Wojna światów. Nowe tysiąclecie

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Wszystko zaczęło się od tajemniczego zerwania łączności z marsjańską sondą. Niebawem naukowcy obserwujący przez teleskopy powierzchnię planety zauważyli kilka dziwnych rozbłysków światła, a później w przestrzeni pojawiły się niezidentyfikowane obiekty kosmiczne, które spadły na Ziemię. I tak zaczęła się wojna światów. Od zagubionego wśród lasów Wisconsin wiejskiego domu po centrum Waszyngtonu, cały świat staje się polem bitwy z kosmicznymi najeźdźcami z Marsa, których niebywale skuteczna broń i odporność na ataki przerasta wszystko, czym dysponuje Pentagon. Na rozkaz prezydenta naukowcy i wojskowi zwierają szyki, próbując wspólnie pokonać bezlitosnego wroga. Jednocześnie w różnych częściach kraju odważni i dzielni Amerykanie na własną rękę podejmują próby stawienia oporu marsjańskim najeźdźcom. Stawką w tej walce jest przetrwanie całej ludzkości...

Szczygi | 2011-07-20
Przeczytana: 2008 rok

Pewnie mi się oberwie kiedyś za ten komentarz, ale książka lepsza od oryginału. Czytałem ją jako pierwszą i nie wiedziałem czego sie spodziewać. Po przeczytaniu byłem zafascynowany historią, opisem technologii, pomysłem rozwiązania "problemu". Ostatnio udało mi się dostać oryginał i niestety nie porwał mnie już chyba ze względu na bardziej archaiczny styl... choć bardziej chodzi o zaawansowanie techniczne powieści. Niestety nie wiem co by było gdybym przeczytał w odwrotnej kolejności ;)

jaassiek | 2016-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2016

Dobrze napisana i wciągająca literatura. Jedynie trudna do momentu pojawienia się kosmitów,ale od tego momentu przyciągająca i nie puszczająca czytelnika książka. Nie ma się do czego przyczepić , dobrze napisana, niby znana historia , ale można znaleźć w niej coś nowatorskiego . Polecam.

| 2011-03-18
Przeczytana: 26 czerwca 2011

Niby nic nowatorskiego i wybitnego... ale nieźle wciąga. Kupiłem na jakiejś wyprzedaży za dwa albo trzy złote, więc niewiele po niej się spodziewałem. Pozytywnie zaskoczony jestem.

Adrian | 2010-07-25
Przeczytana: grudzień 2009

Nic wybitnego, ale czyta się całkiem przyjemnie. Zakończenie nie odbiega od standardu wyznaczonego przez inne produkty spod znaku Wojny światów.

Michał | 2016-12-05
rauwolfia | 2016-05-31