Karol Wielki T. 2. Cesarz

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Karol Wielki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Solaris

Karol Wielki jest postacią na poły legendarną powszechnie uważany za twórcę podwalin rozwoju współczesnej Europy, krzewiciela chrześcijaństwa i spadkobiercę cesarstwa rzymskiego. Przez jednych opiewany w rycerskich poematach, przez innych zwany rzeźnikiem Sasów. W drugim tomie poznajemy Karola u szczytu władzy: upragniona, ale i niespodziewana koronacja cesarska, rzeź Sasów i złamanie Widukinda, panowanie w Europie., Karol otrzymał przydomek Wielki nie dlatego, że był wielkim wojownikiem, choć większość życiafaktycznie spędził na wyprawach wojennych. Jego panowanie to także zakładanie licznych biskupstw,szkół i klasztorów, umocnienie władzy Kościoła katolickiego na kontynencie, ustanowienie praw feudalnych i podatkowych, które przetrwają nawet tysiąc lat. I to właśnie zaświadcza o wielkości i legendzie króla Franków Karola.

Myszka | 2015-07-19
Beata | 2014-10-25