Krwawy księżyc

Okładka książki Krwawy księżyc Geoffrey Huntington
Okładka książki Krwawy księżyc
Geoffrey Huntington Wydawnictwo: Rebis Cykl: Kruczy Dwór (tom 3) Seria: Fantasy fantasy, science fiction
Kruczy Dwór (tom 3)
Fantasy
Blood moon
Rebis
2006-04-01
2006-04-01
Zbigniew A. Królicki
kruczy dwór magia czarodzieje

Ta część najbardziej mi się podobała, a już najbardziej ta połowa, gdy Devon jest w latach 60. Mam swoje koncepcje co do jego pochodzenia.
I serio - nie wierzę, nie wierzę, NIE WIERZĘ, że to ostatni tom, bo nie kończy się trylogii cliffhangerem. Chyba. Ekhm.
Ja ciągle po cichu liczę, że poznam ciąg dalszy. Naprawdę.

Ja ciągle po cichu liczę, że poznam ciąg dalszy. Naprawdę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

2062

Dobra i bardzo klimatyczna groza dla młodzieży, rodem prosto z rodziny Adamsów. Dużo potworów, magii i tajemniczych postaci, z którymi nigdy nie wiadomo, po czyjej stronie stoją.

Narracja przyjemna, bardzo bogata i dość szybka akcja - nie można się tu nudzić. Są czary, są Otchłanie, są podróże w czasie i wiele innych, niekoniecznie przyjemnych rozrywek.

Polecam całą serię - na razie są 3 tomy, ale ostatni ewidentnie kończy się zapowiedzią dalszych creepy przygód.

Polecam całą serię...

Dostałem ją na urodziny chyba 13 :) i trzeba zaznaczyć na wstępie, że prawdopodobnie autor planował tom 4 jednak coś nie wyszło. Seria nie posiada zakończenia co bardzo smuci i sprawia, że ukończenie jest bardzo rozczarowujące...ale co do samej książki.
Bohater choć może czasem głupawo się zachowuje to jest sympatyczny...choć czasem miałem poważne wątpliwości co do wieku bohatera i jego przyjaciół 14 lat, a tu jakieś romanse, podróże samochodem itp Akcja nie nudzi, a motyw cofania się w czasie jest fantastyczny. Wilkołaki nie pojawiają się często, ale są ładnie opisane i istotne dla fabuły, a nie upchnięte na siłę. Intryga w książce też nie jest bardzo przewidywalna (ale to jednak pozycja dla nastolatków więc pewnie nie mogła być bardzo skomplikowana) Jest to więc solidne fantasy dla nastolatków..które niestety nie doczekało się ukończenia, myślę, że 1 dodatkowy rozdział mógłby wszystko załatwić...a tu przez całą książkę pojawia się jedno konkretne pytanie na które nigdy nie padnie odpowiedź...taki bark szacunku autora do czytelników.

Wciąga, ma aż trzy części. BACH! a tu brak zakończenia, rozwiązania zagadki.

Wciąga, ma aż trzy części. BACH! a tu brak zakończenia, rozwiązania zagadki.

Czytałam jako 12latka i wciągnęła mnie do całej serii (tak, zaczęłam trochę od końca). Jedno nie daje mi spokoju. Zakończenie "Księżyca..." jest chyba najbardziej wrednym zakończeniem, jakie mógł stworzyć autor. Wołam o ciąg dalszy!! Gdzie się podział, czy ktoś wie?

Bardzo przeciętna książka.
Po samym tytule spodziewałam się małej inwazji demonów, uwolnionych w końcu z Otchłani, jednak tak się nie stało, a szkoda. Cała ta historia z wilkołakiem miała potencjał, ale niestety moim zdaniem nie został on w pełni wykorzystany. Oczywiście mam tu zastrzeżenie do samego zakończenia książki, po prostu odnoszę wrażenie, że autor zapomniał dodać kilku stron, które na pewno urozmaiciłyby zakończenie, a tak jestem po prostu rozczarowana.

Od samego początku miałam cichą nadzieję, że jednak tym złym charakterem w ostatniej części będzie zupełnie inna osoba. Niestety w trakcie czytania okazuje się, żę to nie kto inny jak Jackson Muir znany z pierwszego tomu! Wielkiego plusa za to książce daję za Schody Czasu i za całą koncepcję cofania się w czasie :)

Bardzo przeciętna książka.

Okej, wszystko fajne, ale..
CO TO ZA ZAKOŃCZENIE, CHOLERA, TO CHYBA JAKIEŚ ŻARTY.

Tyle ode mnie, dziękuję.

Okej, wszystko fajne, ale..
CO TO ZA ZAKOŃCZENIE, CHOLERA, TO CHYBA JAKIEŚ ŻARTY.

