Gildia magów

Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Trylogia Czarnego Maga (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Black Magician Trilogy: The Magicians' Guild
Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
Sonea Akkarin czarna magia Kyralia Ichani gildia magów złodzieje Ceryni
The Black Magician Trilogy: The Magicians' Guild
Trylogia Czarnego Maga (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Fulińska
Sonea Akkarin czarna magia Kyralia Ichani gildia magów złodzieje Ceryni

Opinie [1 218]

Niestety. Zapowiadało się bardzo ciekawie, a okazało się, że pierwsza połowa książki to pościg. Druga natomiast to oklepany do granic możliwości motyw szantażu. Nie wyczerpujący możliwości z resztą. Być może miałam zbyt duże oczekiwania. Spodziewałam się klimatu Gry o Tron, niestety intrygi w Gildii na tle GoT to jak zabawy przedszkolaków. Autorce należy oddać, że styl ma...

Jest to moje pierwsze spotkanie z Trudu Canavan i jak najbardziej udane. Książka jest przemyślana i ciekawie napisana. W pewnych momentach akcja mogłaby się potoczyć szybciej ale nie jest to jakaś wielka wada. Na pewno przeczytam dalsze części.

Do przeczytania, może nie rewelacja, ale zjadliwa.

Trochę nudna.

To, co mnie urzekło w książce, jest wykreowanie postaci głównej bohaterki. Jestem oczarowana skomplikowaniem postaci. Ogólnie jest wielu bohaterów, których nie można zakwalifikować jako złych i dobrych, mają wady i zalety, swoje lęki i pragnienia, które starają się realizować w zastanym świecie. Moim zdaniem świetnie pokazane jest nastawienie sfer niższych do wyższych,...

Bardzo mi się ta książka spodobała. Szukałam czegoś w stylu Harrego Pottera ale żeby głównym bohaterem była kobieta. Ta książka spełniła te oczekiwania. Bardzo ciekawa historia, ciekawy świat magii i podziałów.

Jest to dobra książka. Nie jest jakaś genialna. Może kolejne części będą lepsze.

To pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałem. Podobała mi się i na pewno będę kontynuował dalsze czytanie trylogii i być może innych jej dzieł.
Gildię Magów mogę określić jako typowe lekkie fantasy. Czytało się to bardzo prosto i przyjemnie. Autorka przenosi nas w świat Magów i Złodzieji, prowadzi akcję w tajnych przejściach i podziemiach. Klimat podkreślają również...

Podobało mi się!
Pierwsze spotkanie z Panią Canavan. Bałam się, że jestem za stara na tą pozycję jednak bardzo podoba mi się pomysł, wykreowanie świata.
Fabuła może trochę przewidywalna, dla niektórych może za wolna... Ale ja to kupiłam i bawiłam się przy niej bardzo dobrze! :)

"Mawiają w Imardinie, że wiatr ma duszę i jęczy w ciasnych zaułkach miasta, ponieważ smuci go ich widok."

Jęczy, bo jest świadkiem Czystek, nędznego życia biedoty czy działalności Złodziei. Rzucenie kamieniem odmienia los młodej Sonei. Jej gniew i wewnętrzny sprzeciw wobec gorszego traktowania biedniejszych, doprowadzają do odkrycia w sobie cech magicznych, do konieczności...

Dyskusje

22 256