Zgłosuj na książki roku 2017
historyczna
don_mate

Poznań, gorący czerwiec 1956 roku. Na Międzynarodowe Targi Poznańskie przyjeżdża z Berlina Zachodniego niemiecki dziennikarz, aby relacjonować ich przebieg dla swojej gazety. Wkrótce wydarzenia w mieście odciągają go od reporterskich obowiązków. Zostaje świadkiem rewolucji. Nie śle jednak do redakcji sensacyjnych depeszy... Ma do wykonania inną misję, a może nawet dwie. Juni to zwycięska...

Juni to zwycięska powieść konkursu literackiego "Poznań Miasto to powieść" zorganizowanego przez Wydawnictwo Miejskie Posnania i Voyager Group, pod patronatem Prezydenta Poznania i Fundacji Rozwoju Miasta Poznania.

źródło opisu: http://www.poznan.pl/mim/wm/news,1202/dzieje-sie-w...(?)

źródło okładki: http://www.poznan.pl/mim/wm/news,1202/dzieje-sie-w...»

Sylwia | 2017-07-09
Przeczytana: 28 czerwca 2017

JUNI opowiada o Poznańskim Czerwcu 1956 r.
Autor - poznaniak opisuje robotnicze wydarzenia. Ludzi,którzy rankiem wyszli z fabryk domagając się lepszych warunków pracy, demokracji, godziwych wypłat pozwalających im przeżyć miesiąc itd.
Opisuje kilku bohaterów z różnych stron pochodu,i ich powody ,które do tego doprowadziły, a także sekretarzy PZPR oraz jednego z ubowców, więźniów z pobliskiego zakładu karnego i ich reakcję na wydarzenia w Poznaniu.
Autor również zamieszcza historię miłosną jednego z dziennikarzy niemieckich,który od lat pała miłością do jednej Polki z kamienicy i ich losy.
To bardzo wciągająca książka i super lektura,polecam!!!
Naprawdę jest bardzo dobrze napisana,pokazuje historię widzianą oczyma ludzi będących zgoła na diametralnie różnych stanowiskach i ich sposób myślenia.

RAFKOR | 2017-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2017