Serce buszu

Herz der Wildnis
978-83-7595-221-6
Afryka, Rodezja, Zimbabwe
niebieska

Wyjątkowy nastrój, egzotyczna sceneria, dynamiczna akcja z wieloma niespodziewanymi zwrotami, a także namiętność i prawdziwa afrykańska miłość - wszystkie składniki dobrej powieści tworzą na kartach 'Serca buszu' wyjątkowo smakowitą potrawę. To przejmująca opowieść o początkach misji w dawnej Rodezji (dzisiejszym Zimbabwe). Poznajemy romantyczną historię pierwszych misjonarzy Rodezji: ojców jezuitów i sióstr dominikanek, a także zawiłe losy pierwszego chrześcijanina-tubylca i katechisty Sesango oraz jego pięknej żony Gaikany i córek. To opowieść o tym, jak miłość do Chrystusa, zapał i poświęcenie pozwalają zmieniać rzeczywistość nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach. To hymn o ludziach, którzy dla Afryki oddali swoje życie.

bee | 2012-10-17
Przeczytana: sierpień 2012

zaczynałam ze trzy razy, ale w końcu poszło. I nie żałuję. Mimo braku wiary nie przeszkadzało mi że to historia misjonarzy i "nawracania" nowego lądu. Raczej historia o ludziach pełnych pasji i spełniających się w tym co robią.

olga | 2013-04-27

Książka bardzo dobra. Można wyśledzić od początku rozwój misji-podejrzeć jak misjonarze i misjonarki pozyskuja uczniow Chrystusa na innych lądach.

Beaciek | 2016-05-14
Magda | 2016-04-11