Gildia magów

Cykl: Trylogia Czarnego Maga (tom 1)
Wydawnictwo: Galeria Książki
7,15 (10682 ocen i 893 opinie)
tłumaczenie
Agnieszka Fulińska
The Black Magician Trilogy: The Magicians' Guild

Inne wydania

Co roku magowie z Imardinu gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak im się wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem - wkładając w cios całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich świadków kamień przenika przez barierę i ogłusza jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Oto spełnił się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć - i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.

źródło opisu: Galeria Książki, 2007

Mogą Ciebie również zainteresować

• Collide
  • Pół świata
  • 450 stron
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Widok z nieba
  • Nie ma nieba
  • Ekspozycja
  • Z jednym wyjątkiem
  • Powrót do Daringham Hall
  • Nie tacy oni straszni
  • Złączeni
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Collide

7,5 (6 ocen i opinii)
450 stron
Patrycja Gryciuk

8,14 (7 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

7,5 (2 ocen i opinii)
Złączeni
Carol Cassella

6 (3 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Shimik | 2015-06-05

Bardzo ciekawa książka poświęcona w dużej mierzę zróżnicowaniu wśród warstw społecznych, pomimo tego że jest to książka czysto fantastyczna porusza też dość istotne kwestie jak na przykład to: czy ktoś urodzony w dobrej rodzinie jest lepszy od takiego z nizin społecznych? Moim zdaniem nie ma znaczenia urodzenie tylko to co tkwi w człowieku i ta książka pokazuje taki sam punkt myślenia. Jak dla manie warta przeczytania:)

POLECAM!!!

foolosophy | 2010-03-04

Kto by nie chciał przenieść się do świata pełnego magii, czarów, ludzi w najróżniejszych szatach, mających ogromne znaczenie. Czerwona oznacza wojownika, zielona – uzdrowiciela, zaś fioletowa – alchemika. Oczywiście znajdziemy inne kolor, czarne szaty Wielkiego Mistrza czy niebieska Administratora. Już sama opcja posiadania takiej szaty, która oznacza ukończenie uniwersytetu, jest niebywale kusząca. Ta szata, która znaczy, że znaleźli w tobie potencjał, by być magiem. Być może wielkim magiem.

Już od samego początku wciągamy się w trylogię. Pani Canavan ma lekkie, dobre pióro, które wciąga nas do świata pełnego magii, dobrych i złych magów, do świata tajemnic, slumsów, biedy, złodziei i najróżniejszych przygód, które czekają na główną bohaterkę – Soneę.

"Gildia Magów to pierwszy tom znakomitej nowej trylogii fantasy, skrzącej się od magii, akcji i przygód."

W 100% zgadzam się z opisem z okładki. Ta trylogia ma w sobie coś, co zachęca czytelnika w każdym wieku. Nie jest to...

Moreni | 2010-05-02

"Gildia magów" jest z pewnością dobrą, młodzieżową fantasy. Opowiada o przygodach młodej bohaterki, ma niezbyt skomplikowaną fabułę i brak w niej scen drastycznych. Jednak dla czytelnika bardziej z fantasy obeznanego jest po prostu nudna.
Akcja przez większość książki wlecze się niemiłosiernie, bywały momenty, kiedy zastanawiałam się, kiedy wreszcie to wszystko się skończy. Poza tym zakończenie jest przewidywalne i w zasadzie ten tom trylogii nie potrafi niczym zaskoczyć. Plusem jest język, który może nie zachwyca, za to na pewno jest na bardzo przyzwoitym poziomie.
Gdybym nie wiedziała, że "Gildia magów" jest literackim debiutem pani Canavan (i gdyby nie bardziej pochlebne dla kolejnych części recenzje), na tomie pierwszym zakończyłabym znajomość z autorką. Na szczęście "Nowicjuszka" mimo, że nie wybitna, jest już o niebo lepsza.

sav | 2010-05-24

Lekkie fantasy to najlepsze określenie dla tej książki, a właściwie dla całej trylogii. Książka, przez którą przemyka się łatwo, bo język jest prosty, a fabuła i postacie nieskomplikowane i bezrefleksyjne. No tak, to nie brzmi jak komplement. Jeśli ktoś spodziewa się odskoczni i odpoczynku, to Gildia Magów jest jak znalazł. Jeśli ktoś rozsmakowuje się w czymś bardziej wielowymiarowym, definitywnie odradzam. Miejscami trąci naiwnością, często pozostawione są niedomknięte wątki, jakby autorka zapomniała, że coś było wspomniane. Mam wrażenie, że to kolejny element pewnej fali, tudzież mody, utrzymującej się od kilku lat, mianowicie pisania "dla dorosłych jak dla dzieci" albo na odwrót. Taka bajeczka odsączająca brud i szarość codziennego życia, wprowadzająca w błogostan świata, w którym wszystko dobrze się kończy.

lacerta | 2015-04-02
Na półkach: Rozczarowały, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Do książki zachęciła mnie ładna okładka, ciekawy opis i wiele pozytywnych opinii, które słyszałam na jej temat.
Nie można zaprzeczyć, że świat stworzony przez Trudi Canavan jest czymś świeżym i bardzo interesującym. Autorka stworzyła zupełnie nowe otoczenie i naprawdę przyjemnie było je poznać. Niestety cała historia nie była już tak fascynująca.
Bohaterzy nie wyróżniają się niczym szczególnym. Dialogi często drętwe i nudne. Akcja też nie powala. W całej książce w sumie dzieje się niewiele, emocje nie biorą górę. A i zakończenie nie jest zaskoczeniem, bo autorka tytułem drugiej części robi czytelnikowi mega spoiler.
Spodziewałam się czegoś znacznie lepszego i o wiele bardziej wciągającego. Niestety przez większą część "Gildii magów" zwyczajnie się nudziłam.