Tyle ode mnie, dziękuję.

Książkę zakupiłam przy okazji wypadu do Bydgoszczy w całkiem dobrej cenie (10zł),a kierowałam się faktem, że przeczytałam jej poprzedniczkę "Władczyni demonów". Ok, nie stawiałam jej wygórowanych wymagań, ale muszę przyznać, że poprzednia część serii "Czarodzieje skrzydła Nocy" wydawała mi się o wiele ciekawsza. Może to upływające lata? Główny bohater- niedouczony mag na tropie swojej przeszłości i znów w obronie Kruczego Dworu. akcja miejscami jest niezwykle przewidywalna, powoduje, że miejscami czytelnik wie już co i jak. I to w książce jest najgorsze... bo tworzy ona we mnie przekonanie, że Devon to kompletny gamoń albo po prostu nie jest bystry. Z mankamentów to chyba tyle... Bo mimo wszystko książkę czyta się przyjemnie, potrafi nawet zaciekawić, a zakończenie zachęca do odnalezienia kolejnych części. Odnajdziemy ciekawe koncepcje jak schody czasu czy otchłań zamykaną na stalowe rygle. Taka miła "poczytajka" dla relaksu.

Chyba każdy stały bywalec biblioteki miał w życiu sytuację podobną do mojej.
Weszłam do biblioteki. Nie miałam zbyt wiele czasu. W sumie przyszłam tylko, aby oddać wypożyczone zbiory. Nie lubię jednak wychodzić z pustymi rękami, więc po zakończeniu wszystkich formalności podeszłam na chwilę do działu dla młodzieży. Miałam tylko kilka minut na wybranie czegoś. Błądziłam chwilę wzrokiem po grzbietach książek, jednak nic nie przykuło mojej uwagi. W końcu zdenerwowana chwyciłam pierwszą lepszą powieść. Spojrzałam na okładkę. Nie była zbyt zachęcająca. Pomyślałam wtedy "Raz kozie śmierć" i ją wypożyczyłam. Tak właśnie zaczęła się moja historia z tym cyklem.

Czternastoletni Devon March po śmierci ojca przeprowadza się do Kruczego Dworu - tajemniczej posiadłości na klifie. Tam odkrywa, że posiada nadprzyrodzone zdolności i że demony pojawiające się w domu chcą go zabić. Ale z jakiego powodu? Okazuje się, że chłopak należy do starożytnego bractwa Skrzydła Nocy, które od ponad 3000 lat praktykuje magię, aby walczyć z siłami ciemności. Podczas swojego pobytu w nawiedzonym domu Devon odkrywa tajemnice swojego pochodzenia i musi stawić czoło złu, które czai się w posiadłości.

Wszystkie części mają dość wartką akcję i ciekawą fabułę. Pojawiają się elementy horroru i podróże w czasie, które bardzo mi się spodobały. Mimo, że czasami miało się wrażenie, że wątków jest za dużo i autor nie poradzi sobie wszystkiego poukładać, to jednak świetnie udało mu się wybrnąć z problematycznych sytuacji.

W cyklu można zaobserwować wątek na kształt kryminalnego. Pojawia się wiele postaci i miejsc, na pozór ze sobą nie związanych, aby pod koniec wszystkie elementy układanki połączyły się ze sobą w logiczną całość. Jest to niewątpliwie plus tych książek.

Trylogia ta bardzo mi się podobała. Wciągnęłam się już od pierwszych stron i po skończeniu części pierwszej, od razu wypożyczyłam następne. Mimo, że prawie wszystkie zagadki zostały w pewnym stopniu rozwiązane, to po przeczytaniu całości pozostaje pewien niedosyt. Zakończenie owiane jest tajemnicą, ponieważ kończy się niezrozumiałym dialogiem, z którego wynika, że można spodziewać się kolejnych części. Jednak czwartego tomu nie ma i prawdopodobnie nie będzie.

Podsumowując: "Kruczy Dwór" to seria naprawdę warta przeczytania. Fabuła jest trochę przewidywalna, ale to i tak nie psuje radości płynącej z odkrywania kolejnych elementów układanki. Bardzo podobał mi się wątek historyczny, który wyjaśniał wiele tajemnic związanych z pochodzeniem Devona i pojawieniem się wszystkich "czarnych charakterów". Nie są to może zbyt ambitne książki, ale myślę, że raz można zrobić wyjątek i się na tą serię skusić ;)

Chyba każdy stały bywalec biblioteki miał w życiu sytuację podobną do mojej.

Zawsze żałuję, że nie ma kolejnej części! :)

Zawsze żałuję, że nie ma kolejnej części! :)

• Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Krwawy księżyc