Teatr 2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieła zebrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Noir sur Blanc

Tom zawiera sztuki: Alfa (1984), Letni dzień (1983), Ambasador (1983), Pieszo (1980). Dramaty zamieszczone w tym tomie mają niewątpliwie odniesienia do rzeczywistych historycznych wydarzeń. Powstały w okresie legalnego i podziemnego działania Solidarności i w czasach stanu wojennego, jednakże nie są to sztuki historyczne. Tragiczne wydarzenia wczesnych lat osiemdziesiątych czy okres drugiej wojny światowej, w którym rozgrywa się dramat Pieszo, to tylko tła sytuacji, w jakich znaleźli się bohaterowie. Głównym motywem jest problem relacji międzyludzkich, uzależnienia od okoliczności historycznych lub drugiego człowieka, podstępna walka i samotność.

Midsummer12 | 2015-03-05
Przeczytana: 2013 rok

Z tego tomu przeczytałam tylko "Pieszo". Polecam wszystkim, Mrożek to twórca wybitny.

Ze zbioru utworów przeczytane: dramat "Pieszo".

Anilana | 2016-04-15
feba | 2015-10-28