Kalissa | 2015-08-02
Przeczytana: lipiec 2015

Ocena dobra jest trochę na wyrost - bo mam wrażenie, że nie powinnam oceniać tej powieści, przed przeczytaniem całej trylogii.

Czasami nienawidzę obecnej mody - gdzie autorzy, zamiast napisać jedną, normalną książkę, z rozwinięciem, punktem kulminacyjnym i zakończeniem, tworzą sobie do woli i zostawiają na półce "potworek" bez zakończenia, który bez pozostałych tomów, razi nieukończeniem.

Tak obiektywnie - "Gildia Magów" to rozbudowany wstęp do opowieści o Sonei - dziewczynie, obdarzonej wielką mocą magiczną. Z tym, że opowieść, w sumie się nie rozpoczęła. Czy naprawdę ucieczka musiała trwać przez pół powieści? Po co?, skoro każdy na początku zrozumiał, że Sonea musi znaleźć się w Gildii?

Powieść nie zawiera żadnych spektakularnych zdarzeń, żadnych nieoczekiwanych zwrotów akcji, nawet nie ma w niej mocnych uczuć, z wyjątkiem letniej przyjaźni.

Mistrz Rothen to bardzo fajna postać. Wielki Mistrz Akarin był dość interesujący, w każdym razie ma swoje tajemnice. A mężczyzna z...

KatiaBlue | 2014-08-29
Przeczytana: 24 lipca 2014

Trudi Canavan przerażała mnie równie bardzo, co postać znajdująca się na okładce "Gildii Magów", pierwszego tomu Trylogii Czarnego Maga. Podobne uczucie towarzyszy mi zawsze, gdy mam w planach rozpocząć nową serię, nowy cykl. Czy się nie zawiodę? Czy nie stracę czasu na tej lekturze? Te i innego podobne pytania krążą mi wtedy po głowie, a ja często nie mam odwagi przekonać się, jakie są na nie odpowiedzi. W przypadku Trylogii Czarnego Maga, to uczucie było jeszcze bardziej wyraźne, bo kompletnie nie wiedziałam, co o niej sądzić, a bardzo chciałam ją przeczytać.

Sonea jest młodą, ubogą dziewczyną, mieszkającą w slumsach w Imardin w państwie Kyralia. Podczas corocznej Czystki, mającej na celu oczyścić miasto z biedoty, rozdziela się z rodziną i dołącza do grupy dawnych przyjaciół, drobnych przestępców. Razem z nimi atakuje Magów, pomagających królowi w Czystce. Wtedy ujawnia się u niej moc, która umożliwiła jej przedarcie się przez magiczną tarczę, co skutkuje dotkliwym zranieniem...

Książka dobra, a może nawet bardzo dobra. Ale na pewno nie rewelacyjna. Sięgnęłam po tę książkę ze względu na świetną okładkę. To pewnie głupie z mojej strony, bo przecież nie ocenia się książki po okładce , ale cóż... No więc, niestety okładka lepsza od treści.Zabrakło mi oczywiści akcji, a połowę książki autorka zmarnowała na poszukiwania głównej bohaterki.Pomimo braku dynamiki i ostrej akcji nie mogę powiedzieć, by książka była nudna, po prostu ma w sobie to „coś”, co nie pozwoliło mi się od niej oderwać.

Fabuła i wielowątkowość jest świetnie skonstruowana, wprowadzanie bohaterów po kolei nie miesza w głowie. Postacie są jedyne w swoim rodzaju i każda ma w sobie coś przyciągającego uwagę. Myślę, że autorka pisze językiem bardzo "gładkim".Pomysł na książkę, fabuła ciekawa. Trochę się rozczarowałam, bo słyszałam wiele pochlebnych opinii na temat Gildii, ale nie zrażę się tym i z chęcią sięgnę po następne tomy tej oto trylogii.

„Moc nic nie znaczy, jeśli mag ma przegniłe serce”

"Gildia magów" to całkiem dobra powieść fantasy dla młodzieży, szczególnie dla osób zaczynających przygodę z tym gatunkiem. Nie brak tutaj ciekawych postaci i autorka wykreowała całkiem ciekawy świat. Zabrakło mi tutaj jednak więcej przygód, trochę więcej dramatyzmu i niebezpieczeństw, bo momentami powieść była nudna. Mam wrażenie także, że autorka nie wykorzystała do końca potencjału świata, jaki sobie wymyśliła, mam nadzieję, że zrobiła to w następnych częściach i pojawi się tam dużo więcej akcji. Ostatecznie polecam, choć jestem przekonana, że czytelnicy bardziej zaznajomieni z gatunkiem fantasy mogą być rozczarowani.

zabielka | 2013-12-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013

piorun mnie nie trafił,,,, Porażenia nie było ani fajerwerków,,, Książka, niby fajna, niby coś się dzieje, ale no właśnie, zawsze musi być jakieś ale,,, akcja jest rozciągnięta niemiłosiernie, polecam jako książkę dla młodzieży, lub osób rozpoczynających swoją przygodę z tego typu powieściami.

Na półkach