Po tej stronie nieba

This Side of Heaven
978-83-7557-105-9
powieść
kuzynka

OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI, ZERWANYCH RELACJACH I RODZINNYCH TAJEMNICACH… Annie Warren zawsze pragnęła tego, co najlepsze dla swojego syna, Josha. Jednak oddalenie między nimi, znacznie powiększające się od dnia, w którym Josh uległ wypadkowi, rozdzierało jej serce. Josh, niezdolny do wykonywania pracy, odłożył plany życiowe na później i czeka, aż towarzystwo ubezpieczeniowe przyzna mu...

OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI, ZERWANYCH RELACJACH
I RODZINNYCH TAJEMNICACH…

Josh, niezdolny do wykonywania pracy, odłożył plany życiowe na później i czeka, aż towarzystwo ubezpieczeniowe przyzna mu odszkodowanie. Wtedy pojawia się intrygantka, która twierdzi, że mają siedmioletnią córkę o imieniu Savannah. O dziwo, Josh marzy o byciu ojcem i jest zdeterminowany pewnego dnia wystąpić o prawo opieki nad dziewczynką.

Gdy przyznanie odszkodowania słusznie należącego się Joshowi staje się zagrożone, jego matka postanawia mu pomóc. Wtedy odkrywa skarb cenniejszy niż pieniądze, tajemnicę, która jest największym darem, jaki syn mógłby jej ofiarować – PO TEJ STRONIE NIEBA.

źródło opisu: www.polwen.pl

źródło okładki: www.polwen.pl

Jola_St | 2013-05-27
Na półkach: Moje ulubione, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 maja 2013

Karen Kingsbury napisała te książkę ku pamięci swojego zmarłego brata, Dave'a.
Główną postacią jest Josh Warren, który osiągnięciami zawodowymi i życiowymi rozczarował swoich rodziców. Dopiero jednak gdy zmarł, jego matka odkryła jakim wartościowym był człowiekiem, a córeczka nazwala go "królewiczem z bajki i do tego jeszcze prawdziwym bohaterem".
Książkę polecałabym raczej osobom wierzącym, a zwłaszcza potrzebującym wsparcia duchowego. Dużo jest tu o modlitwie i rozmowie z Bogiem, co może być też pewną wskazówką dla nas.

kiniaa_zak | 2014-11-04

Tę książkę poleciła mi mama, która niejedną powieść Karen Kingsbury ma w swojej biblioteczce. To także nie było moim pierwszym spotkaniem z tą pisarką. Jednak już na wstępie muszę przyznać, że ta akurat pozycja spośród już wcześniej przeczytanych ("Każdy powszedni dzień", "Jak puch z dmuchawca"...) jest dla mnie najsłabszą.

Jest to powieść, która może nieco kojarzyć się z przypowieścią o Synu Marnotrawnym. Jest to powieść o bohaterstwie, byciu bardziej dla innych, niż dla siebie, rozczarowaniu, tragedii i przemianie serca. Książka jest pisana bardzo prostym językiem, czasami nawet miałam wrażenie, że aż za bardzo. Niestety muszę przyznać, że bardziej niż opisana historia wzruszyły mnie bardziej podziękowania na wstępie i list do czytelników na zakończenie. Powieść czasami mi się dłużyła, czasami nużyła, jednak w końcu udało się i moje emocje zostały zaangażowane w dalszą lekturę. Książka na pewno nie porusza łatwego tematu, wręcz na początku mogłoby się wydawać się, że dla...

Bosy | 2013-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2013

Bohater książki, Josh Warren, dwudziestoośmioletni chłopak, postrzegany przez rodzinę za nieudacznika, niepotrafiącego ułożyć sobie życia. Przerwanie studiów, rozstanie ze swoją miłością Becky, nic nie znacząca praca kierowcy, brak osiągnięć i aspiracji, odsunięcie się od Boga, to według matki powody oddalenia syna od domu.
Josh mieszka samotnie, boryka się z paraliżującym bólem pleców, pozostałością po potrąceniu go przez pijanego kierowcę. Ratuje się uzależniającymi środkami przeciwbólowymi. Zaciąga u rodziców dług. Jego marzeniem jest otrzymanie odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej, operacja pleców oraz uzyskanie prawa nad Savannah, o której dowiedział się 7 lat po miłosnej przygodzie w Las Vegas.
Czy życie Josha ułoży się po myśli jego matki? Czy jest on faktycznie takim człowiekiem, jakim go postrzegają najbliżsi? Czy uzyska prawo do opieki nad Savannah? Czy powróci do Boga, powierzając Mu swoje troski? Czy osiągnie to o czym marzył? Czy można coś stracić, by w to miejsce...

