Oko Helma

Tłumaczenie: Grzegorz Komerski
Cykl: Trylogia Maztiki (tom 1) | Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
Ironhelm

Maztika! W zakątku świata odległym od dobrze znanych Krain rozciąga się potężny kontynent zwany Maztiką. Tam właśnie, młoda niewolnica o imieniu Erix poznaje wątki swego niezwykłego losu, wyznaczonego jej przez samych bogów. W tym samym czasie Bezdrożne Morze przemierza wyprawa badawcza. Podróżnicy – legion najemnych żołnierzy – żeglują na zachód, gdzie natrafią na ląd pełen prymitywnej...

Maztika!
Podróżnicy – legion najemnych żołnierzy – żeglują na zachód, gdzie natrafią na ląd pełen prymitywnej dzikości, przeplatającej się z wyrafinowaną kulturą. Krainę krwawych bóstw i nieprzebranych skarbów. Legion wkracza na nieznane ziemie pod sztandarami swego wiecznie czuwającego boga – Helma.
Gdy najeźdźcy rozpoczynają podbój jej rodzinnej ziemi, a cały świat drży w posadach, Erix dowiaduje się, na czym polega jej przeznaczenie...

rhaor | 2015-11-13
Przeczytana: lipiec 2015

Tak mnie wciągnęła, że te 4-5 godzin potrzebnych do jej skończenia zajęło mi dwa lata.

Juzbrig | 2014-02-25
Przeczytana: 12 lutego 2014

Poprawna książka, wciągająca, świeże elementy w Forgotten Realms.

Martin | 2016-06-28
Wojciech Detko | 2015-11-14