Juni

Wydawnictwo Miejskie Posnania
2016-10-17
2016-10-17
Poznań Poznański Czerwiec 1956

Początek ciekawy, później lekka nuda, która w drugiej części rozkręca się do wartkiej akcji. Mamy do czynienia zarówno z fikcyjnymi jak i prawdziwymi bohaterami Poznańskiego Czerwca. Postać głównego bohatera - niemieckiego dziennikarza bardzo barwna spaja całośc historycznej otoczki. Trudno odróżnić prawdę od fikcji, na szczęście autor wzorem innych powieści na końcu służy wyjasnieniami. Mimo, że dużo brakuje powieści do "Cwaniaków" warto ją przeczytać i brakuje dalszego ciągu. Może August i spotkanie Julii i Eichwalda?

Dzieki tej książce dowiedziałęm się całkiem sporo o wydarzeniach Czerwca 1956. Polecam

JUNI opowiada o Poznańskim Czerwcu 1956 r.
Autor - poznaniak opisuje robotnicze wydarzenia. Ludzi,którzy rankiem wyszli z fabryk domagając się lepszych warunków pracy, demokracji, godziwych wypłat pozwalających im przeżyć miesiąc itd.
Opisuje kilku bohaterów z różnych stron pochodu,i ich powody ,które do tego doprowadziły, a także sekretarzy PZPR oraz jednego z ubowców, więźniów z pobliskiego zakładu karnego i ich reakcję na wydarzenia w Poznaniu.
Autor również zamieszcza historię miłosną jednego z dziennikarzy niemieckich,który od lat pała miłością do jednej Polki z kamienicy i ich losy.
To bardzo wciągająca książka i super lektura,polecam!!!
Naprawdę jest bardzo dobrze napisana,pokazuje historię widzianą oczyma ludzi będących zgoła na diametralnie różnych stanowiskach i ich sposób myślenia.

JUNI opowiada o Poznańskim Czerwcu 1956 r.

Dodaj cytat z książki Juni