kuzynka | 2014-10-11
Przeczytana: 10 października 2014

Książka dobra, ale nie powaliła mnie. Momentami nawet nudziła. Jednak warto przeczytać chociażby ze względu na fakt, że fabuła oparta jest w pewnym stopniu o autentyczną historię życia brata autorki.

Betty | 2013-12-04

Bardzo ciekawa pozycja szczególnie dla osób którzy nie osiągnęli w życiu tego co sobie zaplanowali. Karen Kingsbury bardzo pięknie opisuję wiarę w Boga,miłość rodzicielską która nie raz może zranić,ambicje rodziców które często są całkiem inne niż ich pociech i przez te wysokie oczekiwania nie raz mogą ich zranić. Piękna historia naprawdę polecam,choć smutno mi się ją czytało.

agula261 | 2016-02-02
Przeczytana: 09 lipca 2013

Na początku myślałam, że eeee... taka sobie, ale bardzo się pomyliłam. Nagły zwrot akcji wywraca życie do góry nogami i zaczyna być naprawdę ciekawie, a do tego wzruszająco... Naprawdę się popłakałam w trakcie.
Ale naprawdę polecam, jeśli lubicie szczęśliwe zakończenia

Cieszę się, że wróciliście- wyznała- Wiecie, dlaczego?
Annie przeciągnęła delikatnie kciukiem w miejscu tuż pod okiem Savannah, wycierając ostatnią zabłąkaną łzę.
-Dlaczego, kochanie?- spytała.
-Bo pamiętacie, że mój tata jest po tamtej stronie nieba, prawda?
-Tak- przytaknął Nate, zachwycony wnuczką. Delikatnie gładził ręką tył jej głowy.
-No bo- mówiła dalej, spoglądając najpierw na Nate'a, a potem na Annie- skoro ja nie mogę tam jeszcze pójść, to chcę, żebyście opowiadali mi o moim tacie. Tak, żebym wiedziała o nim wszystko- dodała i pociągnęła nosem. -Dobrze?" -fragment

katarzyna12 | 2012-07-23

Moja druga książka tej autorki powiem w skrócie dobra. Koniec zaskakujący jak można nie wiedzieć o swoim synu nic myśląc o tym że nas zawiódł a przecież każdy człowiek ma prawo uczyć się na własnych błędach.Zaskakujące tematy i morał na koniec taki że każdy człowiek jest bohaterem na miarę swoich możliwości nie trzeba być prawnikiem ,lekarzem czy jakimś biznesmenem wystarczy tylko być dobrym człowiekiem.I to się tylko liczy. Naprawdę polecam.

agula261 | 2013-08-04
Przeczytana: 2013 rok

Na początku myślałam, że eeee... taka sobie, ale bardzo się pomyliłam :) Nagły zwrot akcji wywraca życie do góry nogami i zaczyna być naprawdę ciekawie, a do tego wzruszająco... Naprawdę się popłakałam w trakcie :0
Ale naprawdę polecam, jeśli lubicie szczęśliwe zakończenia ;)

Madeleine | 2012-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2012

"...czasami po tej stronie nieba sprawy nie układają się tak, jak chcemy..."

Czasami nadzieja jest końcem trudnej drogi, nie jej początkiem. Ale tak ciężko jest żyć bez nadziei na to, że wszystko ma swój sens. Często niewidoczny naszym oczom.

jusia1986 | 2012-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2012

Bardzo "ciepła" książka, jak wszystkie tej autorki. Zaskoczyło mnie pewne rozwiązanie... (gdzieś w połowie książki), jeszcze bardziej zaskoczyło mnie to, że historia jest zaczerpnięta (pośrednio) z bardzo bliskiego otoczenia autorki...