akcji, a połowę książki autorka zmarnowała na poszukiwania głównej bohaterki.Pomimo braku dynamiki i ostrej akcji nie mogę powiedzieć, by książka była nudna, po prostu ma w sobie to „coś”, co nie pozwoliło mi się od niej oderwać.

Fabuła i wielowątkowość jest świetnie skonstruowana, wprowadzanie bohaterów po kolei nie miesza w głowie. Postacie są jedyne w swoim rodzaju i każda ma w sobie coś przyciągającego uwagę. Myślę, że autorka pisze językiem bardzo "gładkim".Pomysł na książkę, fabuła ciekawa. Trochę się rozczarowałam, bo słyszałam wiele pochlebnych opinii na temat Gildii, ale nie zrażę się tym i z chęcią sięgnę po następne tomy tej oto trylogii.

„Moc nic nie znaczy, jeśli mag ma przegniłe serce”

Subskrybuj. Czytaj. Oszczędzaj. Oto kwietniowy Book box od Legimi

Kwietniowa odsłona Book boxa powoli zbliża się do końca, tym bardziej warto sprawdzić, jakie atrakcje czekają na posiadaczy Kindle i innych urządzeń do czytania ebooków. W ofercie m.in. książki Trudi Canavan, Marca Elsberga czy Jamesa Freya.